Zaloguj się, aby obserwować  
xyz2012

hodowla loch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xyz2012    0

witam prowadzę aktualnie cykl otwarty. warchlak z zagranicy i tucz .chciał bym w jednej osobnej chlewni ale leżącej w tym samym tym samym gospodarstwie rozpocząć hodowle loch przy dalszym kupowaniu warchlaków. jak myślicie czy to może się udać?? czy choroby bedą się mieszać itd???prosze o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Absolutnie odradzam albo cykl zamknięty albo otwarty jak swoje lochu to w żadnym wypadku nie kupować warchlakow.

 

A jak juz chciał bys tak robić to oki ale najlepiej w oddzielonych od siebie budynkach nie ze na terenie jednego gospodarstwa i druga sprawa osoba zajmująca sie cyklem zamkniętym obsługuje lochu i nie ma wstępu na otwarty i odwrotnie i jeszcze najlepiej bylo by te osoby nie spotykały :) przemysl to ale chyba każdy co ma o tym troche pojęcia tak Ci poradzi bo chorób jest coraz więcej a koszty szczepień itp sa bardzo wysokie mam cykl zamknięty 100 loch takze pojęcie o tym mam pozdrawiam

Edytowano przez mefiu890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Kolega wyżej bardzo dobrze mówi chorby moga cię wykończyc. Według mnie musisz wybrać albo cykl zamknięty lub otwarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2012    0

dzieki za odpowiedzi mimio wszystko chciałbym spróbowac bo nie prosto przerwac całkocicie cykl otwarty i wziazc sie za lochy na poczatek chciałbym zaczac od np 20 sztuk żeby ze tak powiem wejsc w temat a pózniej całkowicie przejsc na cykl zamkiniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

w cyklu zamkniętym lepiej się na tym wychodzi , jesli byś kupował lochy to tylko z jednego zródła !!!! uzbieraj troche gotówki oszczędzając , przerób wszystkie budynki jakie posiadaszdo trzymania trzody na cykl zamkniety osobno warchlakarnie , sektory porodowe , tuczarnie ..... tak abyś mógł utzymać jak największa pod względem możliwości gospodarstwa ilość macior ,,,, prowadz bioasekuracje , profilaktykę szczepień z własnym lekarzem i będzie dobrze :) chyba że boisz sie pracy to trzymaj sie otwartego:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez TadzikC360
      Witam czy ktoś z forumowiczów utrzymuje trzodę chlewną na paszach Neorol i czy mógł by podać skład paszy dla loch luźnych, prosnych i karmiących. Z góry dziękuję :) ;)
      Lub na innych paszach typu; Biofeed, Blattin, Sano.
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj