News
Zaloguj się, aby obserwować  
andrzeju207

Pronar 82SA- problem z podnosnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzeju207    2

Witam. Mam dość poważny problem z podnośnikiem w pronarze. Dziś przy orce przestał mi podnosić plug. Dźwignia od regulacji pozycyjnej podnośnika zaczęła strasznie luźno chodzić. Działa jedynie dźwignia od docisku podnośnika (nią udało mi się podnieść pług na pewną wysokość i dojechać do domu) bardzo bym prosił o szybką pomoc co może być przyczyną.

Pozdrawiam

marcin2057    21

Nie wiem dokadnie jak tam jest w twoim pronarze ale wydaje mi się, że dzwignia jest połączona z rozdzielaczem przy pomocy tzw cięgna więc radził bym sprawdzić czy przypadkiem to cięgno nie jest urwane, a jeśli się myle to niech ktoś mnie poprawi

Gość dominik55   
Gość dominik55

Na pewno coś się urwało, jesli rozdzielacz luźno chodzi. Rozbierz rozdzielacz i zobacz co sie stało

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzeju207    2

Tzn ta dźwignia jest połączona linką do dźwigni od sterowania podnośnikiem z zewnątrz więc może coś pod tą osłoną skręconą tam co wchodzą te dźwignie?

gaga195    27

Ja miałem przypadek że pod dźwignią pod plastkiem odkręciła mi się linka i też pełne gacie że coś sie zepsuło :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg mnie to pękła ci linka. Nazywa się MORSE 900 kosztuje ok 100 zł i jest tak kiepskiej jakości, że szkoda gadać. Ja przerobiłem sobie na pręt stalowy. Poruszaj dźwignia w kabinie i zobacz, czy porusza się dźwignia na podnośniku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez domel27
      Witam wszystkich. 
      Od pewnego czasu podnosnik w moim ares nie funkcjonuje tak jak powiniem a mianowicie gdy podnosze jakas maszyne i przełacznik ustawie w pozycji góra to maszyna idzie w gore ale gdy podniesie na max to pompa tak jakby nie odcina tylko slychac jak caly czas pcha olej i na wyswietlaczu nie pojawi sie 100 tylko np 99 . jak moze byc przyczyna czy to ehr czy moze jakis czujnik polozenia ramiom i jak to zlokalizowac? dzieje sie rowniez tak ze niby podniesiona maszyna na maxa a pokazuje wyswietlacz ehr ze np 96 i podczas trasportu gdzies sie cos wstrzasnie i przeskoczy na 99 czy 100 . kiedys cos takiego nie mialo miejsca i zawsze jak podniosl na maxa to pompa odcinala ze tak powiem i nie tloczyla caly czas oleju . z gory dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam 
    • Przez Cytus
      Witam mam pytanie czy ktos posiada instrukcje po polsku jak naprawoc podnosnik mf 135?
    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez Axd529
      Dziś podczas orki podniósł mi się podnośnik i nie opada,a pompa działa tak słychać po głosie. Teraz pytanie chciałem zdjąć plecak podnośnika odkęciłem śruby ale nie mogę go zdjąć jakby coś go blokowało(trzymało). Czy ktoś z was miał taką awarię? Jak zdjąć ten plecak?
    • Przez Arek3125
      Witam, w fergusonie od dziś opuszcza mi podnośnik jak jest podpięta jakakolwiek maszyna. Odkręciłem zawór, bo myślałem, że coś z nim nie tak, ale bez poprawy. Ma ktoś jakiś pomysł lub może miał ktoś taką sytuacje i wie co jest przyczyną? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.