Skocz do zawartości
altrak

824 skrzynia biegów -problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

altrak    0

chodzi mi o przełączanie żółw-zając.Rano,gdy jest wszystko zimne przełącza bez problemu,wyświetla komunikaty.Po ok20 min pracy żółwiem funkcja znika,zero komunikatów i zostaje na żółwiach,nie można przełączyć na zająca.Gdy odstoi kilka godzin wszystko działa znowu.

Można z tym coś samemu zrobić?

JD1052    79

chodzi mi o przełączanie żółw-zając.Rano,gdy jest wszystko zimne przełącza bez problemu,wyświetla komunikaty.Po ok20 min pracy żółwiem funkcja znika,zero komunikatów i zostaje na żółwiach,nie można przełączyć na zająca.Gdy odstoi kilka godzin wszystko działa znowu.

Można z tym coś samemu zrobić?

Wytłumacz to co podkresliłem, bo nie wiem a jakie komunikaty chodzi? Jakie wyskakują?

Wiadomość z agroFakt.pl

kosti68    16

Czy wszystkie inne funkcje w ciagniku dzialaja normalnie? Czy pokazuja sie jakies komunikaty z kodem usterek? Zalaczanie tego systemu jest dosyc skomplikowane i bez szczegolowych informacji ciezko bedzie cos powiedziec. Na poczatek mozesz sprobaowac dokonac kalibracji zmiany grup biegow.

Edytowano przez kosti68

altrak    0

akurat w moim fendzie nic z elektroniki nie dziala,np ehr ,podnosnik steruje recznie,czujnik cisnienia oleju i cisniena powietrza, choc kupilem nowe, bledy obu sie nadal wyswietlaja. mam ten ciagnik od pol roku ,te biegi,szybki-wolny popsuly sie dwa miesiace temu,polbiegi od poczatku ne dzialaly [slizgaly si] polbiegi 1,2,3, czwarty jest ok.

JD1052    79

O ciotko :) To piękny egzemplarz sie trafił i doprowadzenie go do stanu działającego będzie nie lada wyzwaniem pod każdym względem... :ph34r:

kosti68    16

W takim razie jesli chcesz go doprowadzic do stanu "używalności" przed toba duzo pracy i wysokie koszta. Mozliwa przyczyna opisanych przez ciebie usterek elektroniki jest uszkodzenie wiazki kabli. Poza tym na dluga mete nie pociagniesz z uszkodzonymi polbiegami, wczesniej czy pozniej trzeba bedzie doprowadzic je do porządku...twoja obecna usterka moze byc rowniez posrednio z tym powiązana. Na poczatek trzeba by dokonac pomiarow cisnienia w calym ciagniku jak rowniez dokonac pomiarow podzespolow elektrycznych i elektronicznych.

wasyl1990    0

a ja juz wam co to jest dokladnie. wiazka elektryczna ktora idzie od kabiny na skrzynie biegow 1500 netto i to euro

power2347el    1

Witam jestem posiadaczem fendt 824/2 97rok 12tys/mh,W traktorze nie przeżuca między żółwiem a zającem, nie wyświetla zmiany na wyświetlaczu, cały czas pozostaje na zającu, Nie mogę również wrzucic 6 biegu, Inne podzespoły działają ok połówki tez przeżuca. Prosze o pomoc

Dość częsty problem, na początek sprawdzić dźwignie, poprzez podłączenie do innego ciągnika lub pomiary miliamperomierzem na kablu z wtyczki z pinu 1 powinna być widoczna różnica czyli zając-8mA żółw- 18mA. Drugim warunkiem jest czujnik położenia lewarka na luz. wykręcić i sprawdzić czy nie zacięta jest kulka. To tak na początek...

power2347el    1

Od razu dziękuje za info, chciał bym jeszcze dowiedzieć się gdzie ta kulka od położenia lewarka się znajduje?? wykręciłem gałkę i oprócz 4 żyłowej wtyczki nie widzę żadnego czujnika??

power2347el    1

Właśnie u mnie takiego czujnika wogóle nie ma, A pomiar wskazał na pinie 1 na włączonym zapłonie 31,90mA, i nie zmienia się czy zółw czy zając

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nobi123
      Witam mam problem z EHR w Fendt 824 rok 2000. Nie działa cały panel sterowania, błąd jaki mi pokazuje to 33.
    • Przez kuba18l
      Witam mam problem z fendtem otóż nagle zaczął przerywać ehr i nagle przestał działać pod kabiną przy rozdzielaczu zmieniłem na ręczne i tam koło skrzynki jest jakiś czujnik on był wypiety i włożony drut łączący proszę o pomoc
    • Przez kuba18l
      Witam po wyładowaniu się akumulatorów w fendt bo brakło ładowania jak się okazało były klemy do wymiany po naładowaniu prostownikiem akumulatorów wskaźniki wszystkie na desce rozdzielczej zgasly co to może być pomocy
    • Przez Krzysiek199
      Witam!!
      Mam problem z ciągnikiem mianowicie, ciągnik odpala normalnie ale gdy popracuje tak ok 1-2 h gaśnie, i nie da się go odpalic(rozrusznik kręci) okazało się że coś odcina prąd, nie działają światła, nawiewy, radio, prąd też nie dochodzi do pompy paliwa, działa tylko podświetlanie EHR no i kręci rozrusznik, gdy ciągnik postoi ok 30 min to po tym czasie normalnie odpali ale za jakiś czas znowu się tak robi, szczególnie wtedy gdy na dworze jest dodatnia temp. gdy jest poniżej 0 to problem nie występuje.
    • Przez kuba18l
      Więc mam taki problem że po dłuższej jeździe traktor zaczyna wyć na wysokich obrotach a szybkość się zmniejsza jak by coś naciskalo sprzęgło gdy stanę i poproszę odpowiednik ten za kabina wyleci trochę płynu i wtedy wszystko wraca do normy co to może być sorki za wcześniejszy wpis ale na prawdę mi się spieszylo