Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek16m

Winnica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek16m    102

Czy ktoś na AF ma winnice? Jak myślicie czy w Polsce taka uprawa jest opłacalna? Jak tak, to napiszcie, co trzeba mieć żeby zająć się taką uprawą. Prosił bym o napisanie jakie wymagania mają winogrona tzn. na jakiej glebie rosną, ile wody potrzebują, ile słońca, jakie nawozy itd. ;)

Zamieszczam też link do strony winnicy która znajduje się niedaleko mnie. http://www.winnicamiekinia.pl/ :)

szymon29    0

Winnice to chyba najładniej wyglądają na zboczach :rolleyes: A co do uprawy to nie miałem z tym styczności

Wiadomość z agroFakt.pl

and    0

rejon zielonogórski podobno kiedyś słynął z produkcji win, a teraz to byłaby opłacalna tylko jako produkt regionalny, bo w krajach śródziemnomorskich i tak mają nadprodukcję

krzysiek16m    102

Zaciekawiła mnie ostatnio ta uprawa. :rolleyes: Musze kiedyś wybrać się Miekini, to nie daleko. Co do tego zbocza to raczej u mnie teren nizinny :) ale pare pagurków się znajdzie. ;)

Ferdek07    62
rejon zielonogórski podobno kiedyś słynął z produkcji win, a teraz to byłaby opłacalna tylko jako produkt regionalny, bo w krajach śródziemnomorskich i tak mają nadprodukcję

EEe tam nie ma takiej tradycji spożywania wina jak w polsce, :) :rolleyes: ;) u nas jak bedzie tanie i mocne to nadprodukcja nie grozi :) , a pozatym jak by było niezłe to miał bym zbyt na miejscu właściwie, a jak to jest wogóle z uprawą winogron, bo ja zastanawiam się nad innym mykiem tzn sprzedaż winogron takich na produkcje wina, bo mam taki ogrodowy winogron i ludzie często pytają czy mogli by sobie urwać na wino właśnie albo na jakieś dżemy, czy opłacalna była by uprawa winogron przemysłowych?

kondomax    0

mieszkałem w Nowej Soli i mamy tam regionalną winnice, w regionie - Zielona Góra- niziści mieli winnice, po wsiach w okolicy gdzie pagórki, można spotkać pozawalane ograbione zamienione w śmietniska budynki(były raczej bardzo ładne stylowe z kamienia polnego) w których prawdopodobnie leżakowało wino. pamiętajcie południowe stoki zboczy nadają się na winnice najlepiej. Osobiście wolę milion krotnie regionalne wino powiedzmy nowosolskie niż obce zwłaszcza z zachodniej Europy. Wbrew pozorom w Polsce można produkować winno może nie będzie tak wspaniałe jak gruzińskie czy rumuńskie ale będzie z pewnością dobre. Z drugiej strony polscy amatorzy "wina" raczej interesują się wyrobami z ogryzków, zgniłych odpadów, siarki i etanolu technicznego, cóż musisz spróbować jak jest ktoś z Dolnego Śląska to ma największe możliwości.

na tej stronie wszystko jest

Ja mam przydomowa winnice na własne potrzeby:) Najróżniejesze rodzaje winogron białych, różowych i niebieskich, część do spożycia - odmiany deserowe takie jak arkadia, kodrianka, swenson red, prim ,muskat letni, agat doński, itd a różne odmiany przerobowe przeznaczam na winko własnej roboty:)do uprawy winorosli nie potrzeba dobrych gleb, ukorzeniona winorośl nie boi sie suszy, po trzech latach zimuje bez okrycia polozona na ziemi. Drzewka winorośli wymagaja umiejetnego ciecia w odpowiednich terminach bo inaczej zrobi nam sie busz:) ale to juz kwestia wprawy, wystarczy zerknac do fachowej literatury

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować