Skocz do zawartości
adriano1299

klimatyzacja na chlewniach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adriano1299    0

Witam.

Interesuje mię temat klimatyzacji na chlewniach, ma może ktoś z Was takie cudo, lub wie jak to się sprawdza. Każda informacja się przyda.

lukaczmarek    265

najtansze są zwykłe zraszacze. wysokociśnieniowe albo zwykłe. potrafią ochłodzić nawet o 6 stopni

Jak masz więcej kasy możesz się bawić w coolboxy od BD

Wiadomość z agroFakt.pl

adriano1299    0

Też myślałem nad tymi zraszaczami, ale czy zraszacze nadają sie na każdy rodzaj chlewni. na rusztach spoko, ale na te gdzie jest słoma w kojcach ?]

lukaczmarek    265

Ja mam tylko ruszt więc nie wiem.

Ale myślę że może być problem w ściołowych chlewniach bo jednak w chlewni wszystko mokre

adriano1299    0

no własnie a ja mam na głębokiej, dopiero za miesiąc ruszam z budową kolejnej na rusztach to tam wtedy będzie można zrobić natryski,

a jak u ciebie wyglądają te natryski jak masz to rozprowadzone na chlewni, zrób kilka fotek i wstaw

FarmerX2    3

Wprawdzie upały się skończyły, ale temat nadal aktualny.Alternatywą dla zraszaczy mogą być wloty powietrza czerpanego spod ziemi, które jest dużo chłodniejsze. Takie rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się w domach, powietrze zanim trafi do domu, leci przez kilkunastometrowe rury. Dzięki temu, ze grunt ma stała temperaturę kilku stopni powietrze w zimie jest wstępnie ogrzane,a latem mocno schłodzone. Kłopot w tym, ze ten system wymaga kilkunastu metrów rur dla efektywnego działania w domu, który ma małe zapotrzebowanie na powietrze. Żeby to działało w chlewni, długość rur pod ziemią musi być wynosić conajmniej kilkadziesiąt metrów, i to o o średnicy minimum 500mm.

Ale potencjał jest, poza tym to rozwiązanie sprawdzi się w budynkach na ściółce.

Edytowano przez FarmerX2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bibi
      Witam serdecznie
      Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w sprawach dokumentów kolegów oraz koleżanek z forum. Sama próbowałam szukać coś na ten temat... ale mam straszny mętlik w głowie i może ktoś mi pomoże zrozumieć jak to rozegrać
      Z mężem planujemy zakupić kilka sztuk prosiaków - około 10, w tym jakieś 2 -3 sztuki byłyby na własny użytek (dla nas i mojej mamy), a reszta poszłaby na sprzedaż.
      Nie mamy żadnej świni, ale mamy nadany numer gospodarstwa i nadany numer siedziby stada. No i teraz pytanie - jak to zrobić tak, żeby byłoby dobrze?
      1) Jeżeli kupimy zarejestrowane prosiaki to wiem, że trzeba zgłosić to do Agencji... ale wtedy czy takiego prosiaka z kolczykiem/tatuażem możemy ubić dla siebie? Czy przypadkiem Insp. Weterynarii nie wymaga, żeby ubój odbywał się w odpowiednim pomieszczeniu i żeby dokonała go osoba z doświadczeniem/rzeźnik? Bo znalazłam takie info...
      2) Jeżeli kupimy prosiaki, które nie są zarejestrowane to mogę je jakoś zarejestrować? No bo jednak jeżeli sprzedam je na skupie to chyba muszą być oznakowane... No ale wtedy czy mogę zarejestrować 8, a 2 zjeść?
      3) Co jeżeli ktoś kto nie ma siedziby stada będzie chciał kupić ode mnie świnię na własny ubój?

Naprawdę będę ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek pomoc... gdybym miała jakąś loszkę, to bym wpisała, że się urodziły i potem bym je oznakowała przed sprzedaniem, ale tak nie wiem jak się za to zabrać.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że ktoś pomoże 22letniej, dopiero co startującej rolniczce
    • Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez zimrex
      do sprzedania https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-15-szt-tucznikow-CID757-IDrcyVx.html#1646a5f7b8
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie moje pytanie dotyczy sprzedaży świń EKO 
      Cena bardzo dobra 
      Świnie chowane na swojei śrucie z dodatkiem bobiku i tu mnie martwi to że czasami był dodawany profit z firmy lnb bo brakowało im witamin niżej bendzie zdj. Jak myślicie czy zostanie wykryte coś w wontrobie jakaś chemia 
      Z góry dziękuje za odp.