Skocz do zawartości
mateus92

Wybór pługa,który lepszy

Polecane posty

mateus92    0

Witam

Mam mały problem . Po zakupie nowego ciągnika New Holland td5010 mam problem z doborem odpowiedniego pługa do niego, chodzi mi o pług zagonowy. Czy lepiej jest kupić pług 3 skibowy o odkładnicach 40 cm (45cm) czy może pług 4 skibowy o szerokości odkładnicy 35 cm. Chcę żeby traktor dawał sobie rade i nie miał jakiś problemów z pracą. Traktor ma 60 KM 4x4 i mam 3 ,4 klasę ziemi

Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

bież czwórkę ze zmienną szerokością orki jak nie będzie dawał rady to zmiejszysz szerokość i będzie git

galinek3140    102

Hej myślę ze na ta moc wystarczy ci pług 3x45-50 jakiś kverneland one lekko idą w ziemi jak kupujesz to ku sobie ze zmienna szerokością orki co ułatwia prace jeżeli masz mokro możesz sobie zmniejszyć szerokości robić a jeśli są warunki ok to jazda na szerokość max .

Wiadomość z agroFakt.pl

qqq    18

Myślę,że 4x35 będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na możliwość od orania od miedzy ,a 60 KM w 4 cylindrach sobie spokojnie poradzi...

karol091193    91

nie kupuj pługa ze stałą szerokością orki. Moim zdaniem to jest bez sensu. NH TD to lekki ciągniczek, ale te 4 skiby o szerokości 30cm powinien dać radę.Tak jak koledzy wyżej piszą, jak masz lżejszą ziemię to ustawisz pług na 4x40 a jak cięższą to 4x30cm. Ewentualnie szukaj pługa z odkręcaną ostatnią skibą. NH to krótki ciągnik więc jeżeli bd szukał czteroskibowego pługa to może lepiej krótkiego. Z zagonówek kvernelanda poleciłbym pługi serii AB85, jest zdecydowanie krótszy od serii AB100.

Osobiście to raczej bym szukał 3 skiby z regulowaną szerokością orki.

Tomek90    196

Hej myślę ze na ta moc wystarczy ci pług 3x45-50 jakiś kverneland one lekko idą w ziemi jak kupujesz to ku sobie ze zmienna szerokością orki co ułatwia prace jeżeli masz mokro możesz sobie zmniejszyć szerokości robić a jeśli są warunki ok to jazda na szerokość max .

Chyba nie piszesz powaznie o tej szerokości :o

galinek3140    102

No co mało u będzie ale myślę ze dla 60 km powinno wystarczyć o bez przesady żeby 4 skiby 60km ciągnęło.

malkolm    23

3x45 może okazać się zbyt dużo, 3x40 to max co to padło uciągnie, w jesieni orałem tak dla żartu swoim maleństwem, 4x30 i męczył się niemiłosiernie

jaguar235    5

kup sobie kvernelanda 3 skibowego ze zmienną szerokością orki będzie śmigał jak trzeba, przy 4 skibowym może go trochę bujać przy ponoszeniu

Tomek90    196

ja bym polecił pług Akpil 3+1 4X40

malkolm niektórzy mają fantazje :D

galinek3140    102

No to przecież pisałem wcześniej żeby kvernelandy 3x35-50 brał płynna zmiana szerokości orki i bez problemu.

haczyk5    24

malkolm niektórzy mają fantazje :D

nie mam fantazji. bd orał 3 skibami a 4 dokręci jak kupi większy ciągnik. a jak nie ma w planach nowego ciągnika no to 3 skiby

pic2ek    5

Mam staltecha U-006, do orki głębokiej, td5020, 3x40, i jeżdzę na II zakresie na 3 biegu, ziemia IV klasa, daję mu w palnik to ładnie przykrywa. Ale moim zdaniem męczy się, pług ma regulowaną I skibę i jest skręcany. W tym roku chcę spróbować dać pług inny, nie do głębokiej orki. Pożycz od kogoś i zobacz jak ci będzie chodził.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ŁukaszGierczak
      Na co trzeba uważać przy kupne new holland tl 100 2004 r jak sie sprawuje i czy jest awaryjny ?
    • Przez rabit500
      Witam.

Mam pytanie czy ma ktoś może opis poszczególnych przełączników/włączników w fordzie/new hollandzie 8240. Interesuje mnie szczególnie do czego służy przełącznik przy lewarkach zmiany biegów.

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.
    • Przez rabit500
      Witam niedawno kupiłem forda/new hollanda 8240 i mam pytanie jaka może być przyczyna agresywnego sprzęgła.
      Sprzęgło działa tylko że przy ruszaniu bierze odrazu na maksa niema niema i odrazu napęd załączony z dość mocnym szarpnięciem. Czy jest jakaś metoda wyregulowania tego oprócz linki pod pedałem. Sprzęgło prawdopodobnie sterowane hydraulicznie z pompy hydrauliki ciągnika. Albo gdzie szukać przyczyny szarpnięć. Półbiegi wchodzą stosunkowo gładko, z minimalnym szarpnięciem. Skrzynia 16x16.
    • Przez Piotr6991z
      Witam.
      Mam pytanie czy wie ktoś może jak wybrać stopień twardości osi? W instrukcji jest napisane, że są 3 tryby: twardy, normalny, miękki. Aby zmienić ten tryb należy przytrzymać przełącznik blokady osi ponad 2s i na tym ekranie (przy liczniku) ma się coś wyświetlić, ale próbowałem i nic się nie wyświetla. Podłokietnik classic ten zwykły.
    • Przez GRSami
      Witam
      Mam prasę New Holland i niedługo będę zmieniać pasy i mam pytania
      1.Czy opłaca się zmieniać pasy na szersze zamiast 6 na np 3 pasy dużo to da?
      2.Pasy kleić czy normalne spinki.