Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,

problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.

jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.

długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:

do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.

Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?

I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?

no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Co Ci nie odpowiada w tym wale strunowym? Moim zdaniem, po zerwaniu ścierniska wierzchnia warstwa powinna być pulchna, aby przerwać parowanie wody z gleby i do tego wał strunowy jest raczej ok.

Edytowane przez e1leex
Opublikowano

w lini prostej to raczej nie bo będzie strasznie telepać im bardziej wygniesz rury tym płynniej będzie się obracał zrobię zdjęcie i wkleję mojego tata sam robił do grubera

 

proszę

Opublikowano

wał strunowy jest oki do uprawy przed siewnej,

ja kupuje talerzówke głownie dla tego że czeka mnie doprowadzanie nieużytków do porządku pod kukurydzę, poza tym te standardowe wały wyglądają strasznie delikatnie, za sam wygląd im nie ufam.

Będę wdzięczny za zdjęcia, i od razu mam pytanie jakiej średnicy rurki twój tata zastosował?

Opublikowano

wajdek85 żuć okiem na moją galerię.Są tam dwa rurowe wały jeden w agregacie drugi luzem,przy prostych rurach na lekkiej ziemi prędzej zacznie Ci garnąć ziemie.Ja urzyłem rurek 48mm,ten w agregacie ma średnice 45cm a ten drugi ok 55cm.Gdybyś mieszkał bliżej zrobiłbym Ci taki wał dużo taniej.

Opublikowano

Moja koncepcja wyjdzie mnie około 1000 zł, szukałem na allegro ale po pierwsze albo bez transportu i daleko albo czegoś w nich brakuje- ramy, osi itd.

A ciężko było te rurki wyginać? bo tego sie boje najbardziej

Opublikowano

Witam Wajdek poradzę Tobie tak całą konstrukcje oprzyj na rurze precyzyjnej fi35 ze ścianką 5mm w nią pręt na końcach fi25 18G2 (pasuje w łożyskaUCF205 mocowane na 4 śruby)dalej wytnij ośmiokąty lub daj do wypalenia plazmowo (koszt z blachą 6mm to około 200 zł.) a na wierzch rura 3/4 cala 8 sztuk spawana co drugi wpust na kołach (ośmiokątach) tak aby powstała struna bo prosto nie polecam,całkowity koszt towaru bez twojej pracy nie przekroczy 600 zł.

Opublikowano

tomasz78 -600 zł to mnie właśnie wyjdzie moja koncepcja na talerzach, tylko że one maj mają 3mm grubości ale są wklęsłe więc stabilniejsze (tak sie pocieszam :D ).

A rura 3/4 cala nie za cienka? calowa by mi sie bardziej podobała, aaa i tu problem ze szwem czy bez? czy jeden kit? a rama do takiego wału z czego? myślałem o profilu kwadratowym 80/80mm

Opublikowano

Wiadomo że bezszwowa mocniejsza ale zwykła spokojnie da radę ,co do średnicy jak chcesz możesz dać większą będzie trwalsza profil dobierasz dobry, co do talerzy masz je od talerzówki bo jeśli tak to nie wiem czy to dobry pomysł bo one są hartowane i nie wiem czy nie bądą pękać na spawach chyba że je odpuścisz.

Opublikowano

Kurcze tym pękaniem mnie wystraszyłeś, o tym nie pomyślałem, W sumie podgrzanie im sie przyda bo mam zamiar farby sie pozbyć, żeby na zielono przemalować :D jeszcze sie waham między rurkami 1" a 5/4". teraz jeszcze myślę jak przymocować łożyska do ramy tzn czy dać ceownik czy blachę a jak blachę to jakiej grubości. łożyska chcę dać UCF208

Opublikowano

tomasz 78 to ucf jest na 4 śruby i oś 40mm, myślałem o płaskowniku 10mm grubym, ale chyba jednak dam ceownik.

 

renault - wiem o tych wałach ale nie podoba mi sie duży rozstaw rurek i one osi nie mają. mój wał powinien w sumie tyle kosztować a tu trzeba doliczyć dorobienie osi, ramy no i transport

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez tomeq
      Cześć! Jestem na etapie planowania konstrukcji agregatu do uprawy bezorkowej. Czy ktoś może wie jak zbudowany jest wał oponowy ponieważ planuje taki zastosować?
    • Przez szymek321
      witam, chciał bym się dowiedzieć od osób które robiły, mają kultywator 1,8 m szerokość, 11 zębów, 3 rzędy. Z jakiego materiału najlepiej zrobić ramę kultywatora? interesuje mnie tylko zrobienie ramy. Wymiary jakie są między rzędami?  jeśli ktoś by miał zdjęcia takiego kultywatora to chętnie je zobaczę, jeśli by się dało to prosił bym o zdjęcie z podpisanymi wymiarami kultywatora. POZDRAWIAM
    • Przez MichalP
      witajcie.
      Biorę powoli się  do   remontu   mojej 3p, ale mam jeden dylemat. Wszystko ładni się  po zewnątrz po odkręcało a stanąłem na kole pasowym przykręconym do wału korbowego. Jaki tam jest  gwint?  Prawo czy lewo obrotowy ?
    • Przez aezakmi666
      Witam konstruował ktoś z was wał oponowy posiewny z opon ?  Mam pomysła wykorzystać kilka jednakowych felg z oponami skręcać od środka do zewnątrz śrubami utwardzanymi na końcu dać jakieś piasty samochodowe wspawać to w ramkę żeby można było to dociążyć wał miał by służyć do wałowania posiewnego konstrukcja pod c360 więc raczej ciągana nie podnoszona ,zdało by się powyżej 3 metrów ale trzeba kombinować z rozkładaniem czekam na wasze sugestie , 
    • Przez ktomek154
      cześć, mam w planach budowę kurnika dla brojlerów. Na początku jednak chciałbym zapoznać się z tym tematem. Można przerobić starą chlewnie na kurnik? wymiary 12 na 40 metrów. da radę to przerobić w miarę tanich pieniądzach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v