Skocz do zawartości
ziom558

działalność pozarolnicza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziom558    0

Witam wszystkich mam pytanie co do działalności poza rolniczej i związane z nimi kilka pytań.

Mój tato wpadł na pomysł aby jeżdzić po ludziach w mojej okolicy aby im prasować słomę lub siano, i nie wiemy jakie trzeba warunki spełnić.

 

1. kto może się ubiegać o pomoc.

2. jakie są zasady przyznania.

3 i jakie potrzeba na to papiery.

 

 

 

Za kulturalną i mądrą i kulturalną odpowiedzi będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O pomoc od kogo?

Z Unii Europejskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Jeśli masz swoje maszyny to żadnych papierów nie trzeba

a jeśli chcesz się ubiegać o dotacje z unii to musisz mieć gospodarstwo i parę hektarów ziemi jeśli się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

LUKARD    0

Witam wszystkich mam pytanie co do działalności poza rolniczej i związane z nimi kilka pytań.

Mój tato wpadł na pomysł aby jeżdzić po ludziach w mojej okolicy aby im prasować słomę lub siano, i nie wiemy jakie trzeba warunki spełnić.

 

1. kto może się ubiegać o pomoc.

2. jakie są zasady przyznania.

3 i jakie potrzeba na to papiery.

 

 

 

Za kulturalną i mądrą i kulturalną odpowiedzi będe wdzięczny.

 

Cześć,

 

Trochę nie jasno napisałeś, ale rozumiem, że tata chciałbym otworzyć pozarolniczą działalność gospodarczą i świadczyć usługi prasowania słomy innym rolnikom. Przypuszczam że chodzi Ci o uzyskani wsparcia z PROWu na program Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej?

 

Bo samo otwarcie działalności to wypełnienie formularza i złożenie go w urzędzie gminy. Następnie prasujesz, wystawiasz faktury i się kręci....

 

Natomiast jeśli chcesz uzyskać wsparcie z ww. programu wysokości do 100 tyś złotych, to musisz złożyć wniosek jak będzie nabór w 2012 roku... W ubiegłym roku był w październiku - na ten rok nie wyznaczono jeszcze daty.

 

Więcej informacji uzyskasz tutaj:

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ronicowanie-w-kierunku-dziaalnoci-nierolniczej.html

 

Służę pomocą bo sam skorzystałem z tego dofinansowania - składałem wniosek w 2010roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×