Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomekzet

agregat, czy sie opłaca?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

najlepszym sposobem na to żeby sie dowiedzieć było by obliczenie jednostkowych kosztów zużycia tego sprzętu. Ale potrzeba nam kilka danych wejściowych tj. Koszt maszyny, Kaszy konserwacji i garażowania, Koszty siły pociągowej, wydajność godzinowa, okres trwałości. wtedy obliczymy sobie czy opłaca nam sie kupić taki agregat czy może lepiej wynająć usługi. jeśli jesteś zainteresowany to mogę pomóc ci to wyliczyć. Jak coś to pisz na gg

Pozdrawiam Balzak

Silver    0

Co tutaj liczyć, jęli jest blisko ktoś kto robi usługi takim agregatem to się nie opłaca kupować, bo te 6 a to w jeden dzień można i podorywke zwykłymi pługami zrobić, a żeby zaszczędzić 3 godz rocznie absolutnie nie opłaca się taki zakup! Co innego gdybyś ty miał możliwość usługi robienia obczaj we wsi może byli by chętni, a może tależówke kupić lepiej, w okolicy u nas koleś kupił, bo ma 11 ha jeździ za granice i nie ma czasu nawet orać to jak ma tylko chwile to talerzuje a w tym roku po talerzówce posiał nawet żyto i przenżyto, ale ma tyle klientów że jak by chciał to po całych dniach miał by robotę, bo nie wiem jak u Ciebie ale jest dużo nieużytków, ludzie słomy nie zbierają lub nawet niektórzy kombinują jak taniej dopłaty wziąść to myślą sobie ze taniej po talerzu siać, musisz zrobić wywiad jak będzie możliwosć usług to bierz jak nie to nie wart, a tak wogóle wiekszość maszyn według moich obserwacji to min 20 -25 ha musi być żeby opłacalny zakup maszyny był a raczej chociaż trochę uzasadniony ekonomicznie

Nitram92    1
Co tutaj liczyć, jęli jest blisko ktoś kto robi usługi takim agregatem to się nie opłaca kupować, bo te 6 a to w jeden dzień można i podorywke zwykłymi pługami zrobić, a żeby zaszczędzić 3 godz rocznie absolutnie nie opłaca się taki zakup! Co innego gdybyś ty miał możliwość usługi robienia obczaj we wsi może byli by chętni, a może tależówke kupić lepiej, w okolicy u nas koleś kupił, bo ma 11 ha jeździ za granice i nie ma czasu nawet orać to jak ma tylko chwile to talerzuje a w tym roku po talerzówce posiał nawet żyto i przenżyto, ale ma tyle klientów że jak by chciał to po całych dniach miał by robotę, bo nie wiem jak u Ciebie ale jest dużo nieużytków, ludzie słomy nie zbierają lub nawet niektórzy kombinują jak taniej dopłaty wziąść to myślą sobie ze taniej po talerzu siać, musisz zrobić wywiad jak będzie możliwosć usług to bierz jak nie to nie wart, a tak wogóle wiekszość maszyn według moich obserwacji to min 20 -25 ha musi być żeby opłacalny zakup maszyny był a raczej chociaż trochę uzasadniony ekonomicznie

Dobrze gada , polać mu

Ferdek07    62

Agregat uprawowy-czy ma sens przy siewniku poznaniak 2,5 m i czy pociągnie go proxima 61 km, bo o to czy podniesie i nie będzie podrzucać przodu się nie boje bo ta 8441 sobie radzi a mniejsza to to samo tylko moc mniejsze a dodatkowo był by tur, tylko czy sił wystarczy bo to tylko 61 km ziemie w większości piasek, czasami glinka

rafal88    10

Mam takie pytanko...czy MF255 pociagnie agregat uprawowo siewny 2,5m ?? Mam przewaznie 4 klase ziemi,chcialbym zrobic agregat samemu zalozyc 2 rzedy zebow i do tego wal ugniatajacy i do tego siewnik. Myslaalem zeby zrobic to na kolach bo wiadomo ze bylby problem zeby jechac z tym na TUZ-ie Glownie chodzi mi o to czy pociagnie B) Mma zamiar wjezdzac tym na orane,narazie przy plugach mam brone ale zamierzam zalozyc wal strunowy B)

Sebastian    0

a ja mam takie pytanko warto bawic sie w przerobke starego grudziadzkiego agragatu wprawowego 2.1 z dwoma walkami z tylu na uprawo siewny 2.7metra skoro posiadam belarusa 952.2 i kombiaka 3.7bh ?

Ferdek07    62
Mam takie pytanko...czy MF255 pociagnie agregat uprawowo siewny 2,5m ?? Mam przewaznie 4 klase ziemi,chcialbym zrobic agregat samemu zalozyc 2 rzedy zebow i do tego wal ugniatajacy i do tego siewnik. Myslaalem zeby zrobic to na kolach bo wiadomo ze bylby problem zeby jechac z tym na TUZ-ie Glownie chodzi mi o to czy pociagnie B) Mma zamiar wjezdzac tym na orane,narazie przy plugach mam brone ale zamierzam zalozyc wal strunowy B)

Może i w dobrych warunkach uciągnie ale co wtedy jak trzeba bedzie gdzieś wdolince zrobić lub mokra wiosna bedzie? Ja wole zeby mieć zapas mocy. Kiedyś kumpel miał zespawane 2 konne siewniki razem, ale to było zespalwane i wzmocnione szyną kolejową B) , także wałyło to ze 800 -1000kg B) siać siało ale jak było mokro zaraz c360 siadał podnosnik w c360 bez przygazówki tego nie pdonosił, przejchać przez bruzde masakra no aa jak troche zaczynałą siadać tak koniec podnosnik w góre a c360 dęba staje wykloł to i sprzedał kupił starego poznaniaka 2,5 m i jest zadowolony, do mf 255 sam siewnik to już nieźle przegina wiec pomysl z tym żeby było ciagane OK ale nigdy na tuz, z uciągiem sam nie wiem bo mf ma regulację siłową i to go dociąża a ciągane to różnie może być, a opisz jak chcesz zrobić to ciągane w jaki sposób?

rafal88    10

Myslalaem zeby za walem dac kola na sulownikach i dopiero za tym siewnik,na polu podczas pracy garegat opieralby sie na wale i na ciagniku,jeszcze mialem taki zamiar zeby zrobic polaczony ruchomy dyszel z kolami i zaczepiac to wszystko na zaczep do ciagnika. Mam w ferdku z tylu szerokie opony,jeszcze planuje zalozyc obciazniki,a na przod jakies szersze kola. Tylko nie wiem czy da rade to uciagnac B) A jesli chodzi o mokre tereny do odczepic mozna bedzie siewnik i jednym ciagnikiem jechac samym agregatem a drugim siac B) B)

andrzej2110    529

na 1H pociągnie lub się zakopie B). gdyby nie ta hydraulika to by było dobrze zrobić przypinane na belkę do podnośnika.

rafal88    10
na 1H pociągnie lub się zakopie B). gdyby nie ta hydraulika to by było dobrze zrobić przypinane na belkę do podnośnika.

Gdyby nie ta hydraulika to wlasnie zrobilbym na belke B) a tak jest maly problemik......chyba ze bede zaponal do ciapka....tame mozna pracowac hydraulika zewnetrzna i TUZ-em jednoczesnie B)

pablo21    26

Doradzcie mi czy opłaca się zrobić agregat uprawowo-siewny do zetora 7211 taki ze 2.5metra serokości z hydropackiem czy go nie przewarzy bo uciągnąć to raczej uciągnie(chyba).

MateuszP    0

słuchaj zetor 7211 z 2,5 m zestawem spokojnie da rade ;) ja ostatnio przeprowadzałem eksperyment czy zetor 5340 podniesie zestaw 3m unii grudziądz i podnieść poniósł nawet z rozłożonym ale jak z kolegą stanąłem (140kg)jako zboże to na rozłożonym jak ojciec startował z 1 to miał bardzo kiepskie sterowanie (żeby nie powiedziec zerowe) ;) i tak zakończyła się przygoda zetora z tym zestawem :)

Daniel215    0

ten agregat do małych zetorków na górach to może być nawet niebezpieczny bo może przeważyć.jak na równiny i piachy to można kupić do zetorka. ale na gliny to raczej będzie miał ciężko ;)

Sam mam 3m ale nie do zetorka ;) i wiem co to a jeszcze jak agregat na wyższych obrotach to zapomnij

krolikNH    56
czy opłaca sie kupic agregat uprawowo-siewny na 6ha, jezeli tak to jaki?

Totalnie się nie opłaca...

pablo21    26

Jeślki zrobi sobie sam to się opłaca zawsze mniej paliwa ale jakby miał kupić to się nie opłaca ani trochę

Daniel215    0

Na 15 to może i się opłaca jak ktoś ma kase przeznaczoną na ten agregat,ale na 6 to zdecydowanie nieee... :P

Cuubs    1

moim zdaniem nie opłaca sie . lepiej pieniądze przeznaczyć na lepszy agregat lub siewnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.