Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ale jeżeli hodowca jest " nazwijmy nie do końca uczciwy" to może takiego cielaka z naturalnego krycia  wpisać do tego systemu symlek   jako  z inseminacji  i  nikt tego sprawdzał nie będzie.

 

Zastanawia mnie to bo jest dużo ofert sprzedaży jałowić cielnych z Czech  po 6-7 tyś zł  i tam w ogłoszeniu każda  jałówka  jest rasowa z pochodzeniem    z obór o wydajności 9-13 tyś litrów.

 

Zastanawia mnie skąd oni maja tyle tych super jałówek na sprzedanie . Przecież w takich wysokowydajnych stadach jest duże brakowanie.

 

Edytowane przez Pawel156
Opublikowano

Ale jeżeli hodowca jest " nazwijmy nie do końca uczciwy" to może takiego cielaka z naturalnego krycia  wpisać do tego systemu symlek   jako  z inseminacji  i  nikt tego sprawdzał nie będzie.

 

Zastanawia mnie to bo jest dużo ofert sprzedaży jałowić cielnych z Czech  po 6-7 tyś zł  i tam w ogłoszeniu każda  jałówka  jest rasowa z pochodzeniem    z obór o wydajności 9-13 tyś litrów.

 

Zastanawia mnie skąd oni maja tyle tych super jałówek na sprzedanie . Przecież w takich wysokowydajnych stadach jest duże brakowanie.

 

W polsce jest mało krycia sexowanym nasieniem i dlatego jest problem z jałoszkami, co do tego wpisywania ojców, do firmy nasiennej musisz dawać takie świstki i wtedy oni wpisują w system i dopiero federacja uzna ci zacielenie, jeśli podasz zootechnikowi jakim byczkiem zacielałeś a z firmy nasiennej nie wpiszą tego w system to i tak ci nie uznają

 

Opublikowano

Koledzy co powiecie na temat buhajow PAXTON , LUCIANO,HANK, EMERALD, DOMINGO ,CHANCE,

 

Paxton dobry byk, Luciano mleczarz podobny do Baxtera, Emerald ojciec buhajów, bdb zawartość tłuszczu i białka w mleku oraz po Marionie świetna wydajność mleczna, łatwe porody, Domingo bdb buhaj po Temaster  db prod mleczna, Chance łatwe porody, ojciec Mac,Hank po Earnit, antyimbredowy, db budowa wymion.

 

Opublikowano

Byki po Man-o-Man czy Justice ? Po Man-o-Man ciekawymi bykami są Fakir, Facebook, Numero Uno, Latroy, He-Man, Omanoman, Oliwier, Manson, a po Justice to Iota, Jegier, Hobbit, Manifold, Hayden, Garrett, Gerard

Opublikowano

Hehe jaki przekręt ?? Akurat żądnego przekrętu tu nie widze, jeden z lepszych buhajów który wyszedł z jego hodowli i mimo upływu czasu całkiem dobrze się trzyma nie jak te inne gwiazdki jednej wyceny. Musze przyznac ze akurat z hodowli Żochowskiego Shiuz miał kilka buhajów które mimo kolejnych wycej jako tak się trzymały nie jak te Bobera albo Grodzkiego. I mimo to SHIUZ tak go potraktował bo nie chciał tanczyc jak mu zagraja

Opublikowano

Hehe jaki przekręt ?? Akurat żądnego przekrętu tu nie widze, jeden z lepszych buhajów który wyszedł z jego hodowli i mimo upływu czasu całkiem dobrze się trzyma nie jak te inne gwiazdki jednej wyceny. Musze przyznac ze akurat z hodowli Żochowskiego Shiuz miał kilka buhajów które mimo kolejnych wycej jako tak się trzymały nie jak te Bobera albo Grodzkiego. I mimo to SHIUZ tak go potraktował bo nie chciał tanczyc jak mu zagraja

 

Co masz na myśli mówiąc "SHIUZ tak go potraktował"?

 

Opublikowano

tomekskw ja jestem zadowolony jeżeli chodzi o czerwone HF to z buhaja  ADAM RED  holender genomowy GTPI  2226  łapały w lecie bez problemu , cena 59 w meritgen

 

No tak,tylko wolałbym coś sprawdzonego wycenionego na córkach.

 

Opublikowano

Używał ktoś nasienia sexowanego buhaja Mccutchen, GW Atwood badz Jedi z WWS czy dobrze łapia po nich bo chcialbyn zamowic? Wczesniej uzywalem Supersire i Mogula to ładnie łapały.

Opublikowano

Aktualnie ceny netto
JEDI 370zł
Mogul 309
Supersire 340
Mccutchen 290
Gw atwood ceny nie pamietam z tego co placilem wczesniej to mogul potanial 10zl suersire chyba to samo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v