Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.dzis zakupiłem ten koncentrat...nie podawałego nigdy koncentratu bykom ale postanowiłem to zmienic...Mam opasy takie po 300-350kg grupe i nastepne 220-240kg i takie po 450-500kg.Dostaja srut z zyta plus siano i słome teraz.Srutu z zyta na takiego 300kg przypada ok 4kg dziennie.Koncentrat chce dawac razem z srutem z zyta.Prosze doradzcie mi jaka ilosc mam zastosowac na poczatke zeby je oswoic z tym i jaka pozniej powinna byc.Raz dziennie chce dawac koncentrat.

Opublikowano

kiedyś stosowaliśmy koncentraty z SANO ale odeszliśmy od nich na rzecz koncentratów z lokalnej mieszalni pasz tylko i wyłącznie ze względów cenowych-przy porównaniu przyrostów po jednym i drugim nie było praktycznie żadnych różnić, a cena robi swoje...

 

Ile kolego płaciłeś za worek SanBulla???

Opublikowano (edytowane)

U nas cena jest niezbyt zachęcająca 46 zł za worek .

@przemek111447, a czy nie lepiej koledze karmić te opasy samym koncentratem , a żyto sprzedać i za te pieniądze kupić koncentrat .

Edytowane przez dwojtek01
Opublikowano

Nie bardzo, kiedyś widać było różnice w apetycie i w przyroście, byk sie nawet spokojniej zachowywał a teraz... Od siedmiu miesięcy dajemy koncentraty z Koudijs, i jakiś czas kromilk, który cenowo ładnie sie przedstawia i efekty ma zadowalające, a ceny sano niestety w oczy rażą ;)

Opublikowano (edytowane)

szklanka?chyba trochę mało z tego co pamiętam powinno się go dawać 10% czyli szklanka to ok 100g więc tyle na 1kg śrutu. Mój koncentrat kosztuje 1600,-/tona to wychodzi 40,-/worek 25kg a san bull 50,-/worek 25kg co daje 2000,-/tona więc zostaje mi 400,- w kieszeni a to w dzisiejszych czasach sporo

 

 

 

a i jeszcze jedno kolego @ przemek111447 nie pisz posta pod swoim postem bo adm wlepi ci %%%% :)

Edytowane przez soltys48
Opublikowano

ja kupowałem kiedyś koncentrat z nutreny OPAS i ostatnio efekty były mizerne. teraz daje na tonę śruty zbożowej 100kg śruty sojowej+20kg premiks z firmy DOLFOS

Opublikowano

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

za te pieniądze w moich stronach nawet CJ'tki nie kupisz!!!!

jednorazowo biorę ok 1 tony i czasem uda mi się utargować 50-100,- na tonie

Opublikowano

Panowie ja mam taką cenę ponieważ:

 

1.Biorę od tego sprzedawcy już 7 rok paszy itp.

2.Załatwiłem temu dilerowi rolników co biorą na 2 miesiące 5ton jak się nie mylę to było ich 7(rolników)

3.Stary kolega od taty

 

No to już możecie się domyśleć dlaczego taką cenę mam :) znajomości robią swoje :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Fugeo
      Cześć 
      Co polecicie jako bufor dla opasów? Kwaśny węglan sodu czy tlenek magnezu? 
    • Przez krystek44
      Witam, przychodzę z zapytaniem odnośnie zawartości białka ogólnego w paszy treściwej która przygotowuje z komponentów takich jak 
      1000 kg śruty zbożowej składającej się pół na pół z pszenżyta oraz owsa 
      175 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej 
      175 kg suchej kukurydzy mielonej 
    • Przez Buba1995
      Witam serdecznie. Z jakich zbóż i w jakich proporcjach przygotowujecie w swoich gospodarstwach pasze treściwe dla opasów? Wzrost hodowli i kosztów produkcji skłania mnie do zaprzestania kupna gotowej paszy i rozpoczęcia produkcji własnej. Potrzebuję porady jakie zboża i dodatki stosujecie przy swoich paszach i w jakich proporcjach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v