Zaloguj się, aby obserwować  
urszula

szerokość orki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
urszula    0

witam. Mam pytanie jak reguluje sie hydrauliczna szerokosć orki. Wiem że hydraulicznie ale do tego potrzebany jest 1 sekcja rozdzielacza.Mój wuja ma jd 6630 i unie ibis z terra potrzebuje do tego 3 pary sekcji rozdzielacza to w takim razie jak reguluje szerokosc orki.

Wacek21    35

wajcha od 3 sekcji

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

jestewś pewny że to szerokość orki??? ten tłok jest do osiowania pługa przed obrotem mam taki tłok przy pługu i przy moim kvernelandzie nie idzie nim regulować szerokości roboczej

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    441

JA mam w KV regulowaną szerokość orki. Siłownikiem do osiowania. Każdy korpus się przestawia. Mam 4 węże 2 do obrotu i 2 do szerokości orki. Czyli dwie sekcje potrzebuje.

Darpol    17

Dokładnie tak jak pisze tomek73 ale to tylko KV vario ma "pamięć hydrauliczną". Do siłownika szerokości idą 3 przewody 1- do regulacji szer. 2- do liniowania i 3- wspólny zwrotny, a do ciągnika podłącza się dwie pary, obrót z liniowaniem i regulacja szerokości roboczej. W innych pługach jest podobnie tylko że pamięć jest przeważnie mechaniczna po prostu ustawia się na tłoczysku opór w postaci nakrętki i też jest 2-pary przewodów . Trzecia para służy do czegoś innego np.do regulacji pierwszej skiby , packomatu, zabezpieczenia hydr. przciwkamieniom itp. Pług bez vario, jedynie z osiowaniem działa na 2 przewodach, prostowaniem pługa steruje rozdzielacz w pługu .

ale nie można ustawiać jak sie chce bezstopniowo na tym siłowniku, od tego jest śruba ograniczająca. i widze że macie inaczej w swoich pługach., bo w moim kv ed100 mam 2 wężę-1 od osiowania i obrotu a drugi od ramienia do wału cambella i te 2 wężę są podłączone pod 1 sekcje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ozon87
      Witam wszystkich! Zamierzam zakupić pług firmy akpil km180 3*48, odsstęp między korpusami 95cm i pod ramą 82cm, cena jakieś 23000zł. Pług ma ciągać ciągnik o mocy 92km więc chyba spokojnie da sobie rade. Gleby jakie posiadam są sredniej klasy a główną uprawą jest kukurydza na ziarno. Co możecie mi powiedzieć o tym pługu? Czy da sobie rade z kukurydzą?
    • Przez WitoldWarsicki
      Witam szukam 4 korpusu do pługa fraugde https://zapodaj.net/f8e95d5b48b52.jpg.html
    • Przez patryk072
      Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!
      Dzięki!
    • Przez grego
      W planach mam zmianę pługu obrotowego i oczywiście dylemat z jakim nie jeden sie spotkał...
      Ciągnik 140 km Case Mx, ok 40 ha do orki co roku, trochę kukurydzy.
      W planach była najpierw używka do ok 30tys zł, najlepiej Kverneland bo chciałbym doczepić packomat, ale jak tak przeglądam ogłoszenia pługów i widzę na żywo to ciężka sprawa, odkładnice wymieniana już nie wiadomo ile razy, więc nasuwa się pytanie ile to już ma nalatane... Zdało by się jakies zabezpieczenie, ale ile to jest warte w wylatanym pługu? Sąsiad ma to każda skiba już lata w inną strone na jarzmach...
      I opcja druga, Akpil KM 180 być może na resorze...  No ale o tym pługu to niewiele wiem, z tego co widzę to z packomatem też byłby problem...
      Acha, zakup będzie bez dofinansowania więc kasa sie liczy
    • Przez slavo666
      Witam zna ktoś wymiary tego pługa w wersji 4 skibowej. Wymiary i waga. Może posiada ktoś katalog części do niego lub podobnych z rodziny Frost. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj