Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pewnie skoro mieli zutylizowac to g...o i płacic woleli oddac za darmo albo pare groszy. 

Opublikowano (edytowane)

A ja zacząłem współpracę ze shiuz-em dzisiaj dostałem przyrządy potrzebne do inseminacji i kontener a w nim:  jonka, imola, inola, benefico  i ibis eba (sex).

Pierwsza sztuka zrobiona zobaczymy co z tego wyjdzie :) Inseminacja sztuka trudniejsza niż się z pozoru wydaje ale myślę, że powoli nabiorę wprawy ;)

 

Niezłe buhaje. Po ile płaciłeś?? Też Od niedawna wspólpracuje ze shiuzem i na r

Edytowane przez kr9292
Opublikowano (edytowane)

to gratulacje tez mi się marzy bydło pf >150:P

 

Zadam może głupie pytanie ale już tak mam :P  Jaką w przybliżeniu mogą osiągnąć wydajność jałówki po krowie 8tyś i byku np pf150?

W przybliżeniu mogę powiedzieć że od prawie każdej krowy da się wyciągnąć 10tys tylko wystarczy dać jej trochę lepiej żreć. U mnie w oborze na 50 krów, 10 z nich ma PF lekko ponad 100 a reszta ponizej albo nie ma w ogóle określonego i mam wydajność grubo ponad 10tys od sztuki to jak będę zacielał bykami po 150 PF to za parę lat będę miał wydajność z obory 15tys litrów :P :P :P :P :P tak w przybliżeniu oczywiście :)

Edytowane przez stolarz88
Opublikowano

Koledzy każdy ma swoje zdanie, swój rozum i niech robi wedle swego pomysłu na swoją hodowle. Dobrze jest wymienić sie doświadczeniami bo od tego jest owe forum natomiast nazywać g*wnem materiał firmy x czy y jest dość pochopne ewentualnie stronnicze. Swą przygodę rozpocząłem wraz z firmą wchirz u nich też zrobiłem kurs i wcale nie wykluczam dalszej współpracy z nimi. Oferta firmy insemica natomiast póki co wydaje mi sie bynajmniej interesująca. Nie podam tutaj żadnego cennika bo jak wiemy ceny katalogowe w każdej firmie daleko odbiegają od rzeczywistych. W skrócie powiem tylko tyle że byka w firmie insemica na poziomie 120 PF można kupić za ok 14 zł natomiast byka na poziomie 135 PF za ok 30 zł. Czy za te pieniądze kupimy w naszych rodzimych firmach byki? Cieżko choć wcale nie wykluczam. Co do wyboru to powiem tylko że jest tego aż za dużo.. Od polskich, francuskich, holenderskich po hiszpańskie, czeskie aż do amerykańskich. Chciałem jeszcze tylko raz wspomnieć iż nie jestem zagorzałym zwolennikiem owej firmy aczkolwiek uważam że obecność takich firm na rynku może wpłynąć wyłącznie pozytywnie na nasze hodowle oraz nasze kieszenie.

Opublikowano

No to powiedz jak nazywa sie ten byk albo podaj jego numer za którego płaciłeś 5 zł i przekomamy się czy nie mam racji

Opublikowano (edytowane)

za 5 zl bralem buhaje losteden, laurin i miesne. wiem ze to nie jest towar z najwyzszej polki, ale na ktoras z kolei powtorke tzw ostatnia szanse sie nada. uwierz mi uzywam dobrej genetyki ale chyba w kazdym stadzie potrzebny jest jak to mowia na zachodzie "clean up bull". juz mielismy na tym forum jednego co wyszydzal takie buhaje a potem sie okazalo ze wiekszosc stada kryl naturalnie bo nie potrafil sobie z plodnoscia poradzic

oba buhaje na dzien sprzedazy mialy RZG w okoliucach 135. pelnej wyceny polskiej nie mialy. nie bralbys?

Edytowane przez kubaska
Opublikowano

Co do wyboru to powiem tylko że jest tego aż za dużo.. Od polskich, francuskich, holenderskich po hiszpańskie, czeskie aż do amerykańskich. Chciałem jeszcze tylko raz wspomnieć iż nie jestem zagorzałym zwolennikiem owej firmy aczkolwiek uważam że obecność takich firm na rynku może wpłynąć wyłącznie pozytywnie na nasze hodowle oraz nasze kieszenie.

 

 

Nie powiedziałbym ze wybór jest za duży. Wiele buhajów ma bardzo zbliżone rodowody,

Opublikowano

kubaska  na ostatnią szansę to raczej się nie nada skoro wskażnik niepowtarzalności rui dla krów ma 101, a drugi ma 108, raczej używa się takie które mają wysoką skuteczność, przynajmniej według logiki.

Opublikowano

Mam możliwość zakupu słomek z byczka 2 letniego który jest wyceniany genomowo na PF 146 jego cena to 150zł za SEXa może się okazać że to błąd w badaniach czy jest raczej duże prawdopodobieństwo że będzie miał taką ocenę?

Opublikowano

popraw wypowiedź, wycena genomowa to nowość w Polsce....

Opublikowano

PF 146 a GTPI 2600 więc MOGUL ma mniej punktów a był na szczytach dość długo ale może i masz racje

 

Nie porównuj buhaja wycenianago genomowo z wycenianym na córkach bo jego wartość hodowlana to jeszcze nic pewnego

Jak jest z łatwością wycieleń po B.G. ET? można spokojnie nim jalowki zacielac?

Nie radził bym ci nawet krowy miały problemy przy porodach

Opublikowano

Nie porównuj buhaja wycenianago genomowo z wycenianym na córkach bo jego wartość hodowlana to jeszcze nic pewnego

Nie radził bym ci nawet krowy miały problemy przy porodach

Wlasnie o to pytam. Facebook byl genowo wyceniany wysoko i po ocenie na curkach zyskal jeszcze troche

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v