Skocz do zawartości

Polecane posty

BooLoo    0

Witam.

Mój kolega posiada Ursusa 3512. Niedawno jadąc pod górke użył blokady mechanizmu różnicowego. Wtedy coś strzeliło. Prawdopodobnie poszły tryby. Wczoraj mieliśmy zabrać sie do pracy nad nim jednak kumpel zgubił gdzieś katalog ze schematem. I tu pojawia sie moja prośba czy mógł by ktoś przysłać skan z katalogu Ursusa (chodzi mi o sam tył ). I czy w ogóle ktoś kiedyś naprawiał takie rzeczy w tym Ursusie ?

Z góry dzięki za pomoc .

masiew    21

ja rozbierałem cały tył w mf235. posypały mi się wtedy zęby na wałku atakującym. musisz odkręcić siedzenie, tą pokrywę co jest pod nim, a następnie ja zdejmiwałem całą lewą półoś żebu mieć dostęp do mechanizmu różnicowego

bialy1984    0

Najprawdopodobniej poszedł Ci tryb od blokady. U mnie było tak samo. Z tego co pamiętam mechanik zdejmował prawą stronę i dostawał się  do blokady.

Wiadomość z agroFakt.pl

MariuszU    0

Napisz czy ciągnik nadal jeździ czy nie. Bo jeśli nadal jeździ to najprawdopodniej pękło sprzęgło kłowe od blokowania mostu.

BooLoo    0

Ciągnik jeździł... Tylko że w poniedziałek jechaliśmy i coś blokowało koła... Podejrzewam że to właśnie związane coś z blokadą ... Czyli musze odkręcać siedzenie i prawą strone tak ? A nie macie przypadkiem jakiegoś katalogu z tym ? Bo w C-360 wiem jak to idzie a w tym Ursusie jakoś tak nie za bardzo.

bialy1984    0

Dokładnie to samo co u mnie na początku jeszcze jechał a potem zablokowało prawe koło. Tak jak pisze kolega wcześniej pękło sprzęgło kłowe. Z tego co pamiętam to mechanik rozkręcił prawą stronę na łączeniu mostu z korpusem półosi.

grzegorz508    1

Jeśli chcesz wyjąć cały mechanizm to musisz rozebrać lewą stronę. Od prawej strony masz tylko dostęp do regulacji łożysk i do blokady mechanizmu.

BooLoo    0

Rozebrałem prawy bok. Czyli koło cała ta "pochwa" i tyle. Bo w niej siedzi tryb blokady. Był doszczętnie połamany. Widełki popychające go urwane. Ale teraz już wszystko chodzi... Koszt nowego trybu i widełek do niego to 130 zł.

voldemort    1

Witam.

Mam taki problem. Mianowicie gdy załączę blokadę w URSUS-ie 3512 bardzo ciężko jest ją odłączyć. Ostatnio nie mogliśmy nawet jej oddać ręką tylko trzeba było użyć kształtki jako tzw. "dźwigni". I teraz tu moje pytanie. Czy to jest norma w tego typu ursusach czy można jakoś temu zaradzić???

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Pozdrawiam.

Rolnik1973    1278

Normalne to nie jest, może dzwigienka przyrdzewiała i stawia opór, a jak się włącza lekko? U mnie chodzi lekko.

Grzrzesiek    4

W moim jest tak zastana, że nawet nogą jej nie wciśniesz. Kiedyś jak jeszcze chodziła to lekko wchodziła a za to nie szło jej wybić. Miałem to kiedyś zrobić po pewnie tylko się zastała ale ciągnik używany do ziemniaków i lekkie prace to trochę niechce mi się rozbierać.

Cezary4514    50

u mnie w 4514 było podobnie, przyrdzewiała dźwigienka, nawet nie szło bolca wybić żeby dźwigienke wyjąć. Po dobrym wyczyszczeniu i zaoliwineniu problem znikł. Szukaj w tym kierunku bo przy moście nie możliwe żeby cos blokowało

nomysz14    0

Witam mam ursusa4512 przestała mi działac blokada jak naduszam to żynzoli jakai może byc koszt naprawy,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam