Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

ZF9641    16

Zbiory 2012 ok 40 ton ale rekord to plon 2011 ponad 60 ton z 1 ha.Niestety zeszłoroczna produkcja nie przyniosła dochodów, co innego ten rok :D

within    5

U mnie Vineta z centrali nasiennej na III klasie, przy pełnej ochronie dała ok.40t.

Dzięki wielkie za info. Gdyby ktoś jeszcze chciał się podzielić wielkością zbiorów, podał klasę ziemi i nawożenie, to będę wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę obfitości! :)

Bartas3211    0

U mnie na klasach gleby od IIIb do IVb z przewagą gleb IV-tych, ziemniaki skrobiowe odmiany Glada i Albatros, plon między 40 a 45 ton z hektara. Przedplon pszenica ozima po ktorej wcześnie został wysiana gorczyca jako międzyplon ścierniskowy. Nawożenie doglebowe wiosną w postaci soli potasowej 60% ok 300 kg/ha, superfosfat ok 250 kg, i mocznik w ilości ok 250 kg.ha i 6 razy nawożenie dolistne mikroelementami z dodatkiem mocznika. zawartość skrobi od 18,5 do 21%, w Trzemesznie nie przekroczyły 19 % a w Łomży te same ziemniaki z tej samej pryzmy od 20,5 do 21% skrobi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez Janek2105
      Witam.
      W jaki sposób usuwacie kiełki z ziemniaków? Macie na to jakiś szybki sprawdzony sposób? Coś w stylu szczotkarki lub płuczki.
      Jeśli można to proszę o zamieszczenie filmu z pracą tego urządzenia.
      Z góry dziękuję za pomoc !
      Pozdrawiam.
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez Badylarz
      Witam,

Panowie, zajmuje się ktoś z Was pakowaniem ziemniaków w paczki 2,5kg? Mam propozycję od mojego stałego klienta żeby pakować część ziemniaków w takie siatki, oczywiście za lepszą cenę niż w 15-stkach. Na początek ilości śmieszne, powiedzmy tygodniowo 500-1000 x 2,5kg ale z tendencją wzrostową. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można możliwie jak najmniejszym kosztem i jak najmniejszym nakładem pracy rozpocząć produkcję takich paczek? Na początek pewnie w grę wchodzi wyłącznie ręczna robota ale z czasem chciałbym to usprawnić. Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam
    • Przez czaro
      Panowie stosował lub będzie ktoś stosował to wapno? Prawda czy jakiś kit?

http://sklep.agrosynteza.pl/nawozy-stale/florabacter-anty-dzik-p-192.html?osCsid=mftnlhc11e85ti2uubdq8pm550