Skocz do zawartości
Maniek11001

problem z jałówka (obrzęk brzucha )

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maniek11001    1

Witam...

Ocieliłia mi się jałowka 3 dni temu ,ma ogromny obrzęk pod brzuchem i między przednimi nogami... Czy jest to niebezbieczne?

Smaruje maścią i octem ,lecz bez rezultatów proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuje

Rolnik773    16

moim zdaniem to samo zejdzie .Ja mówie na to płoza. Każda jałówka po wycieleniu to ma a jak twoja ma taką dużo to mleko będzie lat . Jak z wycieleniem ? pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl

rucin    2

u mnie podobnie to weterynarz mówił że to sa cechy wydajnych krow opuchlizna sama zniknie nie kazał nic robic

Maniek11001    1

a może orjentujecie sie czy od żyta tzn. osypki żytniej krowom mogły podwyrzszyc sie komorki somatyczne ??

przyblize dokładniej problem od jakiegos czasu zobserwowalem wzrost komorek (nigdy takie problemu nie bylo ) u kilku krów nie ma zapalen ale sa w cwirtkach komórki i nie moge wyleczyc tego probowalem antybiotyki szczepionki od komorek śruta obnirzajaca lecz nic nie działa...

moze mieliscie taki sam problem i cos mi poradzicie

dodam ze od wrzesnia dawalem krowom osypke z zyta przez 3 miesiace z dodatkiem pelnoporcjówki 18 z golpaszu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DFDaro
      pare dni temu ocieliła mi sie krowa problem w tym ze ma silny obrzek który po podaniu zastrzyków oraz smarowaniu maścią bardzo powoli schodzi oraz ma mało mleka wiecie co to może być? nigdy nie spotkałem sie z czyms takim :mellow:
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witajcie. Chcialem sie was zapytaj czy tez macie problemy z psiosiakami, Otoż kupuje prosieta w wadze około 20 kg. Po przyjezdzie do gospodarstwa sa odrobaczywiane, dostaja pasze z jęczniemia z koncentratem, zakwaszaczem, tak aby ich na początku nie przebiałkowac. Potem na 3 dobe Enrocin dostaja, A problem lezy w tym, ze po kupnie około 2-3 tyg zaczynaja sie problemy, obrzęki i upadki, gdzie sie idzie rano do chlewni to są już martwe kilka sztuk, Była robiona sekcja to wykazała, ze jelita maja stan zapalny. Lekarz sam nie wiedział, jakie leki zastosowac dla reszty świn. 
      Też macie takie problemy?
      pomożecie gdzie lezy moze problem? czy to jakaś bakteria?