Zaloguj się, aby obserwować  
jarek1991jjj

wyciek oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wyciek

Witam ostatnio zauwazyłem wyciek oleju w ursusie 1014 z kolektora wydechowego olej wycieka z kazdego gniazda oprocz jednego czego to morze byc przyczyna głowica jest nowa na wężu od turbiny do kolektora sacego nie widac oleju tylko jest warstwa nagaru proszę o odpowiedz

locke    291

Raczej chyba pęknięta głowica bo jak inaczej.Ewentualnie by uszczelkę wydmuchało, ale jak olej dostał by się na zawór.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

mtracz    72

Po pierwsze czy to olej czy może ropa?

Jeśli głowica nowa to ją na razie wykluczmy, ale ustawienie luzów zaworowych sprawdź.

Jak dużo tego oleju to popękane pierścionki, albo inne uszkodzenie elementu tłok- pierścień- cylinder np: zużycie, spora rysa.

Jeśli ropa to wtryski leją.

Wiadomość z agroFakt.pl

właśnie to nie ropa tylko olej a wtryski nowe zakładane sa miesiac temu pierscionkow wlasnie nie sprawdzalem i byc morze one bo z jednego cylindra nie ma wycieku ale morze wytrzyma do jesieni zeby zaroc na zime czy robic to juz

mtracz    72

A co ma nie wytrzymać.

No pytanie ile jeszcze masz tych ha do zaorania. :huh:

Zdajesz sobie sprawę, że nie czeka cie tylko wymiana pierścieni a całych zestawów naprawczych. Chyba, że jakimś cudem tuleje jeszcze dobre.

bolid20    62

Po długiej pracy jak gorący jest olej to wycieka mi gdzieś z łączenia silnika i skrzyni biegów tam gdzie są pompy. Jest to olej ze skrzyni biegów. Ma ktoś może pomysł skąd ten wyciek może być??? Pewnie muszę rozjechać go bo tak to raczej tam nic nie widać.

-----

locke    291

Musisz rozpołowić i dopiero będziesz wiedział skąd leci.Mi leciało z wału na koło zamachowe.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

bolid20    62

wyjaśniło się wszystko. Odkręciła się rurka od pompy co idzie zaraz za dźwignią włączania pompy. Ledwo tam klucz się zmieścił ale udało się dokręcić.

-----

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tata1
      Witam

Mam robić remoncik w 914, głowicę oddam do zakładu do regeneracji, ale co mam zamontować na cylindry?
      Zestawy naprawcze są od 140zł na Allegro (na tłok) do 500zł w sklepie. Jakie wybrać. Ciągnik pracuje u mnie ok, 100mth w roku, więc mało.
      Co polecacie?
    • Przez tobi0092
      Witam wszystkich forumowiczów .Mam problem w ursusie 1014 ,a mianowicie popychacz laski zaworowej tzw.szklanka spada w dół bloku co powoduje stuk w silnik poprzez zbyt duży luz zaworowy. Zaznaczam  ze zawory ustawione na luz 0.25 na ssacym i 0.3 wydechowy. Po wyciągnięciu laski z gniazda silą i ponownym ustawieniu zaworów problem się powtarza . Co może byc przyczyną takiego zachowania .Reszta szklanek pozostaje w swoim miejscu .Może ktoś się spotkał z takim problem i coś doradzi w tej kwestii.
    • Przez rafal88
      Jest problem tego typu ze.....z pompy paliwowej zostaly wyciagniete sekcje. Da sie we wlasnym zakresie wlozyc je z powrotem tak aby dobrze ustawic je na listwie ktora dawkuje sie paliwo?? Jesli ktos juz to robil to moze bedzie tak mily i podzieli sie wiedza
    • Przez mariuszzajac
      Potrzebuję pomocy. Ostatnio po spuszczeniu wody z ciągnika musiała w chłodnicy oleju zostać woda i zamarzła, kiedy rano wlałem wodę zaczęła mi przy pokrywce od strony zbiornika na olej hydrauliczny uciekać. Podejrzewam, że tylko uszczelniacz poszedł bo leje się na łączeniu. Moje pytanie jest takie, czy mogę po spuszczeniu wody ten dekiel odkręcić czy muszę też olej spuścić bo nie wiem jak to w środku wygląda. Z góry dzięki za pomoc:)
    • Przez denis914
      ile mm przed GMP powinien być początek wtrysku w instrukcji pisze że 24+2 stopnie przed GMP ile to mm

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.