Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
andrzeju207

Pronar 82SA- problem z podnosnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzeju207    2

Witam. Mam dość poważny problem z podnośnikiem w pronarze. Dziś przy orce przestał mi podnosić plug. Dźwignia od regulacji pozycyjnej podnośnika zaczęła strasznie luźno chodzić. Działa jedynie dźwignia od docisku podnośnika (nią udało mi się podnieść pług na pewną wysokość i dojechać do domu) bardzo bym prosił o szybką pomoc co może być przyczyną.

Pozdrawiam

marcin2057    21

Nie wiem dokadnie jak tam jest w twoim pronarze ale wydaje mi się, że dzwignia jest połączona z rozdzielaczem przy pomocy tzw cięgna więc radził bym sprawdzić czy przypadkiem to cięgno nie jest urwane, a jeśli się myle to niech ktoś mnie poprawi

Gość dominik55   
Gość dominik55

Na pewno coś się urwało, jesli rozdzielacz luźno chodzi. Rozbierz rozdzielacz i zobacz co sie stało

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzeju207    2

Tzn ta dźwignia jest połączona linką do dźwigni od sterowania podnośnikiem z zewnątrz więc może coś pod tą osłoną skręconą tam co wchodzą te dźwignie?

gaga195    26

Ja miałem przypadek że pod dźwignią pod plastkiem odkręciła mi się linka i też pełne gacie że coś sie zepsuło :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg mnie to pękła ci linka. Nazywa się MORSE 900 kosztuje ok 100 zł i jest tak kiepskiej jakości, że szkoda gadać. Ja przerobiłem sobie na pręt stalowy. Poruszaj dźwignia w kabinie i zobacz, czy porusza się dźwignia na podnośniku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Olka7863
      Witam czemu jak olej sie rozgrzeje to nie chce unosic np. Talerzówki pługu itp. Belarus ?
    • Przez pafeu
      Witam. W pronarze 82a z 2010 roku podczas orki na biegu polowym 3,4 oraz 5 zaczęło zgrzytać i nie można zmienić biegów na szosowe. Tylny bieg działa ale bez gazu bo inaczej zgrzyta.
    • Przez radzikus
      Witam.
      Panowie wołam o pomoc. 
      Mam aresa 697 ATZ ehr to TCE15.

Problem jest taki: podpięty agregat, podniosłem go do gory i juz h*j, nic ani w jedna ani w druga. Mruga tylko czerwona kontrolka. Po pierwszym bysnieciu jest kolejne 4 i tak w kołko. PS: na panelu mam przycisk z kłudeczka ale on od poczatku nugdy nie dzialal. Zawsze odblokowywalem za pomoca pokretel wysokosciowych oraz wajchy gora/dół.
      Guziki na blotniku tez przestały działać 😢😭

Pomozcie-robota w polu czeka 😕
      Film w zalaczeniu.
      20180816_175813.mp4
    • Przez fendt856
      Witam otóż mam problem z podnośnikiem i hydraulika w moim case otóż jak ciągnik nie jest rozgrzany to podnośnik chodzi super opuszcza podnosi rewlacjia ale jak sie rozgrzeję to podnośnik zaczyna tak powoli i z opuznieniem podnosic ze masakra i to jescze trzeba gazowac bo inaczej nie podniesie co to może być ?  A z hydrauliką mam problem mianowicie bardzo wolno idzie olej przy niskich obrotach jak da mu sie 1600 to daje ładnie ,przepływ oleju na rozdzielaczach jest na maksa.No i daje ładnie ale po jakiś 20 sekundach zwalnia pomimo ze ma nadal te 1600 obrotów i robie tak że wyłączam i włączam hydraulike i jest normalnie i znow po 20 sekundach to samo . Nie wiem czy cos z pompą hydrauliczna rozdzielacz od wyjść hydraulicznych rozebrałem i wszystko git  więc może miał ktoś taki przypadek i by coś pomógł
    • Przez Wicher1337
      Witam mam pytanie który traktor wybrać Pronara 1025a czy 82tsa opowie mi ktoś o ich wadach i zaletach ciągnik będzie pracować na 10ha to troche mało ale który wybrać ???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.