Peterro556xd

Pronar 82A Czy warto ???

Polecane posty

Witam

Mam do kupienia Pronara z 2006r. z ok 700mtg?. wersja z tuzem

pracował przy odśnieżaniu z przodu do poprawienia most

ciągnik jest do małej kosmetyki typu lampy,lusterka...

 

Ile może być warty tuz z takiego pronara? Czy znajdzie się chętny na takie coś?

Bo ciągnik pracował by w turze i tuz nie jest mi potrzebny :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Za ile masz go do kupienia? Nie wiem jak wy, ale ja w życiu bym pronara nie kupił. Miałem okazje pracować przez 2 dni z talerzówką u wujka właśnie 82a, to wspominam to jako moje najgorsze 2 dni w życiu. Biegi chodziły tak ciężko, że po 2 godzinach mnie już ręka bolała. Olej lał się nawet do kabiny (gdzieś z pod osłony układu kierowniczego), głośny jak nie wiem co. Za 40000 tyś kupisz już bardzo dobrego John Deera, lub MFa z tuzem, który posłuży dłużej niż nowy Pronar.

 

Zapomniałem dodać, że jadę sobie wolno po drodze tym Pronarem, a tu nagle JEB szyba z drzwi wyleciała.

Edytowano przez scisly97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Ze biegi ciężko chodziły to może brak synchronizowanej skrzyni. Sam miałem przypadek cieknącego oleju z rozdzielacza jakiś rok po zakupie,odkręciłem osłonę by zobaczyć co i jak a tu szok,węże przy rozdzielaczu można było ręka dokręcać <_< Nie wiem jakim cudem nagle wypadła Ci szyba,ale ok. :lol:


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

spod kierownicy to lał sie hydrol z rozdzielacza - mało kto tam zagląda a mi wymieniali go zanim nakręciłem 250godzin. Natomiast na skrzynię biegów nie narzekam.

 

 

...Ile może być warty tuz z takiego pronara? Czy znajdzie się chętny na takie coś?...
pytanie co to za tuz, czy ma luzy i ile byś za niego chciał ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Ja bym brał za tą kasę jakiegoś NH tm, albo jakiegoś JD cool.gif


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Scisly97, za 40tyś kupi JD albo MF ale starego!!! a stare to jest dobre wino i skrzypce, wiadomo dlaczego B) Peter z Pronarem daj sobie spokój chyba że już go zaklepałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

według mnie jak kupować belarusa lub pronara to tylko nowego.... ja tak zrobiłem tylko kupiłem belarusa nowego 1025 i jestem zadowolony, nie cieknie, uciąg bardzo dobry jak i spalanie... mam go już rok i napewno nie zmienię zdania że lepszy/ będzie nowy belarus niż stary JD itd... ps: co konkretnie jest do poprawy w moście w nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Peter odpuść se pronara, bierz od Boba - 10540! :D :D

Sam się napaliłem, ale niestety w tym roku nie dam rady.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

MF może starszy ale jak kupisz w dobrym stanie to dłużej pojezdzisz niż nowszym Pronarem ,a tym bardziej że to ciągnik z odśnieżania przy takiej robocie gorzej wybity niż ciągnik z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Ja o 100% bym wolał tego zetorka od Boba, niż pronara. Miałem okazje się przejechać (tylko mniejszym), to na prawdę super.

 

@bartek26 No na serio jadę, na dołku leciutko turem bujnęło i szyba wyleciała. Widziałem wcześniej była już szczelina między nią, a kabiną.

Edytowano przez scisly97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Jak bujnęło turem to wolno też nie jechałeś :P Ogólnie jeśli chodzi o Pronara (z tym ze ja mam 82SA)to nie mam powodu do narzekania.Silnik mocny,spalanie średnie,awaryjność:czasem się zdarzy ze jakiś przełącznik pęknie,zatnie się czy coś,ale tak ogólnie to ciągnik jest nie do zajechania od strony mechanicznej. Lecz wykończenia wnętrza pozostawia wiele od życzenia. Osobiście nie kupiłbym go drugi raz ,nie ze względu na to że zły ciągnik,tylko trochę zacofany technologicznie,brak rewersu,ehr itp.

Jeśli masz czas "bawic sie z nim" dbać o niego to myślę ze zakup pronara był by optymalnym rozwiązaniem Pozdrawiam


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

według mnie jak kupować belarusa lub pronara to tylko nowego.... ja tak zrobiłem tylko kupiłem belarusa nowego 1025 i jestem zadowolony, nie cieknie, uciąg bardzo dobry jak i spalanie... mam go już rok i napewno nie zmienię zdania że lepszy/ będzie nowy belarus niż stary JD itd... ps: co konkretnie jest do poprawy w moście w nim?

Śmiesznie to brzmi, jak piszesz, że kupiłeś ciągnik mając 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@Mariusz x nie czepiaj się ,przecież wiadomo ze chodziło o jego ojca a nie o jego. :lol:


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik byłby do kupienia za około 50tys.

W przednim moście trzeba było robić krzyżaki.

 

Tuz widać było że jest oryginalny i z tego co wiem to ma udźwig 2t. Ciekawe czy za 4tys. udało by sie go sprzedać ;)

 

A co myslicie na temat JD 3050 albo case 5130?

 

Dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znaleść w dobrym stanie to trudno bedzie bo maja nabite bo 8-10tys. najczęściej

 

A co do Pronara i jego tuz-a on miał go na 2 siłowniki.Czy gdzieś za 4tys. udało by sie go sprzedać??

Bo nowe takie to około 6,5tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

a czym sie rozni wersja a od sa. znalazlem w ogloszenia 82a, przejechane 386 mtg,rocznik 05 za 69 tys , nie wiem czy warto ogladnac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas3211    0

Ja mam starego John Dera 3350, 6000 mtg, I jest super, bez awaryjny, super robota nim, zwrotny, mocny , odpala przy -25, itd, Sąsiad kupił nowego Pronara z 6 lat temu, 8 razy wymieniona turbina, silnik już remontowany, skrzynia sie sypnęła ze dwa razy, biegi chodzą ciężko, przecieków pełno a i się gotuje bo chłodnica nie daje rady. Traktory porażka, badziewie jakich mało. Jak ktoś mówi że stary Johny jest gorszy niż nowy Pronar to żyje w błędzie albo zazdrości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a czym sie rozni wersja a od sa. znalazlem w ogloszenia 82a, przejechane 386 mtg,rocznik 05 za 69 tys , nie wiem czy warto ogladnac.

kol.napisalem ci wiadomosc na PW.82a z 05r za 69 to nie rewelka.poza tym 82a to skrzynia bez synchro, za 75 to ja moge sprzedac belarusa 952 z 2010r co ma nalatane 519mth przy odsiniezaniu razem z tuzem i plugiem do sniegu w komplecie ,traktor nie robil wogule w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JimJam    0

U nas jest Pronar 82sa od nowosci 2005r. Nie jest jakos specjalnie awaryjny. Jak juz sie coś działo to czesci tanie i robilismy sami.Nie jest to moze wykonanie John Deere ale i jest tańszy. Jak sie znajdzie zadbana sztuka to bedzie służył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj