Zaloguj się, aby obserwować  
emuel

plug

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Plug

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    855

u nas mtz do tej pory chodzil w plugu 4x35 i ogolnie dawal rade, jak cos bylo nie tak czasem po burakach to mu sie odkrecalo 4 skibe i bylo ok:)

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

rufus    1

popieram, trójka obrotowa! ja mialem 3x40 obrotowy przy 92 KM i niebyło lekko podczas głębokiej orki

piootr    3
chyba że nie masz klinów to 4x40 zwykły nieobracany też powinien pójść

4x40 i 81km to troszkle przedobrzyłęs do takiego to trzeba 90-100 km

piootr    3

Wiesz ja mam z unii 5x40 i wiem ile taki pług potrzebuje mocy nieraz jak 1014 orałem na 4 skiby to brakło żaru a o 912 albo mtz z 4x40 to możesz pomarzyć :lol:

Mtz ma co robić z 4x35

yacenty    855

u nas to samo :)

jak bylo po burakach to ojciec odkrecal 4 skibe (35cm) przy mtzcie z przednim napedem:)

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

My agri pictrues

Witam, mam pytatnie. Czy ktoś z urzytkowników tego forum ma moze foty albo zna strone gdzie sa pługu zagonowego seri AB z trzema lub czterma korpusami marki Kverneland?? Szukałem go na Polagrze w tamtym roku ale nie mieli go:( A może ktos ma taki pługo lub doświadczenie zwiazane z nim :)

Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

wojtii    5

a jak się mierzy szerokość pługa ,np:4x 40 to 4 4skiby x co?

sorki za takie pytanie,lecz naprawde nie wiem

mam starą 3 z Unii , oraz 4 produkcji rosyjskiej

yacenty    855

szerokosc na ile zajmuje w polu - nie szerokosc lemiesza - u mnie dla przykladu plug bierze 35cm a lemiesz ma 54cm

Pozdrawiam YacentY

My agri pictrues

DANIEL    1
Witam, mam pytatnie. Czy ktoś z urzytkowników tego forum ma moze foty albo zna strone gdzie sa pługu zagonowego seri AB z trzema lub czterma korpusami marki Kverneland?? Szukałem go na Polagrze w tamtym roku ale nie mieli go:( A może ktos ma taki pługo lub doświadczenie zwiazane z nim :)

mój wujek ma taki sprzęt 4 skibowy resorowany ( na kamieniste gleby) ciągnie go pronarem 1025 , jak go oglądaliśmy to mówił żę tam jest tylko kilka spawów(3 ??), wszystko inne na śruby,idzie wymienić każdą część

cena takiego sprzętu wynosiła 24

szczewko    32

poszukuje jednej skiby do pługa Krone Mustang 120/3 3+

jakby miał ktos cos takiego albo wiedział gdzie szukac to prosze dac znac

szczewko    32

okolice koszalina (zach-pom)

szukałem w traktorpool i jeszcze na kilku innych i nigdzie nie ma.

znalazłem cały plug za 638 euro ma rame 100 ale wymiary sie zgadzaja i ostatnia skiba bedzie 1cm wyzej niz pozostałe ale z tym dalbym rade.

szczewko    32

a tak nawiazujac do tematu to swojego Krone Mustang 120/3 ciagam starym JD 3140 i jest on po prostu za mały do tego ciagnika.nie chce go sprzedawac bo orze idealnie i bardzo lekko idzie.JD ma 102 KM i na naszej ziemi ktora nie jest lekka orze na 6 przy 1500 obr./min i sie nie meczy

ej no ja nie wiem o co chodzi... u mnie MTZ82 4x40 z unii to bez czarnego dymu ciągnie... na słabszych ziemiach(V,VIkl) to na 7 nawet czasem sie zdarza na IIIkl to juz zapinam 6 sporadycznie się zdarza że na 6 mu mocy brakuje.... w życiu jeszcze nie odkręcalem korpusu.... a wcale płytko nie orzę czasem jak się zagapię to się pług po ramę utopi

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnik0987654321
      Witam. mam pytanie czy pług Kuhn multimaster 112  do ciągnika 130 k  4 cylindry (t.6 120 ) nie bedzie za mały i zasłaby ? 
      i czy z przedpłużkami będzie dobrze krył po kukurydzy. 
      z góry dzięki za odpowiedzi 
    • Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
    • Przez Maluch
      Witam wszystkich, chcę kupić nowy pług obrotowy 4+1 zagranicznej firmy, nie chcę kupować pługa na kołki ścinane oraz na hydraulice tylko interesuje mnie na zabezpieczeniu np. resor albo sprężyna itp. Podpowiedzcie jakie firmy produkują taki typ pługa, na pewno kverneland, a oprócz tego jakie jeszcze firmy. 
    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.