Skocz do zawartości

Polecane posty

olaolschen    0

Witam!

Mam pytanie, Czy jest sens przerobienia kultywatora 2,7m wymieniając łapki proste na gęsiostopki 16,5 szerokości, celem wykorzystania w płytkich do 8-miu cm.uprawkach przedsiewnych. Pytam się bo mam trzy ha ziemi z kamieniami gdzie zęby bron ciężkich po prostu się wyginają a agregaty z zębami s pękają. Do tej pory to tylko kultywator tam szedł bez strat ale jak wiemy że przy obecnych łapkach trzeba było głębiej dawać a myślę że przy zmianie na gęsiostoopki (17zł sztuka) będzie można uprawić płycej i co najważniejsze pas uprawionej ziemi będzie równomiernie wzruszony. Dodam że kultywator ma włókę i wałki strunowe. Jestem ciekawy Waszej opinii, :) Pozdrawiam!

Alio    61

Te pierwsze wyglądają chyba identycznie jak w agregacie Agromasz. Jeśli to te same to nie są najgorsze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kyristo    0

Witam.

Chcę przerobić kultywator Grudziądzki 2,1m, na szerszy, do ciągnika FT 88 KM.

Zastanawiam się ile łap mu dołożyć, 4 czy 6, wyliczyłem że z dołożonymi sześcioma będzie ponad 2,9m. Da radę to ciągnąć czy dokładać tylko 4?

Alio    61

Ja swój poszerzyłem z 2.30 na 4.50 licząc szerokość roboczą a nie łapy. Jak chcesz to mam gdzieś fotki a łapy pogę Ci policzyć.

witam

ja przerobiłem kultywator uni grudziąc 2.4 z 1978roku na 3.2 metra. Dałem mu 22 łapy typu gęsia stupka (15 cm) oraz wał strunowy "apollo 32" od "dziekana".

Koszt wyniusł :

-wał strunowy 2400 zł

-materiały na poszerzenie 400zł

- spawanie 50 zł

-farba 50zł

-własnej roboty nie licze

tobago    6

Chciałem do kultywatora 2,1m dołożyć wał strunowy podwójny. Myślicie że 3p pociągnie taki zestaw czy lepiej pojedynczy? Jak patrzę podwójny to waga ok 230kg więc nie wiem czy go nie będzie rwać do góry.

seweryn20    582

A aj mam kultywator grudziądza poszerzony do trzech metrów, za nim brona i też się cieszę. Normalnie samą broną żeby swoją ziemię uprawić pod siew to cztery przejazdy. A teraz dwa i siew.

panowie, do kultywatora 1.8 jaki lepiej wał strunowy podwojny czy pojedynczy, Do poczciwej 60tki ;) dodam ze ziemie IV klasa tylko pagurkowato. Proszę o doradzenie ;)

edit;

nie bylo pytania, jest taki temat:) pozdrawiam.

Edytowano przez damiandziurdzia

Alio    61

Moim zdaniem zdecydowanie podwójny. Lepiej rozkruszysz, lepiej wyrównasz a przy tej szerokości roboczej 60-tka nie odczuje tego, chyba że uprawiasz bardzo głęboko. Wał nawet podwójny stawia zdecydowanie mniejszy opór niż np brony podpięte za kultywatorem a jakość uprawy nie do porównania. Przy 1.8m nie powinno być problemu i z udźwigiem.

Moja poczciwa 30-letnia 60-tka już ma stałą emeryturę w opryskiwaczu:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez przem159
      Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?
    • Przez Dosiunia92
      Witam!
      Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.
    • Przez marles
      Witam mam zamiar zrobić wałek do kultywatora tylko nie wiem dokładnie jaki zrobić mam do wyboru:
      -Drut zbrojeniowy 18-20mm
      -Rurka stalowa (jaka średnica i grubość najlepsza?)
      -Płaskowniki (jaka grubość i szerokość?)
      -Kątowniki (jaka grubość i szerokość?)
      Całą ramę mam już zaplanowaną tylko właśnie nie wiem jaki wał jest najlepszy do rozbijania grud.Z góry dzięki za pomoc.