Skocz do zawartości
dzich

prasy sipmowskie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
dzich    0

witam agrofotowiczow

Mam pytanie do posiadaczy tych pras a mianowicie

1.czy stopien zgniotu jest porownywalny z prasami produkcji zachodnich (claas, welger, krone....)

2.jakiej mocy ciagnikami te prasy u was wspolpracuja

3.czy w przypadku prasy z nozami mozna czesc odkrecic nozy

4.czeste usterki, awarie

pozdrawiam

elo ziomale

Karol12    0

Ja mam właśnie pytanie czy prasa Sipmy a mianowicie Z-569/1 pasuje do 60-tki??

Ponieważ u mnie we wsi taki zestaw pracuje i robi sianokiszone :)

Pozdrawiam Karol12!!!

zetor    3

a czemu ma niepasowac? najwyzej bedzie brakowac mocy :) z 60-ką to bym nie rwał sie na nie wiem co z tą sipmą ale zetorkiem 7211 to tak :)

Wiadomość z agroFakt.pl

golas5720    0

Co do pras sipmy to są bardzo dobre. Jeśli się coś zepsuje to łątwo to naprawić, a w takiej prasie kronoskiej coś sie zepsuje dzwonimy do dielera i umawiamy sie za 2 tyg. :) a praca zwleka .

Piotrus89    3

Ja mam prase Farme Z-279/1 , minimalna moc wg producenta dla niej to 55km, ale 360 spokojnie w niej idzie , w słomie na 2 i 3 szosowej, ale prasa Z-569/1 ma minimalne zapotrzebowanie 70km, to 360 to dla niej za mało napewno

Karol12    0

kolego @dzich a przy jakim ciągniku ta prasa będzie chodzić i do czego??(bo będziesz belował)

A ta prasa @Piotrus89 ma racje troche 60-tce zabraknie :)

Ale prasa Sipmy Z-279/1 da rade spokojnie :)

Zapotrzebownie mocy [kW/KM] 40 / 55 :)

Pozdrawiam Karol12!!!

dzich    0

witam ta pras bedzie tylko sluzyla do sianokiszonki . nie bede jej napedzal "60" bo te ciagniki sa zbyt slabe do pras zwijajacych i szkoda jest ich.Te prasy maja zapotrzebowanie mocy 60 kM i 80kM .starsze cigniki mimo ze dysponuja przykladowo 80 konikami to moc na walku ma okolo 10-15% mniej niz mocy ogolnej .a wiec jezeli pisze zapotrzebowanie 55 km to jest zapotrzebowanie mocy na walku a nie mocy ogolnej.Milo by bylo jakby glos w dyskusji zabral posiadacz owej prasy

pozdrawiam

greg93    4

Jakoś ja perkinsem z rozwaloną pompą paliwową tzn na 2 tłokach beluję :) powiem nawet że ma lżej niż przy pługu 3 skiby ,a bele lux dobijam do połowy czerwonego i nie ma problemu :) i chociaż belarki nie rozwalę ,bo większymi ciągnikami jak robisz to śruby zabezpieczeń często sie urywają heh.Belarka to Sipma Farma II

MACGYVER    0

Prasy sipmy są bardzo dobre jak sie coś zepsuje łatwo o części i można samodzielnie naprawić nawet na polu bez dużej ilości kluczy starczą te podstawowe.

Prasy sipmy są bardzo dobre jak sie coś zepsuje łatwo o części i można samodzielnie naprawić nawet na polu bez dużej ilości kluczy starczą te podstawowe.

Z całym szacunkiem ale co to za argument?

Po co kupować prasę która się będzie sypać? żeby wieczorami można było sobie w warsztacie posiedzieć?

gosysko    0

U nas w okolicy też jeden ma sipme i sobier chwali. Aśmiga z nią właśnie c-360. Robi nią wszystko: siano, słome, kiszonkę.

MACGYVER    0
Z całym szacunkiem ale co to za argument?

Po co kupować prasę która się będzie sypać? żeby wieczorami można było sobie w warsztacie posiedzieć?

Do ciebie taż z całym szacunkiem ale mam taką prese od 5 lat i jeszcze nie miałem poważnych usterek przy niej.

KAROL0905    1

U nas w okolicy gość robi 1300 snopków na rok + siano + sianokiszonki sipmą + zetor 7211 chwali sobie ja i mówi ze nie miał poważniejszych usterek w niej a jego rekord to 40 bali owiniętych siatką w godzinę

borixon    0

a co wiecej możecie powiedzieć o sipma 569/1 bo mam zamiar ja kupić ale są różne wypowiedzi o niej. Jedni piszą ze bezawaryjna a inni że sie psuje. Pomóżcie mi w decyzji z góry dzieki

rino    1

Jak ktos chwali sipme to widocznie nie prasował jeszcze dobrea zachodnia prasą, mam sipme 4 lata i to wielki niewypał, gdy jest wiatr z boku to zabiera siatke i ie da sie owijać, czeste awarie( u mnie siadaja łozyska, łancuchy wałki) a to ze tak latwo i szybko naprawisz to tez sciema bo jak mi sie walek ugiał na podbieraczu to czekałem za walkiem ponad tydzien i pomimo iz podalem im numer katalagowy to i tak przyslali jakis inny, ogolnie prasy nieprzemyślane no i te chińskie łozyska... a zgniot o wiele slabszy niz w zachodnich.

Masz racje rino sipma to słaba prasa. U mnie co sezon wymieniam główne łożysko i łańcuch ;[ . Jak tylko będzie trochę więcej kasy to odrazu zmieniam na coś zachodniego najlepiej z rotorem i nożami :P . Lepiej kup zachodnia używkę będziesz bardziej zadowolony.

daro87    1

A czy dla rolnika który by robił ok 400 (siano, słoma, sianokiszonka) w sumie bel rocznie polecili byście ten sprzęt?? użytkownicy piszcie

rino    1

daro87 na tyle bel to moze byc ale jak ja robie ok 1500-2000 to obsługa sipmy jest troche wkurzjąca,

daro87    1

a co najczęściej w nich siada? poza łożyskami bo to chyba u sipm to standard...

rino długo masz już tą sipme?

wertus    0

Najczęściej to łańcuchy napędowe, ale jest na to rada można założyć niemieckie, sąsiad ma Sipmę tak zrobił i teraz jest ok.

daro87    1

A może się orientujecie czy można kupić jakąś zachodnią prasę do 60 tysi i wiek nie starsza niż 5 lat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się