Skocz do zawartości
wodzu

satelitarne mapki pól

Polecane posty

wodzu    0

Gdzieś na forum ktoś już podał adres strony na której były satelitarne zdjęcia polski...

Może ktoś pamięta, lub wie jaki był adres tej strony??

Pavel    10

jak ostatnim razem bylem na tym linku nie było jeszcze zdjec, teraz patrze juz sa, ale dziwi mnie fakt -czyzby cala polska jeszcze niemiała zdjęc czy to tylko wina tego serwisu?

silver95    1

trpche nie dokladna jest ta mapka lae znalazlem swoj dom chodz na budynku sasiada pisze dobre a jest tak seriom tam krzywosadz

andrzej2110    529

Mapki fajne ale czy są takie jak podał @zetor ale na wojewudztwo mazowieckie? Chociaż powiat Płock.

kuba99    0

wszedłem na tą stronę.Wielkie rozczarowanie.To są zdjęcia wzięte prawdopodobnie z Google Earth.Na dodatek czarno-biale i malo czytelne.I przedstawiają sytuację sprzed 2 lat.

Ja ściągnołem sobie wspomniany program Google Earth.Jest bezplatny.

REWELACJA!!

Można odbyć podróż po całym świecie nie ruszając się zza kompa.

Odnalazłem zdjecia wszystkich swoich pól.Bardziej aktualne,bo zeszłoroczne.Można policzyć bele słomy na polu!Kombajny i trakiory jak na dloni.I to sa zdjęcia satelitarne robione z kosmosu.

Nie polecam tych zdjęc dla ludzi o słabych nerwach .Każdą lewizna widoczna jak na dłoni-chodzi mi o stan faktyczny użytków.Ale zaznaczam też,że nie cała pow. Polski jest jednakowo dokładnie przedstawiona.

kuba99    0
to jak go sciągnąc?

ja poprosiłem swoja córkę.Wiem,że na poczatku w wyszukiwarce Google wpisała hasło Google Earth.Póżniej to już kożystała z insrukcji,która sie pojawiała.

Wiem,że w naszych czasach to wstyd,ale z komputerami jestem trochę na bakier. :rolleyes:

kuba99    0
ja poprosiłem swoja córkę.Wiem,że na poczatku w wyszukiwarce Google wpisała hasło Google Earth.Póżniej to już kożystała z insrukcji,która sie pojawiała.

Wiem,że w naszych czasach to wstyd,ale z komputerami jestem trochę na bakier. :rolleyes:

Muszę dodać,że z ortografią czasami też.Przepraszam za błędy ort.

Kuba99

Pavel    10

dzieki-zaraz spróbuje :rolleyes:

słabe zdjecia:( juz wole ten geoportal 100 razy lepiej widac

Zetor5340    1

ja miałem kiedyś to Google Earth ale mi strasznie się mulił komp przez to i długo się otwierało jak przybliżałem no i wykasowałem.

A tobie jak chodzi kuba99?

Miki7211    5

kuba99 powinłeś BANA DOSTAC ale dostajesz tylko ostrzezenie. Oczywiscie za napisanie jednego postu za drugim. Naucz sie edytowac posty!!!!!!!!!!!!!!

kuba99    0
ja miałem kiedyś to Google Earth ale mi strasznie się mulił komp przez to i długo się otwierało jak przybliżałem no i wykasowałem.

A tobie jak chodzi kuba99?

fakt,otwieranie trochę trwa,ale ja w tym czasie siedzę na AF :rolleyes:

Co do jakości obrazu-udostępnione są tylko fragmenty Polski.Ja mam ziemię dość porozrzucaną,odległość od dwóch skrajnych pól to 30 km.Też nie od razu wszystko zobaczyłem.Część wydrukowałem w zeszłym roku,część w tym.

trzeba tak ustawić,żeby na ekranie była cała pow. Polski.Wtedy widać,które fragmenty kraju są udostępnione.Reszta faktycznie jest niewyrażna,albo wręcz nieczytelna.

Tak jak pisałem,na moim polu widać kombajn,przyczepy i bele słomy.Wyrażnie widać pokosy trawy na łace.Widać też pryzmę gnoju u sąsiada na polu i krzaczory tam gdzie zgłosił łąkę ekologiczną :(

zdaje się,że za niewielkie pieniądze można zamówic dowolne fragmenty kraju,i jeszcze większą rozdzielczośc obrazu.

Arek    113

Proponuję zajrzeć na http://maps.google.com/ wpisać nazwe miejscowości i przełączyć na "satelite", niestety cały świat nie jest dokładnie zblizony ale np. w mojej okolicy widać nawet namalowane pasy na drodze więc jest bardzo dokładnie :D

tutaj screen :)

googlemapbz2.th.jpg

b0gdan    85

wszedłem sobie dziś na http://www.geoportal.gov.pl i rzuciło mi się w oczy to żę można tam na ortofotomapach mierzyć pola, jak dla mnie super. Mapy sprzed kilku lat, ale granice pól się nie poprzesuwały :) jeśli mieszkacie w odpowiednich rejonach można sobie numery działek i granice wyświetlić

LukeClaas    362

Świetna sprawa ta stronka geoportal. Mozna zmierzyć ile ma się w domowym albo ile sąsiad ma ha ;d

andrzej2110    529

Można narzucić siatkę działek i zobaczyć ile kto się worał ;)

Ja czasami korzystam z mapek topograficznych.

Avendrion    39
wszedłem sobie dziś na www.geoportal.gov.pl i rzuciło mi się w oczy to żę można tam na ortofotomapach mierzyć pola, jak dla mnie super. Mapy sprzed kilku lat, ale granice pól sie nie poprzesuwały :P jeśli mieszkacie w odpowiednich rejonach można sobie numery działek i granice wyświetlić

Ta strona jest świetna, liczyłem ile jedno nasze pole to wyszło chyba 0.2ha mniej więc jest bardzo dokładna, szkoda tylko że z przed kilku lat są zdjęcia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez deer
      Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego ręcznego.

Wybieram pomiedzy tymi zestawami:
      -TRIMBLE EZ guide 500 http://www.precyzyjnerolnictwo.com/index.php?section=18 około 11000zł
      -TEEJET CL 230 http://home.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/nawigacja-gps-na-polu/centerline-230 z lepszą anteną ok 7000zł
      -MULLER Track guide http://www.ekotronic.pl/files/file/Mueller/Track%20Guide.pdf około 8000zł
      -TOPCON system 110 http://agrogps.webd.pl/rolnictwo_precyzyjne_agrisystem_systemy_i_doradztwo_dla_rolnictwa_czytaj_wiecej.php?article_id=102 z jakąs porządniejszą anteną ok 11000zł

Wszystkie ceny netto.
      Może ktoś zna ceny innych zestawów ? Mile widziane jakieś przemyslenia spotrzeżenia, a najbardziej doświadczenia .
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:
      -Siewu zbóż i rzepaku
      -Uprawy przedsiewnej 
      -Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny)  
      Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?
      Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam  
    • Przez yacenty
      Ktoś z was ma jakies doswiadczenie z taka oto zabawka?
      TeeJet CenterLine 220

link do ulotki polsko języcznej: http://www.agrojet.pl/produkty/ulotkaCL220a.pdf
      urzadzonko ponoc u osadkowskich kosztuje 6tys zł i ma byc dobre do jazdy równoległej,
      Przy takich kosztach to ja mowie TAK, warunek tylko jeden musi trzymac sciezke - tak do 10-20cm - jest to możliwe?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez RobMaximus
      Cześć wam,
      zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.
      GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.
      Sam sprzęt ma język Polski.

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

Pozdrawiam