Skocz do zawartości
simental10

Dlaczego nie chcą jeść ?

Polecane posty

simental10    0

Witam, mam problem z opasami w wadze 400 kg a mianowicie nie chcą jeść zielonki !!! W poprzednim roku gdy mieli około 120 kg tak się zajadały, że aż bałem się im dawać żeby brzuchy ich nie rozbolały. A w tym roku nic ! , od początku sezonu nic ! Dziś przywiozłem im świeżej zielonki z czerwonej ładnej koniczyny wrzuciłem do żłobu a tu nic, obwąchały i nawet nie dotknęły przez cały dzień to ospę tylko zjedli + sanbull i koncetraty na apetyt. Co zrobić ? jest ich 7 : 1 sm , 2 mm , 2 biało czerwone, 1 hf ,1 hl bardzo ładnej budowy tylko w tym problem iż same kości! A 3 dni temu jak wykaszałem kosą rów i brzeg podwórka to jak im dałem same chwasty to zabić się chcieli jeden przed drugim ! Sąsiad ma gorsze bydło a stare siano daje i zielonkę i jedzą a tu nie ! w czym problem? pomoże ktoś ? strasznie chude są . :(

jonkszi    62

rano nie daj jeść to około południa będą miały taki apetyt że zjedzą wszystko co im dasz

Wiadomość z agroFakt.pl

odrobaczałeś bydło? wewnetzrnie i skórnie, polecam, do tego możesz mieszać im do paszy tresciwej kompleks ziołowy na apetyt, u mnie efekty widoczne po tym preparacie były. pzdr

mora    14

Myślę , kolego, że sam sobie odpowiedziałałeś na to pytanie. Zielonkę " chwasty" zajadają- smakowita bowiem jest :)

Koniczyna czerwona jest gorzka i jako zielonka niechętnie pobierana , zrób z niej siano.

simental10    0

RobertKowalenko - owszem kilku odrobaczałem bo jednemu z nich ciągle bąble pod szyją wyskakują co jakis czas. Jonkszi jak dałem im zielonki i zobaczyłem ze nie chcą jeść to się zdenerwowałem i przez dzień do nich nie zaglądałem a nic nie tkenly wiec nie pomaga :( . Simson w jaki sposób chodź wątpię że wode z solą wypija, bardziej za cukrem. Mora siana też nie jedzą z koniczyny ! co mam zrobić bo koniczyny od groma na łące :( a zwykłej trawy tez nie chciały jeść bez koniczyny. Do tej pory dawałem sianokiszonke ospę i do wiosny ziemniaki + buraki , w poprzednim roku wszystko jedli jak była zielonka . Co mam robić na samej ospie + koncetratach + sianokiszonce sa chude a kukurydza dopiero za 2 tyg ?!

Mati10    8

Kończynę bierzesz z tej samej łąki co przed rokiem?? Może jest ona zbyt zakwaszona i dlatego nie chcą jej jeść??

pawel85    0

Polecam nastepuhjące środki znaczy tak mącznik nawozowy w ilości 70 gr na sztuke na dobe .....jezeli są takie po 400 setki u mnie pomagała wysoko białkowa pasza sybka którą przygotowywałem sam w skład której wchodziła pszenica, jęczmień , qq ,+ witaminy + sanbul .do tego dodawałem jesazcze soje i makuch rzepakowy ,.. i tak karmie cały czas jedzą do oporu .+

lizawki z solą do oporu woda do oporu i siana zawsze mają albo kiszonkę z trawy

czy to możliwe? łąka jest użytkowana od 50 lat i od 20 nie byla nawozona ;(

Całkiem możliwe .miałem kiedyś też jedną łąkę z której siano jadły tylko konie.

Krowy nie zjadły ani siana ani zielonego jak przywoziłem.

Najlepiej wywapnować łąki ,jest takie specjalne granulowane.

zasilić magnezem in potasem ,i dobrze spryskać mącznikiem.

Powinno pomóc .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.