Skocz do zawartości
burdzio2

Problemy z prośnością loch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
burdzio2    2

Mam problemy z prośnością loch\loszek większość z nich mi powtarza. Nie wiem czy to jest uzależnione od loch czy od knura. Mam knura Petrena, ma 3 lata i nie wiem czy nie jest już za stary. Jaka waszym zdaniem jest najlepsza krzyżówka loch. I jakiego knura najbardziej polecacie. Czy nie wiecie gdzie w województwie opolskim sprzedają knury hodowlane. :)

beret1990    24

może spróbuj sztucznego krycia, żeby mieć porównanie, jakie masz loch? rasa?

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam lochy WBP bądz PBZ + knur pietre duroc.

Wiadomość z agroFakt.pl

beret1990    24

najlepszym rozwiązaniem jeśli już krzyżujemy jest locha f1 PBZXWBP kryta mieszanką PietrainxDuroc, najkorzystniej genetycznie to wychadzi, ale możesz spróbować np Danbreda lub Naime i sztuczne krycie, bardziej ekonomiczne i efektywne

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

fendos512c    0

(Czy nie wiecie gdzie w województwie opolskim sprzedają knury hodowlane. ) Pan Krawczyk Joachim z Luboszyc ma hodowlane knury ja mam jusz od niego 4-tego knura

Edytowano przez fendos512c

nikolas29    173

ja insyminuje i tez powtorki sie trafiaja i co gorsze nie po 3 a po4 tygodniach. pytajac w stacji unasienniania powiedzieli ze teraz wszyscy hodowcy cos narzekaja i co wy na to?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MasseyFerguson3085
      Witam
      szykam po forum odpowiedzi na moje pytanie ale jak dotąd nic nieznalazłem wiąc zakladam nowy post i mam nadzieję że nie było juz takiego.
      chodzi o to że padła mi pompa chydrauliki, złamał się tryb w pompie i ja zablokowało. pompa nie nadaje się już do niczego więc kupiłem nową,
      ale nie oryginalą tylko zamiennik. po zamontowaniu nowej pompy i odpaleniu ciągnika zgasła kontrolka ciśnienia oleju ,załączył się przedmi napęd i blokada mostów, skrzynia przełącza się z zająca na żółwia i działaja pólbiegi. niestety nie działa podnośnik, wspomaganie kierownicy]i nie ma chamulców. dodam jeszcze że w skrzyni jest zalany nowy olej (10w40) i zmieniłem fitry.Nie mam pojęcia co z tym dalej robić poradźcie coś proszę.
    • Przez agasia
      Witam wszystkich,nie wiem czy taki temat już się przewinął,nie mogłam nic znaleźć więc piszę nowy.Sąsiad sprzedał kawałek łąki nowemu z miasta,ten wykopał zbiornik na rowie który odprowadza wodę.Staw jest już 2 lata i mnożą się problemy.Dopiero teraz wystąpił o rozgraniczenie,podpisaliśmy wszyscy protokół,ale teraz okazuje się że zagarnął pod ten staw spory kawałek mojej ziemi.Dodatkowo zalewa nasze łąki bo tak spiętrza wodę,że ta od nas w ogóle ni schodzi.Powinien mieć groblę od mojej granicy 8 m , a nie ma nawet 5 m i dodatkowy przepust wprost na moją drugą łąkę gdzie nie ma rowy tylko zalewa tą łąkę.Gdzie z tym uderzyć i czy jest jakaś szansa ,bo mam obie łąki zalane i nie mogę z nich korzystać Czy mógł kopać ten staw bez wcześniejszego rozgraniczenia?.Pozdrawiam wszystkich i liczę na wsparcie
    • Przez wojtym
      Mam zamiar przeprowadzić modernizację chlewni loch. W tej chwili lochy prośne stoją w kojcach po 8szt. zywienie na długim korycie z przegrodami barkowymi. Mimo że sągrupowane pod względem masy i wieku to jednak później się różnicują bo te bardziej energiczne odganiają te spokojniejsze. Szukam rozwiązania które pozwoli to zjawisko wyeliminować. myślałem o stacjach paszowych ale gość z firmy mi odradzał i polecał kojce samoblokujące. Czy ktoś ma może doświadczenia w tej sprawie. z góry dzieki za wszelkie info.
    • Przez MyszaXD
      Witam wszystkich mam Belarusa 920.4 posiada on mechaniczne właczanie przedniego napędu i od jakiegoś czasu bardzo ciężko włączał się przedni napęd. W sobotę juz nie mogłem go włączyć w ogóle szarpałem i nic a wiecie nie chcę czegoś urwać. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy oplaci mi sie budowac chlewnie na ok 70 loch w cyklu zamknietym? Dodam ze hodowla mialaby sie odbywac na pelnym ruszcie, bezsciolkowo, wszystkie pasze pelnoporcjowki z zakupu. Swoje 35 ha do obsiania zbozem, rzepakiem i na sprzedaz. Czy moze lepiej wogole nie inwestowac w trzode? Dam rade utrzymac 3 osoby na samej uprawie gleby II, III, IV klasy? O dokupieniu ziemi niestety raczej nie ma mowy ze wzgledu na jej brak a raczej "trudno-dostepnosc".... Dodam jeszcze ze oprocz gospodarstwa jest dodatkowy dochod w postaci pensji z pracy zony.... Pozdrawiam