zbyszekbrzuze

Prasa Rivierre Casalis RC 121

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    287
Napisano (edytowany)

Witam. Znalazłem niedrogą rivierke, już prawie shandlowana. Byliśmy z kimś, kto trochę się zna na tym, a on stwierdził, że jest warta uwagi. No i tak:

Co Wy Agrofotowicze powiecie o tym modelu? -Psuje się jakoś specjalnie?

-ogólnie jakieś inne wskazówki...

Tylko proszę mi tu nie pisać jakiś bzdur, że lepiej JD albo Krone, bo naszego gospodarstwa nie stać na taki zakup, a ta jest w super stanie i blisko. Ma dwa podgarniacze pokosu. Ja już wszystko przeczytałem co polecacie, a teraz chce się dowiedzieć o tej prasce! Pytam tylko posiadaczy takiego sprzętu!

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Napisano (edytowany)

no prasa niczego sobie, dobrze zbija ładne bele wychodzą , małe zapotrzebowanie na moc , trochę denerwować mogą pasy które składają się z dwóch części, miałem przelotnie w posiadaniu 116L z 94r sprzedałem w poniedziałek za 16600zł sprzęt był godny polecenia.

Edytowano przez michalfarmer

zbyszekbrzuze    287

Ta ma pasy jednocześciowe. 4 wąskie i 2 szerokie.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus1991    10

Właśnie ma pasy jednoczęściowe, chyba że ktoś łączył, albo przedłużał. Ja mam akurat jednolite, i mam 4 szerokie, ogólnie prasa dobrze zbija baloty, i ma dość dobrą przepustowość, ja miałem ze swoją problem, ale to była wina tego że jakiś głupek części z niej wykręcił, a nie wiedziałem że ich brakuje. Zapotrzebowanie na moc to jakieś 60 KM sobie da z nią rade, ale wiadomo 80 koni mocniej dobije. ja ciągałem c-360, dawała radę, ale brakowało trochę, a przeważnie na rzadszej słomie, gdzie chciałem pogonić, a tu jednak mocy mało.

ArekK    0

Witam, w mojej rc 121 przy zaczynaniu belki rozjeżdżają się pasy (tańczą) i przepycha słomę nad nie i prasa staje. Jak napnę je trochę bardziej, to wypycha mi słomę na podbieracz. Jak już załapie i kręcę belkę, to dużo słomy dostaje się nad komorę ponad pasy i się zapycha wszystko słomą. Ktoś mi może doradzić, co robię nie tak??

hankarys    0

Potrzebuje zdjecie rivierki 121 od srodka,czyli jak sa zalozone pasy i jak wyglada walek na ktorym obraca sie rolka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez robertrolnik24
      Witam mam problem z pasami w prasie hesston .Od jakiegos czasu pasy sie rwia  i nw co jest tego powodem. W poprzednim sezonie strasznie ślizgały pasy i ściągało je na jefna lub druga stronę jak bylo około 50% wypełnienia  i stwierdziłem ze wymienię gume na wale napedowym  . Niesty to nie duzo poprawiło i teraz myślę nad wymianą pasów lecz nie wiem jaka długość dostosować poniewaz kilkukrotnie już byly obcinane  i skracane . W katalogu piszą ze długość pasa powinna byc 926 cm  a teraz mieze i maja 920  po około 8 skracaniach po +/- 5 cm na jeden raz . Pytanie mam takie czy wie ktos jaka powinna byc długość tych pasów wtym modelu?

• Przez Deutz7206PL
      Witam mam problem z prasą JD 550 (1992r.) kupiliśmy ją kilka dni temu i po podłączeniu jej do ciągnika (renault celtis 2003r.) było wszystko git ,ale po kilku minutach zaczął wyłaniać się dym ze sterownika i kontrolki zgasły (ugrzała się taka czarna plastkiowa puszka w środku) a po jakimś czasie po ponownym podłączeniu do ciągnika nie było żadnej reakcji. I pytanie czy to coś poważnego, co dalej robić, nowy sterownik? Pomóżcie bo sianokosy coraz bliżej.
    • Przez plati
      Witam. Posiadam prasę Fort Maxi Cut 1600 i mam 2 problemy. 
      Pierwszy jest awaria pompki centralnego smarowania. Tlok się zacina. Nie chce się cofać. Niestety nowa trudno dostępna i za grubą gotówkę. 
      Miał ktoś kiedyś do czynienia z taka pompką lub wie czy można ja naprawić i gdzie? 

Druga sprawa to problem z owjaniem siatką. Zacina się elektrozawor. Niestety okres oczekiwania na nowy ponad 3 miesiące. Chciałbym to przerobić na silniczek elektryczny. Szukam wskazówek czy się da i jak to zrobić.

• Przez Bocian6230
      Witam, postanowiłem zmienić prasę i tu moje pytanie , jaką polecacie ? musi mieć rotor, owijanie siatką i rolkę dociskającą pokos jakie maszyny polecacie i dlaczego ?
    • Przez Jacek329
      Witam
      Posiadam belownice Massey Ferguson 167 V i mam przy niej taki o to sterownik 
      I kieruje pytanien do was czy ktoś z was zetknął się z takim sterownikiem albo wie kto posiada taki o to sterownik ponieważ nie mogę się połapać z ustawieniami. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj