Skocz do zawartości
marcinek16marcin

Kuhn multimaster 112 czy kverneland 150b?

Polecane posty

Witam. Tak jak w temacie, jakie są Wasze opinie na temat tych pługów. Pług miałby pracować ze 140 konnym ciągnikiem, na pagorkowatych terenach. Którym będzie lepiej odbierać od miedzy? Piszcie swoje spostrzeżenia na temat ich użytkowania :) dzięki.

elku87    26
Napisano (edytowany)

Jeżeli nowy to już nie ma chyba Kuhna 112 tylko teraz jest 113 ... ale może gdzieś u dealera jakieś zostały, ja mam tylko że 122vario i jestem bardzo zadowolony... Nie ma problemów z odorywaniem o granic. 140 km sobie radzi ale lepiej się robi 160

Edytowano przez elku87

danieloz22    20

Przecież nie masz ciągnika 140km, rollerem chcesz je ciągać. Ale osobiście jakbym miał wybierać wybrałbym kverneland. Zaufana solidna marka.

Wiadomość z agroFakt.pl

majk03    0

ja mam kuhna i jestem bardzo zadowolony swietnie sie orze, nie ma zadnych problemow

Ja mam kuhna multimaster 112 4+ z siłownikiem wspomagającym obrót i zabezpieczeniem hydraulicznym non stop. Jestem bardzo zadowolony

Roller wszystko moze ;) własnie widzialem na placu kuhna 112 i kvernelanda 150b (faktycznie oba są z 2012r) ale są w podobnej cenie,dlatego pytam co Wy byście wybrali :) Dzięki za opinie. Ja niestety nie wiem czym się różnią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

• Przez PraktykR
      Planuję zakup używanej "zachodniej" owijarki z załadunkiem bocznym za około 10k. Znalazłem kilka ofert (od dolnego śląska po mazowsze), niestety żadna z nich nie ma "chwytaka" folii (prawdopodobnie zostały wykręcone), więc zacząłem zgłębiać temat, ponieważ mógłbym odpowiedni "chwytak" dorobić. 

Najbardziej zainteresował mnie "system" stosowany w starszych Kvernelandach, który uruchamia się mechanicznie (za pomocą sprężyny/łańcucha) kiedy stół owijarki osiąga prawie maksymalne, albo maksymalne wychylenie, a bela zostaje wyrzucona. Wszystko bez ingerencji kierowcy. Rozwiązanie raczej udane, ponieważ Kverneland jeszcze po 2000 roku je stosował. 

Niestety nie znam dokładnej zasady działania. Znalazłem filmy i zdjęcia, ale wszystko z daleka i niewiele widać... Na forum nie ma nic. Znalazłem katalog części, instrukcje obsługi do Tarrup 7500 i są zapadki, sprężynki, dźwigienki, ale bez szczegółowych zdjęć, albo tłumaczenia dalej nie wiem jak to dokładnie działa. Jestem w stanie wyobrazić sobie chwycenie i obcięcie folii, ale jak potem folia jest puszczana po (chyba) 2 obrotach stołu?

Nie mam gdzie zobaczyć owijarki z takim "systemem" dlatego proszę użytkowników o podanie konkretniejszych zdjęć, jakiś materiałów z internetu, albo opisanie zasady działania na podstawie instrukcji obsługi, albo katalogu części. Jeśli ktoś, coś wie proszę pisać, może ktoś jeszcze jest zainteresowany tematem?

Link do katalogu części (strona 22-26): http://www.hjallerupmaskinforretning.dk/UserFiles/File/kataloger/Kverneland-katalog/Græs/Balleindpakkere/UN7500/Reservedelskatalog/Res.kat.7500.pdf
    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam do sprzedania pług zagonowy kverneland 4 skibowy. Stan bardzo dobry, zabezpieczenia śrubowe, nowe lemiesze założone w tamtym roku( od polskiego pługa ponieważ pług ma wywiercone otwory dzięki czemu pasuja do niego lemiesze oryginalne od kvernelanda jak i te od polskiego), ścinacze dołożone dwa lata temu są jak nowe, do pługa posiadam jeszcze 4 przedpłużki. Pług w oryginale nie malowany, nie popękany ani nie skrzywiony. Cena do negocjacji. Zapraszam. zzcena 4500 do negocjacji.
      Więcej zdjęć tutaj :
      https://www.otomoto.pl/oferta/kverneland-plug-zagonowy-kverneland-4-skibowy-stan-bardzo-dobry-ID6yKrnN.html
    • Przez sobek112
      Witam,
      jaki agregat uprawowo-siewny na 200ha?
      Szerokość robocza 4m. Ciągnik 200km. 
      Ziemie jakie u mnie występują to IV i V klasa.
      Zastanawiam się pomiędzy zawieszanym a ciąganym agregacie.. 

• Przez Arturo1610
      Witam. 
      Mam rozsiewacz kuhn comete zsb 900 ten starszy model bez hydrauliki i nigdzie nie mogę znaleźć tabeli wysiewu do niego, pomoże ktoś ?