Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gogo500

Same laser 90 problem

Polecane posty

gogo500    0

Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc

tomek2111    1

kolego z tego co piszesz to tylko wróżka na tvn bedzie mogła ci pomóc. nie napisałes nic wiec trudno o jakaś diagnoze zwłaszcza trafna

pawelxp    1

powodów do zniekniecia hamulcy jest kilka zacznij od tego czy masz płyn hamulcowy w zbironiczku( a raczej zamiast płynu hamulcowego w same powinien byc olej ATF dextron 2 jezeli nie ma płynu to prawdopodobnie przerdzewiała jedna z rurek która idze do hamulcy, nie wiadomo czy masz same z napendem na 2 koła czy na 4 bo w wersj na 4 były tez przenie koła z hamulcami , obejrzyj dokładnie wszystke przewody hamulcowe,

Wiadomość z agroFakt.pl

gogo500    0

no posiadam same lasera z napendem na 4 koła obejrzałóem wszystkie rurki i sa w porządku nigdzie nie widac przecieku.

pawelxp    1

jak rurki są w porzantku a płynu nie ubyło to albo wina pompki , albo sa zapowietrzone , prubowałes odpowietrzyc ?, nieraz to jest uciązliwa robota ale prubuj odpowietrzac a tym samym jak bedzesz pompował hamulcami bedzie wiadomo czy pompka podaje płyn na hamulce czy nie ,(jedna osoba pompuje pedałem hamulca najlepiej zacząc pojedyniczym a druga odkreca zaworek zeby powietrze wypuscic :) sprawdz to ale dzwne zeby nagle stracił hamulce na wszystkie koła bo nawet jak by jedna pompka była zepsuta to druga działa no chyba ze zabraknie płyny w zbiorniczku to cały układ sie zapowietrzyi wtedy tak sie dzieje ,")

napisz czy jak stacił hamulce płyn był w zbiorniczku czy nie , , bo tak to ciezko znalesc przyczyne

sprzegło działa? jak by ci sprzegło przestało działac to zazwyczj peka sprezyna w pompce wystarczy wymienic od ursusa 360 sprezyna pasuje

pawelxp    1

to nalej płyn pamintaj ze idze tam płyn ATF dextron 2 czerwony nie lej płynu hamulcowego ma ma własciwosci żrące i uszczelnienie moze pujsc jak wlejesz to odpowietrzej układ jedna osoba pompuje pedałem hamulca a druga odkreca zaworek ( poppujesz popmujesz wciskasz i trzymasz w tyum czasie druga osoba odkreca zaworek ja powitrze pujdze znow zakreca a ty pompujesz az sie odpowietrzy i tak samo z koleinym kołem:) pisze to bo nie mam pewnosci czy wiesz co co chodzi wiec przepraszam ,:) radze bys cierpliwym bo nieraz trzeba sie napompowac i z 20 minut zebyzałapała pompka :)płyn kupisz na w kazdym motoryzacyjnym sklepie to jest do akrzyń automatycznych ale same zaleca go do hamulcy a bez powodu płyn nie mógł wyleciec musi byc nieszczelnosc gdześale najpierw zrób tak jak mówie musi zadziłac , jak zadzał puzniej kontroluj stan płynu w zbiorniczku tzn powinienes miec kontrolke od niego i ile działa jak cos to pisz postaram sie pomuc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez Michaltom23
      Witam, ostatnio zakupiłem Zetora 16245 i chciałbym przerobić układ hamulców jednoobwodowych na dwuobwodowe. Wiem że były takie tematy ale nie ma dokładnej odpowiedzi jak to zrobić. Prosił bym o wykaz części do kupienia i jakiś schemat poglądowy jak to zrobić. Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
    • Przez dario514
      Mam pytanie. Czy ktoś z was robił hamulce w fendzie favorit 514? Prawdopodobnie trzeba wymienić tarczę. Tylko nie wiem jak tam jest? Hamulce są suche? Na jakiej zasadzie tam jest podobnie do ursusa ciężkiej serii? Proszę o pomoc.
    • Przez wasil
      Witam wszystkich. Posiadam new hollanda td60d z 2008r. i ostatnio pojawił mi się problem z hamulcami, a mianowicie gdy wcisnę hamulec nożny to zablokuje mi koła i muszę odciągać na przewagę bo nie odpuszczają. Hamulec ręczny jest ok. bo gdy hamuję ręcznym to wszystko chodzi bardzo ładnie. Jaka mogłaby być tego przyczyna, prosiłbym o pomoc.
    • Przez gienek1312
      Witam   
      Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 5211 z 86r. i zauważyłem ze ma nie kompletną pneumatykę. Sprężarka działa i koła można normalnie pompować ale nie jest podpięte do zbiornika ani też nie ma wyjścia z tyłu do przyczepy. Jeżdzę dużo z przyczepą D47 i hamulce by sie przydały. Ma ktoś zdjęcia schemat i rady co muszę dokupić sprawdzić by to działało tak jak należy? Z góry dziekuję za pomoc