Polecane posty

MalyJohn    246

Witam. Mam małe pytanko. Ponieważ rozważamy z tatą decyzję zakupu agregatu uprawowo-siewnego, ale chcieli byśmy pozostać przy naszym siewniku. Lecz jest taki problem że siewnik ten pełny pszenicy waży ponad 1300 kg. Szerokość 3 m. Czy jest agregat który może współpracować z siewnikiem tej masy? Zarówno może to być agregat aktywny, bierny jak i talerzowy :) Udźwignąć zestaw tej masy raczej mam czym, ponieważ mam JD 3140, a on udźwigu trochę ma i ciężki przód :) Czy jednak siewnik ten do zastawu się nie nadaje? Dla jasności chodzi o siewnik TIVE HSV. Jest jego zdjęcie w mojej galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Jakoś nie chce mi się wierzyć że ten siewnik wazy zasypany 1300 kg ale mniejsza z tym :). Jeśli ma to być agregat uprawowo siewny do uprawy po orce na ostra skibę wybierz bronę aktywną. Jeśli ciągasz jakiś ciężki wał za pługiem wystarczy bierny z dobrym wałem packera lub crosskil. Talerzówka jakoś do mnie nie przemawia przesuwa tylko ziemię zamiast kruszyć bryły do tego jest strasznie ciężka a do uprawy pożniwnej możesz użyć jakiegoś używanego grubera :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Sam nie wierzyłem jak tata kupił ten siewnik że pusty waży 800 kg, a pełny pszenicy 1300 kg. Kupiony był pod c-360, a jednak po zasianiu jednego siewnika (z nasypanym zaledwie 200 kg zboża) od razu c-360 się z nim pożegnała. Ale mi raczej nie chodziło o rodzaj agregatu, tylko o markę i model, który to wytrzyma :) Przepraszam za niesprecyzowane pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Hmm my mamy agregat firmy Agro Tom nasz siewnik waży z zasypem jakieś 800 Kg. Przeciągałem siewnik przez bruzdy nawet i nic się nie pogieło ani nei zatrzeszczało nawet. Masz tu stronę producenta http://www.agro-tom.eu/oferta/


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze w jakim przedziale cenowym szukasz... jeśli chodzi stosunek cena jakość można by się było zastanowić nad agro-maszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

No właśnie przeglądając allegro zainteresował mnie ten agro-masz. Ogólnie wydaje się być ciekawym agregatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

jak masz tak ciężki siewnik to kup używany niemiecki aktywny bo to polskie ,,rzemiosło'' może nie wytrzymać a ten siewnik nie możesz go sprzedać,

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

witam też myślałem o agro-maszu i taki chyba będzie z wałem packer i wydźwigiem -koszt to 9500 netto. z tym że do niego to raczej lekki siewnik bo ta rama nie przekonuje. u nas jeden spawacz robił do takiego nową ramę... ale z tego co słuszałem to duży siewnik był i nie ostrożnie sie nim obsługiwał. ale nawet rame to w razie co za 1500 zł sie zrobi.. prosta konstrukcja. za 3 tyg będę go miał to się wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Panowie mam agro-masz 3 metry i z ponzaniakiem rama sie poddaje wiec takiego kloca szkoda zapinac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Po obejrzeniu paru agregatów i wysłuchaniu opinii zrezygnowaliśmy z kupna agregatu do tego siewnika. Jeśli będzie agregat to będzie też do niego siewnik lżejszy kupiony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj