Skocz do zawartości

pług akpil 3 skibowy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam planuje kupić pług Akpil 3 lub 4 skibowy zagonowy ale nie wiem czy mój zetor 6340 da sobie rade w 4 skibowym Chyba ze na najmniejszym rozstawie szerokości CZY TO SIE OPŁACI Może lepiej 3 skiby

Opublikowano

Ja bym kupił 3 skibowy i orał normalnie bo jak kupisz 4 to zetor będzie miał co robić z tymi pługami więc ja bym kupił 3 skibowca i ciągnika nie męczył będzie miał lekko i na 3 szosowej będziesz sobie wjeżdżał bez problemu pod górki. :D

Opublikowano (edytowane)

popieram piotrka6211. wiem coś z tego bo u mnie przy mtz pronar jest pług 4- skibowy zagonowy i jak jest glina na górce to usiądzie i nie ma sił go uciągnąć

Edytowane przez milanreal1
Opublikowano (edytowane)

sąsiad ma 6340 i ciąga 4x30 a może nawet i 4x35 i ładnie sobie radzi... Ziemie w okolicy są ciężkie... 4x30 to ja ciągam fordem 65KM bez napędu i daje rade... 4x30 to śmiało mu czepiaj bo przy 3-ech skibach to moc nie wykorzystana... Chyba że jakieś porządne 3x40, ale wolał bym 4x30... W 3x40 to widziałem 5320 i ładnie sobie szedł...

Edytowane przez rafal4610
Opublikowano

znajomy ma takiego zetora i orze 4 razy 30 i chodzi ok, ziemie różne ale raczej płaskie. ogólnie lepszy 3 razy 40 niż 4 razy 30 do ciągnik ma lżej. tyle że odkładnie większe niż 30 kupić używane to tylko zachodnie, polskich to cud jak się coś trafi, chyba że nowy. ja mam 66 km bez napędu i mam 3 razy 35 ale żałuje że nie 3 razy 40

Opublikowano

nie do końca się zgodzę że bez problemu nawet 4x35. Jak masz ciężkie ziemie to i z 3x35 będzie miał co robić. Ja polecam jak masz możliwość pożyczyć i spróbować. Kupiłem sobie kvernelanda 3x40 do MF590 bez napędu i cięższej ziemi już ma ciężko a nie mówię o rędzinach bo tylko 2 skiby i tyle no chyba że ktoś lubi ciągle na blokadzie jeździć bo inaczej nie ma szans. Zobacz jakimi orzą w okolicach i będziesz widział czy da radę bo jak ktoś ma piach na polu to mu się wydaje że jak ciągnik ma 70KM to i 5x30 pociągnie.

Opublikowano

Jest tyle tematów o tym jaki pług, ile skib, ile na skibę i można by tu wymienić 1000 innych. Czy jeżeli ciągnik X pociągnie Akpila obrotowego 4x40 to czemu ma nie pociągnąć Overuma 4x40 no ludzie ile tu jeszcze będzie wałkowanych tematów o tym jaki pług do mocy śmietnik się robi z tego forum trochę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v