Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin80wlkp

Próba kręcona Sulky GC Tramlines

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Czy może mi ktoś powiedzieć jak zrobić próbę kręconą do 3 metrowego Sulky GC Tramlines?Ile razy kręcić korbą i przez ile pomnożyć.Dodam, że to stary siewnik o rozmiarze kół 185/70/14

Rold    12

ja w poznaniaku mam napisane 1900 obrotów na hektar i dawke więc robie 19 obrotów zbieram zboże i waże więc zobacz u siebie na tabliczce czy nie masz czegoś takiego.

Wiadomość z agroFakt.pl

jajonasz    37

Zmierz obwód koła np. centymetrerm krawieckim i:

100 dzielisz przez szerokość siewnika(3) i obwód koła

100:3:1,9 (przykładowo)=17,5

Wynik mnożysz przez 1,05 (poślizg koła)

Przykładowo:

17,5x1.05= 18,3 i tyle razy kręcisz kołem.

To co wyleci ważysz i mnożysz przez 100 i masz dawkę na 1h.

Edytowano przez jajonasz

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez masa24
      witam, nei znam sie na uprawie, ojciec zmarl i probuje cos zdzialac. mamy siewnik amazonem, niestey nie wiem jaki model bo wszystkie naklejki zdrapane

Ma 25 lejkow. Szerokosc od kola do kola wynosi prawie 3 m.
      Szerokosc skrajnych redlic 280 cm. Jaka bedzie szerokosc robocza siewnika?

teraz co do proby kreconej. wiem ze powinno sie zmierzyc obwod kola i tak dalej. ale mam rozne opony w siewniku. jedna ma srednice okolo 66 cm druga jakies 60, ktora brac pod uwage?po stronie skrzyni jest opona ze srednica 60 cm

jak wezme srednice mniejszego to wychodzi obwod ze wzrou jakies 190 cm
      szerokosc roboca przyjmuje 3 m( dobrze? skrajne lejki 280 cm + jedno miedzyrzedzie od lejka do lejka 12-15 cm, prawie 300 cm wychodzi)
      wiec 33 m \ 1,9 m wychodzi 17,5 obrotu. Biora poprawke na poslizk bede krecil 18 razy, dobrze?

szczegolni chodzi mi czy dobra szerokosc robocza siewnika i ktore kolo brac pod uwage
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam Wszystkich
      Od pewnego czasu szukam w internecie, sklepach internetowych, aukcjach części do rozsiewacza SULKY DPX 1003. Dokładnie chodzi mi o plastikową osłonę która znajduję się przy mieszadle oraz gumowe mieszki nigdzie nie mogę tego poszukać może wiecie gdzie to dostane? Dodaję link do zdjęcia na którym widać taką osłonkę oraz kawałek uszkodzonego gumowego mieszka http://ads-img.cdn.mbdsrv.com/3_3115_2930252_8/sulky-dpx-magnum.jpg
    • Przez pierzo
      Witam. Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu rozsiewacza Sulky DPX18. Mam go od ubiegłego roku ale nie mogę go ustawić. Chciałem Skorzystać ze strony Sulky lecz kupiłem nawóz innych producentów jak wymienieni są przy ich symulatorze. Jeżeli ma ktoś taki rozsiewacz to proszę o przesłanie tabel wysiewu. Wiem, że bez próby kręconej nie będzie to ustawienie może najdokładniejsze ale zawsze zbliżone do faktycznego wysiewu.
    • Przez TheForterra125
      Który siewnik wybrać? Który będzie lepszy?
      Będzie on pracował z Zetorem Forterrom 125. Siewniki mają 3 m szerokości.
      Proszę o opinie tych maszyn
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?