coolman111

Ciągniki CLAAS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Shaun    243
Napisano (edytowany)

No dobra, dla mnie Dyna4 w 400 będzie wystarczająca. Tak w skrócie. Dzięki

@Kos_pl

Ta wycena co wrzuciłeś jest ze szklanym dachem, celowo do ładowacza czy po prostu taki był?

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

A to zależy jak się rano wstanie i jak wiater wieje. O.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Circus in bania - mówi Ci to coś ?? ;)

Skończ pitolic bo się akurat na Nadarzyn właśnie zbieram, plan taki jest. Nie zagaduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, Shaun napisał:

 

@Kos_pl

Ta wycena co wrzuciłeś jest ze szklanym dachem, celowo do ładowacza czy po prostu taki był?

Celowo - raz że bdb. pod ładowacz, ma dużą powierzchnię, a druga rzecz - dodaje mu dużo na plus do wyglądu. Ale to nie dach robi taki duży koszt, tylko wersja CIS+ z 3 parami z wyjść hydraulicznych sterowanych elektrycznie. Generalnie wyceniałem wtedy 510-tkę i chciałem porównać jak jej cena wypada względem modelu 440. Z wyceny 450-tki tylko później skorzystałem, bo robił ją ktoś inny.

17 godzin temu, Shaun napisał:

 na Nadarzyn właśnie zbieram, plan taki jest. Nie zagaduj. 

Też, ale patrząc na godzinę to jakoś ciężko to widzę.

17 godzin temu, sumek666 napisał:

Taki Arion to wyjdzie taniej 😛

Skończy się na 7714 z wyprzedaży. Będzie miał wiele cech sadownika, hihi. ^_^

 

edit:

17 godzin temu, Shaun napisał:

[...] się akurat na Nadarzyn właśnie zbieram, plan taki jest. Nie zagaduj.

Kurcze, nic ciekawego w Nadarzynie nie było, niestety. @Shaun - byłeś też może?

 

 

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
Dnia 3.02.2019 o 01:37, sumek666 napisał:

Taki Arion to wyjdzie taniej 😛

To kiedy zamawiasz ?? 

 

@Kos_pl w takim razie celujesz bardziej w 500 ?? Ładowacz fabryczny sterowany podłokietnikiem ??

CIS+ to rzeczywiście tanio nie wyjdzie. Tak patrzę na suche info ze strony to mam dylemat czy dokładać zwykły CIS czy standard wersja wystarczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Kos_pl jeszcze o tym nie wiem ale zobaczysz, że będzie miał MF 6712S ;)

@Shaun ja to bym się w niebieskim widział, a tam to mi chodziło o to, że taniej kupisz Ariona niż sadownika


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Wiem o co Ci chodziło. Ten Elios to w ogóle takie nie wiadomo co. Sadownik to Nexos robiony przez Carraro Agritalia i można go kupić taniej niż z naklejkami Claas, MF czy JD tak jak kiedyś pisałem. Chyba jutro będzie okazja wreszcie nawiedzić dila to coś się dowiem konkretnie. Mam jeszcze cichą nadzieję, że Elios podpasuje bo byłby najbardziej uniwersalny, ewentualnie będę żebrał o jakiś namiar do użytkownika tego modelu.

A niech będzie i Massey byleby był zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Wszelakie. Tam gdzie dam radę wjechać, o miedzyrzedzia mi chodzi. Od oprysku po orke, oczywiście 2 pary tylnych kół. Ale coraz bardziej dociera, że to co do wszystkiego to... Dlatego wszedł Arion do gry. A jeszcze jest ciapaty i szesdziesiona w obejściu, obecny John pójdzie na sprzedaż.

Zajade, dotkne, popatrze, polatam z linijką i będę wiedział więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jaki masz odstep w sądzie? Znaczy jaki szeroki może wjechać ciągnik?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
Napisano (edytowany)

Ale ja nie mam żadnego sadu @sumek666 :-) 

Na poważnie obecnie do takich rzeczy jest ciapek z rozstawem 135 cm pod buraki co daje szer ok 165.

Broszura Eliosa podaje minimalną szer całkowitą 1644 mm co pokrywa się z szer C330. Dlatego siedzi mi w głowie.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

na początku był chaos hehe, bo narpierw miał być typowy sadownik (sprzedaż C360) i miał zostać Jeleń, później trafiłem na Eliosa a teraz sam widzisz jaki pieprznik jest

no żebym mógł naocznie sprawdzić, że 90 konny Elios szarpnie pług 1t - taki sprzęt już posiadam (opony wtedy 480, TUZ z balastem, DMC 5100 kg, własna ok 3200 kg) a po zmianie opon na 320 bede se szalał w truskawkach i malinach, burakach też ( sadu na prawde nie mam) no to sprawa byłaby prosta. nie chce, żeby było tak, że zrobie uprawe wiosną pod siew, po żniwach scierniska i jesienna orkę a po tym będe sie na niego patrzył a odsetki trzeba spłacać, jeżeli sie da to trzeba wykorzystać ile sie da, no właśnie czy sie da

https://www.claas.pl/blueprint/servlet/blob/1654960/34c175df04d49140571e4141ec5cbf4d/237750-23-dataRaw.pdf

silnik chyba jak w T5 3,4 litra 4 gary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wiela taki sprzęt? Na moje to ma za mały rozstaw. Weź spójrz lepiej na Ariona 420 ;)

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Elios 210. Z wyposażenia skrzynia 12x12, klimatyzacja, szersze opony, fotel pneumatyczny, rewers mechaniczny, wałek 540 / 540 eco i jak dobrze pamiętam to 1000, instalacja pneumatyczna, ladowacz czołowy claas FL 60. I chyba tyle. Diler Roltex. cena ok 220 br

wycena kolegi z zeszłego roku, wrzuce swoją po odwiedzinach u dila, wersja 230 czyli ok 90 KM raczej tańsza nie będzie 

pewnie, że wolałbym Ariona bo w tej zabaweczce jest nawet tunel na podłodze i max 2 półbiegi dostępne  w opcji :(

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Arion 420 myślę, że w przedziale 210-220 wyjdzie. Z tym, że netto. Rozstaw kół to już sobie na pewno dobierzesz jakoś..


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8
Napisano (edytowany)

Kolego rozejrzyj sie za lamborghini spire 90 ja takiego mam od 2016 i wlasnie mnie kosztowal 215 brutto a wersja prawie full brak tylko przedniego womu za ten czas brak jakich kolwiek usterek a za 2.5 roku zrobil 1200 motogodzin. Oczywiscie jest jako pomocniczy a lata mi z talerzowka 3m z agromaszu no i skrzynia 45x45

Edytowano przez darsonspire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Z jaką dokładnie talerzowka? Plug też ciągasz? Jaki to jest odpowiednik DF?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Wezmę pod uwagę, dzięki

To skrzynia z pelzakami ?? Z czym jeszcze lata ?? Szerokość po tylnych kołach proszę, jakie opony ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

 Talerzowka to agromasz z hudropakiem czyli ta krótsza warzy tone dwiescie fakt balast na tuzie z przodu musi byc opony ma waskawe bo 340 na tyle a przod 320 czasem trakcja slaba ale sobie radzi a jak gorsze warunki czyli mokrawo to idzie wiekszy. Skrzynia z pelzakami a w df niewiem jaki to odpowiednik musial bym po szukac ale jest to 4 cylindrowy bodajże 3.8 litra. Sumek pluga nie ciaga bo do wiekszego jest czwórka obrotowa ale z trojka bez zajakniecia by sobie radzil nawet na tych oponach a rozstaw ma w srodkach kol 149 a bez problemu zrobi go na 140 bo kolega tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ariona na upartego zrobi na 1350 ale przy sztywnej osi. Tylko skręt bedzie troche gorszy. Mysle że Grasdorf zrobi takie koła. Rozmawialem z nimi w Nadażynie to mówił ze na 1400 robili ariona 430.

Mysle ze 420 z wyprzedarzy  kupi za 200 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)
Dnia 6.02.2019 o 08:13, Shaun napisał:

 

@Kos_pl w takim razie celujesz bardziej w 500 ?? Ładowacz fabryczny sterowany podłokietnikiem ??

CIS+ to rzeczywiście tanio nie wyjdzie. Tak patrzę na suche info ze strony to mam dylemat czy dokładać zwykły CIS czy standard wersja wystarczy.

 

Ładowacz fabryczny to koszt 35-40 tys. zł netto u praktycznie każdej marki dla takich gabarytów traktora.

Jeżeli wykorzystasz funkcjonalność wyjść hydraulicznych sterowanych elektrozaworami to można myśleć o CIS+, w przeciwnym razie zostałbym przy CIS. Kilka bajerów jeszcze dochodzi z CISem + (np. kolorowy wyświetlacz CIS, dodatkowe funkcje automatyczne), ale różnica w cenie to ponad 10 tys. zł netto dla 3 par wyjść hydraulicznych.

Dnia 6.02.2019 o 08:52, Shaun napisał:

Dlatego wszedł Arion do gry. A jeszcze jest ciapaty i szesdziesiona w obejściu, obecny John pójdzie na sprzedaż.

Zajade, dotkne, popatrze, polatam z linijką i będę wiedział więcej.

 

Seria 400 ma IMO fajniejszy silnik - 4,5l FPT - niskie spalanie, brak większości ekododatków, chociaż pewnie w najbliższym casie DPF to mu dołożą, wtryski Bosch, pompa wtryskowa chyba też Bosch. 5xx do jednak 4,5 l JD...

@Shaun żadna tam 420-stka. Patrz od 430 - cena zbliżona a możliwości dużo większe.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj