Zaloguj się, aby obserwować  
Heniekii

PosiTorq w Jd 1470

Polecane posty

Heniekii    2

Witam

 

Chciałbym zeby ktos kto posiada ten system napiecia pasa mocarni wypowiedzial sie o nim.

Z tego co mi przedstawiciel mowil ma on zwiekszac zywoytnosc pasa poprzez zamontowane czujniki ktore beda go odpowiednio napinac tylko jakos nie jestem do tego przekonany i jak to sie sprawuje w trudnych warunkach?

 

Wychowałem sie na bizonie a tam z dobrze napietym pasem nigdy nie mialem najmniejszych problemow i pasa nigdy nieprzypalilem nawet jak mi spadl pasek od orkana

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Tylu z was ma ten kombajn nawet ten sam model a nikt nic nie pisze?Macie jakies doswiadczenia z tym systemem napiecia tego pasa mocarni?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie po 160ha nie zauwazyłe jakiegokolwiek zurzycia pasa, wiec system spisuje sie bardzo dobrze. Nigdy go nie zapchalem zeby mlocarnia staneła, a kosilem rozne zboża nie oszczedzajac go. W pszenicy co sypala 4 tony robilem po 3ha na godzine wiec slomy przewałal sporo a z pasem nic sie nie dzialo.

@Piotr74 te kombajny wyszly juz z produkcji wiec moze byc problem z zakupem, chyba ze ktos ma na placu.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

@ szczewko a jak luzujesz pas na zime?

 

Ja w Rekordzie na pasie mocarni zrobilem 700 h i napedu od silnika zrobilem 900 h

 

na pasach widze zuzycie ale jeszcze polataja i to dlugo

 

ciekawe jak w innym markach czy maja podobne systemy

 

Odemnie za 1470 na oponach 28.1-30 heder 300 wozek i stol rolmako mechaniczny na dwie kosy i z szarpaczem 350 netto

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

to wogule zadnych pasow w nim nie luzujesz na zime?

 

Ostatnio ogladalem na placu 2 szt 1470 i jedem byl tak jakby kompletny a drugi nie brakowalo w nim jakiejs konsoli u gory w kabinie na srodku moze od klimy nie wiem,czujnika strat na sitach i jednego na klawiszach diler sie tlumaczyl ze jak cos w sezonie komus padnie to czasem sie zdazy ze sobie cos porzycza jak nie maja danej czesci ale dla mnie to dziwnie wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nigdy nie luzowalem i nie mialem z tego powodu zadnych problemow to nie bede tego zmieniał.

Po prostu jeden robi za dawce, procedura gwarancyjna dlugo schodzi wiec pozyczaja a jak przychodza nowe czesci to montuja do nowego. W wielu firmach sie tak robi,dealerzy samochodów tez tak robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

no wlasnie tylko ze nikt puzniej by niechcial na takiego dawce trafic np wyciagneli tylni grzebien w orginale jest on z ocynku (srodek sita) a wsadzili grzebien ktory byl caly pomalowany na czarno a zaluzja juz zaczynala korodowac tam gdzie farba zostala tracona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj