Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pio46    0

Ja od dwóch lat sieje Opoke i się sprawdziła. W tym roku tez ją zasieje, szczególnie polecam na gleby słabsze i mozaikowate. Cena też ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Do @pio46 a za ile kupiłeś te opokę i na jaki areał??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W tamtym roku miałem kilka odmian jakoś niemiecka o nr jakiś 8435 czy coś takiego opokę blask i na zycie prosne.

Ta niemiecka piękna wyrosła bardzo wysoka bardzo duży plon zielonej masy i ziarna

 

Opoka Hmmm wszyto ok wysoka piękna ale tak mi ja stonka zjadła ze w środku była pusta i jeszcze dziki a i omacnica tez ja dopadła

 

Blask ta pobiła wszelkie rekordy wyższa od kombajnu class sl 690 nawet po 3 kolby miał wielkości reki dorosłego spracowanego rolnika i do samego zbioru zielona gorąco polecam

 

 

Prosna jak po życie bardzo piękna udała mi się w 100% a nawet lepiej

 

Ziemie mam od 1 do 3 klasy bardzo urodzajne i to co ma chyba tez bardzo ważne znaczenie dla odmian kukurydzy jestem z województwa świętokrzyskiego może komuś to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Jaką odmianę polecacie, tak żeby dobrze plonowała ale warunkiem jest zebranie przed końcem września inne mnie nie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Przeczytaj wszystkie opinie i wywnioskuj

Ja polecał bym ci blask

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

U mnie co roku siejemy kukurydzę z firmy RAGT i daje naprawdę dobre plony, w zeszłym roku pobiła rekord okolicy :) I jak nigdy trzeba ją było kłaść w dwie pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja już kupiłem blask, LG 3232, LG 2244, MOBY. Będę siał każdy żaden inna :) i zobaczymy co najlepsze ceny od 145zł do 260zł za porcje 50tys


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Płaciłem 145zł za porcje. Blask jest wysoka u mnie była porównywalna z muczo w zeszłym roku kolba tez duża praktycznie nie było różnicy mieczy muczo i blaskiem poza barwa muczo było trochę ciemniejsze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Zaczynam w tym roku przygodę z kukurydzą. Stanowisko było przeznaczone pod buraki i ziemniaki ale będzie kukurydza. Stanowisko więc dobre ziemia kl. III. Czy FAO będziemi się zgadzało chcę posiać na kiszonkę odmianę BLASK? woj. świętokrzyskie- płd. 60km. na wschód od Krakowa powiat kazimierski. Jeśli nie blask na kiszonkę to proszę moglibyście coś polecić?. Z góry dzięki za odpowiedź. (ZE 120 km na płn polecana jest BLASK (okolice Ostrowca Św.) Pierwszy raz sieje qqi nie chce wtopić bo nie będę miał w zimie buraków tylko liczę na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja mieszkam w okolicach Suwałk, sieje głównie piorun, odmiana wysoka, dobra koncentracja energii

zbieram w połowie października


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

w tym roku zakupilismy odmiane Touran z firmy KWS,ktora ma najwyższy plon kolb i jeden z najwyższych plonów ogólnych suchej masy w doświadczeniach rejestrowych i rozpoznawczych COBORU w 2007 roku i PDO 2008 w grupie średniowczesnej;)dodam ze podoba mi sie wspolpraca z tymi ludzmi a nie podoba mi sie to ze za 1 worek tego nasienia kosztuje 250zl;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Od 3 lat bazuje na odmianach KWS .W tym sezonie na słabszych glebach sieję BELLEVUE , na pozostałych GRANEROS i TURAN to na kiszonkę . Na ziarno SALGADO i AMADEO. No i 2,5ha poletko doświadczalne KWS. :lol:


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Po ile kupiłeś bellevue, amadeo i salgado ? jak niechcesz tutaj pisac to podaj na PW.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

@PALAX jak ci sie sprawdzila odmiana amadeo tez byla taka wysoka?sialem ja w tamtym roku i bylem z niej zadowolony po wzgledem s.m i plonowania kolb

ty przypadkiem nie jestes z okolic Moniek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam chciałbym się was jako ekspertów zapytać jaka polecacie kukurydze na tereny północno wschodnie. Interesuje mnie FAO w granicach 200 poniewaz mamy tu krótki okres wegetacji. Ziemia na której będziemy siali to 5 klasa piaszczysta i najważniejsze jakie nawożenie proponujecie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie bardzo orientuje sie co do odmian wczesnych bo ja sieje głownie FAO 240-260. A co do nawożenia podstawa PH jeśli zakwaszona to musisz posiać jakieś szybko działające wapno ( wapniak kornickiego lub jakieś tlenkowe) bo bez tego szkoda kasy i czasu. Kuku lubi obornik i gnojówkę gnojowice :rolleyes:

 

U mnie wygląda to tak

0bornik 30-40t/ha

gnojówka 13tys l /ha

mocznik 150kg/ha przed agregatem i 100kg/ha jak da się najpóźniej wjechać w kuku

sól potasowa 200kg/ha przed agregatem

fosforan potasu 180kg/ha w dozowniku podczas siania kuku

 

 

Ja właśnie dziś swoja zasiałem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

po ile ten fosforan potasu moze i ja sie skusze :rolleyes: w tym roku też mysle dać fosforan razem z kukurydzo w siewniku tamte lata to mocznik współrzędnie był siany trzeba czegość innego spróbowac myslałem jeszcze obnizyć obsade roślin ale ten co będzie siać nie ma jednej zębatki i nic z tego a odmiany które sie to w tym roku efekt z promleka i opoka na próbe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

mamy kupione dwie odmiany SAN i Sylvester ziemie to 6klasa (żytnio-jałowcowa:P) wylałem już po 8beczek 9tyś litrów szamba na hektar, teraz pytanie kiedy siać i co jeszcze podać żeby urosło, siejemy pierwszy rok i że tak powiem musi się udać


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wapno szybkodziałajace bo bez wapna kuku nie będzie lubi odczyn taki jak jęczmień :rolleyes: nie pisz samba bo ktoś jeszcze coś pomyśli trochę inaczej nazywa się ta ciecz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@BIALY2005 siałeś Fosforan potasu czy Fosforan amonu ??? Ja sieję Właśnie takie nawozy jak ty i w podobnych dawkach już parę ładnych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Nie ma fosforanu potasu tak dla ścisłości a tak wogóle jakie macie doświadczenia z fosforanem sianym współrzędnie z nasionami ja do tej pory dawałem 200 mocznika ale w tym roku chyba spróbuje 200 fosforanu na który ząbek ustawić podsiewacz w siewniku kleine ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj