Zaloguj się, aby obserwować  
FajnyMarcus

Minimalna szerokość miniładowarki?

Polecane posty

FajnyMarcus    1

Czy widzieliście lub słyszeliście o ładowarkach które są węższe niż 90cm? Bo wiem że Weidemann 1140 cx spełnia to bo ma 85cm a węższych nie ma? Bo pasowało by zmechanizować wywóz obornika z obór a tak max szerokość wjazdu i miejsca to 90cm a 5cm to trochę mało luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

wiem że bobcat ma taką małą ładowareczke, o ile dobrze pamiętam to było coś troche ponad te 80cm szerokości, ale cena też ponad 80tys zł, szkoda że to takie drogie, bo sam bym się wyposażył w taką ładowareczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

węższych już raczej nie ma, sam też bardzo się interesowałem czymś takim i w końcu odpuściłem. teraz sam robię ładowarkę o szerokości 1,2m a w oborze gdzie musiał bym zastosować max szerokość ładowarki 90 cm poprostu planuję założenie wyciągu linowego. ładowarka przegubowa o szerokości 90 cm i mniej jest bardzo niestabilna dlatego jej zastosowanie jest też bardzo ograniczone np, na nierównym placu przy jeździe z ciężarem. a nie masz możliwości poszerzenia drzwi? :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Jeśli tylko drzwi by były to nic, ale za stanowiskami jest ściana a pomiędzy jest 90cm. A zgarniaczy nie mam jak zamontować, bo to są 2 obory i w jednej płyta na obornik jest na tej samej wysokości co poziom podłogi w oborze, no i płyta za 5m staje się pionową ścianą, bo płyta jest wkopana w ziemię, a w drugiej oborze stanowiska nie są ustawione równo byłby problem. Chociaż wszystko by się dało ale czy się opłaca budować 2 wyciągi 8,10m?

 

Raczej rozważę budowę samemu takiej ładowarki, skręt to w stylu kombajnu, oś napędzająca na przód, silnik maluch, skrzynia, most od żuka skrócę jak się da, zrobię to na szerokość 70cm i to będzie tylko do jazdy po oborze. Koła do przodu od malucha jak tylko będę chciał coś w polu zrobić to bliźniaki zakładałbym, do tego wszystko jak najniżej umiejscowione, prześwit z 15cm wystarczy, jak by podnosiło max na 2m to ok ale to max.

 

Pompa hydrauliczna od ruska, łyżka mała taka żeby jedna łyżka = obornik przez 12h od 3,4krów to tak będzie w granicach z łychą i ramieniem 200kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Poszukaj w galerii w wynalazkach bo ktoś już miniładowarkę robił i fajnie mu wyszła. Może coś podpatrzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

jest jeszcze ładowarka schaffer, model 2020 ma niby 79cm szerokości. Posiada ktoś takie cudo lub ma jakieś informacje na jej temat? Ciekawy jestem także ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

a ja kupiłem weidemanna szerokość 85cm model 110DM 1981 rok za nie wielkie pieniądze a robote robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karllo    0

kto ma do sprzedania miniładowarkę typu bobcat lub podobne o szerokości max 120cm do 15000max prosze pisac na priv lub na xxx9006@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj