Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil5435

Nowa prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
Kamil5435    304

Witam

Zastanawiam sie nad kupnę nowej prasy rolującej.Posiadam już jedną sipmę z 279/1 classic szczerze to nie jestem z niej zadowolony ;[ i chcę ją sprzedać!.Więc pytam się was jaka prasa będzie dla mnie odpowiednia . będzie współpracowała albo z zetorem 12145 lub john deerem 6930 .prasować będzie rocznie

15ha + zakupiona słoma (5ha-10ha)i jeszcze trawę na siano kiszonkę 15hax3(ponieważ liczę rocznie na trzy pokosy )

Pozdrawiam

tomi382    98

Są juz tematy wystarczy się wpiąć a nie robić bałagan <_< z takim areałem to opłacalna jest tylko zagraniczna używka która kosztuje tyle co polska nowa

Wiadomość z agroFakt.pl

PRZEMOxD11    10

A czemu jesteś nie zadowolony z sipmy ?? Zamiast niej kup sobie jakąś np. z Jonh Deera albo New Holanda, krone. W każdym bądź razie zagraniczną

Wacek21    35

Wczoraj kupywałes przyczepe samozbierajaca teraz bedziesz robil sianokiszonke w bele. Musze powiedziec ze bardzo prezne gospodarstwo masz...

...A ,nie ty masz 13lat :blink:

Kamil5435    304

@ Wacek21

Tak zgadza sie mam 13 lat:P.Pomogam tacie na gospodarstwie które liczy 52 ha Przeważnie robie w polu ale nie tylko, pomagam również w oprzęcię i w udoju krów .W tym Roku złożyliśmy wniosek w agencji AMIMR na Mleczarstwo. Przyznali nam i na 1-wszy etap zamówiliśmy masseya fergusona 5435+ ładowacz czołowy i Paszowóz marki metal tech .

NA drugi etap chcemy John deerea 6930 , Pług KVERNELAND,i zastanawiamy się jeszcze nad przyczepa samozbierającą lub prasą rolującą.Gdy Osiagne odpowidi wiek i skąńcze odpowidnie szkoły to będe rolnikiem .W naszym gospodarstwie przydałaby się wymienie niektórych sprzętów na nowe, lepsze .

Wacek21    35

Piszesz jak narzie madrze i madre rzeczy, ale jednak ja nie uwierze puki nie zobacze jakichś zdjec, bo teraz na forum jest duzo ludzi w Twoim wieku, którzy kupuja 500ha w kawałku i obrabiaja to T-25 ;)

Kamil5435    304

@Wacek21

Zdięcia będą niedługo jak kupię sobie aparat :P.Tu jest film jak wożę kiszonkę u zaprzyjaźnionego rolnika Zetor12145 i fortschritt t088 są moje

Nie ja nagrywałęm to jest film znajomego z okolicy.

Maly86    17

Według mnie na taki areał to kupić używaną John Deerkę tak jak kolega

@PRZEMOxD11 pisze. Dobrze się sprawdzają w sianokiszonce, tak szybko łożyska nie wysiadają jak w polskiej Sipmie. Mają nie takie duże zapotrzebowanie na moc. Na dzisiejsze czasy już bym patrzył żeby była z aparatem na siatkę. Pozdrawiam:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.