Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Witam. Prawdopodobną przyczyną jest listwa, która rozgałęzia zasilanie świateł na prawy i lewy błotnik, oraz gniazdo przyczepy. Możliwe że poluzowały się w niej śruby i nie łączy zasilanie świateł na błotniku i w gnieździe. Ja proponuję zacząć właśnie od tego. A tak przy okazji to trochę nie w tym temacie zadałeś pytanie.

Opublikowano

Dołączam się do tematu i go odnawiam bo mam podobny problem.

Licznik mtg zatrzymał się na bodajże 2543 mtg a będzie miał koło 8000.

Rozkręcałem nawet ten licznik i niby wszystko ok. Później zajrzałem do czujnika i patrze że kabelki luźne więc trzeba dokręcić, więc dokręciłem i jedna z śróbek (miedzianych) urwała się, efektem tego jest obrotościomierz wskazujący max. 1000 obr/min

Już dałem sobie z tym spokój bo chciałem cały czujnik wymienić ale jak słyszałem czasami można kilka razy wymieniać bez rezultatu, a teraz szukam innego wyjścia.

Osobny układ mierzący czas przeprowanych godzin, coś w rodzaju stopera. Ile czasu będzie włączony, tyle będzie wskazywał, gdzie 1 pełna godzina=1mtg.

Tylko nie wiem od czego zacząć... i nie wiem czy to będzie wykonalne bo potrzebna będzie już pamięc.

Może na szrotach poszukam i się popytam o liczniki elektryczne, ale czy będą mieli w ogóle takie części?

Sa takie zegarki uniwersalne do wszelakiego zastosowania antywstrzasowe,mogą być montowane nawet na zewnątrz.Liczą pełne godziny.Montowałem ich w ciągnikach w ursusach typu 902 bo te liczniki na linke są dość awaryjne i ciągle po wymianie stan licznika był od nowa :-) Teraz jest spokój.Jakbyś był zainteresowany albo ktokolwiek to dam namiary lyb prześle zdjęcie jak to wygląda.

Opublikowano

Witam

Odgrzewam temat.

W Zetorze 7745 zatrzymał się licznik motogodzin jak również nie działa obrotościomierz. Kostka do Zegara jest podpięta. Przy czujniku obrotów mam urwany żółty kabel. Czy to właśnie jego wina, że cały zegar nie działa??

Opublikowano

dobra ... nie ma sygnału i nie działa. Tylko dlaczego co niektórzy piszą, że zegar wskazuje im do 1000obr?? Czyli w jakimś stopniu działa.

 

Przeglądając temat zauważyłem, że ktoś wspomniał o bezpieczniku go tego zegara. Może wiesz gdzie jest jego dokładna lokalizacja

Opublikowano

Piszesz o urwanym przewodzie, wiec co może być pierwsza przyczyną, polutuj jakoś przewód i daj znać. Inne objawy inne przyczyny. Możesz spróbować tak na chwilę złączyć przewód jakąś szpilką.

Opublikowano

Jest źle.

Urwany bolec (biały kabel) zapewne od nabijania mth to nie jedyny problem. Środek wypełniony był kurzem.

 

1.Plastikowy trybik od nabijania mth wystał się w jednym miejscu i nie ciągnie (pełno brudu i stanął)

2. Frezy na tej osi na której jest osadzony ślimak od mth obrobione,

3. Cześć która wygląda jak krążek (przez nią przechodzi oś) nie kręci się razem z mechanizmem (również pełno zanieczyszczeń w spowodowało usterkę)

 

spróbuję oś i ten "krążek unieruchomić ze sobą i sprawdzić czy działa obrotościomierz a jak nie to innego wyjścia jak nowy nie ma

Opublikowano

Koledzy kupiłem zetora 7211 i mam popsutą prądniczkę , chcę kupić nową i mam pytanie

czy wszystkie prądniczki są identyczne bo w sklepie widziałem 3 różne zegary. Proszę o podpowiedź

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Musi mieć taki sam nr seryjny co wskaźnik.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Odczytaj na wskaźniku nr seryjny i kup prądniczkę o takim samym numerze. To takie trudne?

Opublikowano

U mnie znów w zetorze 5011 zegar wariuje tzn wskazówka lata z boku do boku. Jaka może być przyczyna? Kable zmieniałem już kolejnością i ciągle jest tak samo :(

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Zamiana przewodów to nie jest naprawa. Mają być podłączone prawidłowo. Następnie należy sprawdzić czy z tachoprądniczki wychodzi prawidłowy sygnał. następnie należy zasymulować sygnał z tachoprądniczki i w ten sposób sprawdzić sam zegar. Oto cała procedura. Prawda, że proste?

Opublikowano (edytowane)

Elektrotechnik nie rób łaski wszystkim odpowiadając i nie traktuj urzytkownikó forum jak idiotów

co to za kretyńskie podpowiedzi , piszesz w taki sposób że tylko ty rozumiesz co piszesz.To jest portal

dla osób którzy mogą czegoś nie wiedzieć lub się uczą i chcą by ktoś im pomógł.Człowieku zastanów się co piszesz

a najlepiej wcale nie pisz. Myślę ,że jest jescze kilko osób które podzielą moje zdanie i nie próbuj mnie w kolejnym poście obrażać mnie i innych.

Moderator za dyche!!!!!

 

 

Po pierwsze: post nie na temat. Po drugie: Obrażanie użytkowników. Czyli już powinieneś zarobić 2 pkt.

Edytowane przez Elektrotechnik
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Kolego, to nie są kretyńskie odpowiedzi, co najwyżej Twoja taka jest. Zadał pytanie, więc rzeczowo odpowiedziałem. Właśnie w ten sposób się to sprawdza. Inaczej się nie da. Jeżeli ktoś nie wie o co w tym chodzi (Ty najwyraźniej nie wiesz, bo inaczej byś nie pisał) i nic z tego nie rozumie, to z naprawą i tak sobie nie poradzi. A jeżeli ktoś logicznie myśli i ma trochę pojęcia o elektrotechnice to ma gotową odpowiedź i wie co zrobić. Ja w swoich postach daję użytkownikom wędkę, a nie rybę. Żeby na przyszłość zapamiętali jak należy coś zrobić, bo najlepiej uczyć się na konkretnym przykładzie. I proponuję nie pisać więcej nie na temat, bo wszyscy wiemy czym to grozi. Jeżeli znasz lepszy i prostszy sposób zdiagnozowania problemu to się podziel. Wszyscy na tym skorzystamy.

Opublikowano

Mimo iż nie na temat to się wypowiem, porada jest jak najbardziej na miejscu, jeżeli ktoś nie wie o co w niej chodzi to wiadomo iż sobie nie poradzi, Już nie raz miałem na gg pytania z forum jak podłączyć lampy halogenowe przy kabinie i temat stawał bo ktoś nie wie jak podłaczyć przekaźnik i na jakiej zasadzie on działa ale na siłę chce podłaczyć a później jego ciagnik i wieś jest sławna i pokazywana w tvn24/

Jeżeli ktoś nie ma pojęcia to niech się nie bierze za dłubanie w kablach bp konsekwencje bywają okrutne i kosztowne.

Na jesieni montowałem instalację w C-330 gdzie poprzednia po 3 tygodniach spłonęła - ktoś z rodziny montował żeby było taniej, szczęście w tym że zajęły sie przewody podczas jazdy a nie na postoju w stodole

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez pawel2711
      Witam , problem w krone combi pack 1500 owijarka wyrzuca balot i nie wraca do swojej pozycji , w sterowaniu ręcznymi idzie podnieść ją , w katalogu pisze o czujniku którego nie mogę znaleźć, jest tylko jeden od strony hydromotoru , ktos moze cos doradzi ?
    • Przez mateusz89aaaa
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez pawelol111
      Panowie nie wiecie cóż ten błąd oznacza i co z tym fantem zrobić? Objawy są takie że jedzie do przodu do tyłu nie chce.... blokuje pedał sprzęgła po przełączeniu na jazdę do tyłu i wyświetla ikonkę drążka zmiany biegów ze strzałkami przód tył.
    • Przez TadekNiejadek
      Witam wszystkich , posiadam od niedawna traktor case mx 135 z 1999r z amortyzowaną osią carraro . Od momentu kupna przednia oś raz się podnosiła a raz nie , chciałem ją skalibrować lecz kalibracja się nie udała . Oś w tej chwili nie chce nawet drgnąć i z odczytu przycisku jest kod błędu nr 21 ,czyli błąd lewego potencjometru osi .Sprawdziłem przewody idące do potencjometrów oraz kostki ,włączniki i są okay. Nie mam pojęcia co mam dalej sprawdzać i co może być przyczyną awarii ,proszę o pomoc ,być może ktoś miała podobny problem .
    • Przez Rafal1983
      Panowie potrzebuję informacji czy ktoś z użytkowników spotkał się z błędem I 37 w ciągniku deutz fahr agrofarm 100 2007 rok nie odpala ilość motogodzin 2734 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v