Skocz do zawartości
Ferdek07

agregat do siewnika bez hydropaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    62

http://moto.allegro.pl/agregat-agregaty-uprawowo-siewny-nowy-tanio-i2349799133.html

co sądzicie o takich agregatach, są i takie co mają ruchome mocowanie siewnika, czy to się sprawdza masa około 300kg a siewnik oddalony od ciągnika 1,4m jak myślicie czy to się nie rozleci na bruzdach i nierównościach i jak w transporcie ze stabilnością z siewnikiem starym poznaniakiem?

pawel23456    0
Napisano (edytowany)

do mnie ta maszyna nie przemawia w żaden sposób jakas taka pierdołka pomijając fakt ze te pazurki wyglądają na kiepskiej jakości. to mocowanie siewnika na takim jakimś haczyku z śrubka nie no szkoda wydawać na cos takiego kase. Ta maszyna ma chyba współpracować z siewnikiem zawieszanym wiec jak on ma byc na sztywno zamocowany to grzie tu regulacja głebokosci pracy agregatu ?

Edytowano przez pawel23456

andrzej2110    529

Nie podobają mi się te agregaty. Siewnik musi być luźno. Co prawda nie potrzebny jest duży ruch ale trochę się przydaje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maly86    17

Kolega ma podobny bo z innej firmy i póki co to sobie chwali! Napewno jakaś oszczędność w paliwie jest. Targa go Ursusem o ile się nie mylę 4514.Jeden przejazd i zasiane. Za tą kasę to nie mamy co wymagać, ale wytrzymać powinno! Na mniejsze gospodarstwo to jak znalazł!

Ferdek07    62

targa ursusem, czy ursus to targa, bo niby masa nie duża ale z siewnikiem i pełną skrzyniątroche jest a mam pole 16km od domu po typowo polskiej drodze

andrzej2110    529

No ale na pole to się jedzie z pustym siewnikiem a zboże na przyczepie wieziesz. Zmierzyłem u siebie i siewnik jest oddalony od ciągnika około 120cm ale można by było zejść do 110cm. Ale ferdek ty chyba masz jakiś większy ciągnik??

marian2011    111

Mam coś podobnego dwa lata tylko wachliwe macowanie do siewnika mam te 13 ha ornej i spokojnie starcza ,najpierw jade samym agregatem bruzdy przecze ,mokre dołki aby przeschło i wcześniej zasiać, dałem z dowozem 3,5 tyś z hydropakiem ok 7 tyś są a też widzę sąsiady przed siewem jada agregatem jednak

KOSTEK12    5
Napisano (edytowany)

Witam,odświeżę temat z zapytaniem czy np. po takim https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddo9N.html#3c1df4af4e agregacie plus siewnik jest równo na polu tzn.chodzi mi o wyeliminowanie bruzd po kołach,może napiszę dokładniej ciągnik jaki posiadam to Zetor 9641 i przedsiewnie uprawiam agregatem z podwójnymi wałkami sieję też tym samym ciągnikiem plus Nordsten 3m i w efekcie pole wygląda nieciekawie same bruzdy po kołach dlatego szukam najtańszego rozwiązania na w miarę ładny zasiew

Edytowano przez KOSTEK12

Wojtek026    9

Witam,odświeżę temat z zapytaniem czy np. po takim https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddo9N.html#3c1df4af4e agregacie plus siewnik jest równo na polu tzn.chodzi mi o wyeliminowanie bruzd po kołach,może napiszę dokładniej ciągnik jaki posiadam to Zetor 9641 i przedsiewnie uprawiam agregatem z podwójnymi wałkami sieję też tym samym ciągnikiem plus Nordsten 3m i w efekcie pole wygląda nieciekawie same bruzdy po kołach dlatego szukam najtańszego rozwiązania na w miarę ładny zasiew

w podanym przez Ciebie agregaciku cena jak najbardziej OK, ale co do reszty to sam nie wiem

http://allegro.pl/agregat-uprawowy-siewny-dziekan-jaguar-tolmet-i6787180081.html

tutaj trochę masywniej to wygląda ale i kilka pln-ów więcej za to chcą,

a zna ktoś może jeszcze innych firm agregaty tego typu bez wałka przedniego

zapytam inaczej, co bardziej by przeważało ciągnik, taki agregat który waży około 350km i poznaniak,

czy agregat uprawowy 3,6m o masie około 1t?

PRIMO    191

Dołóż tysiaka a będziesz miał z hydropakiem (Dziekan Jaguar LUX )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.