Skocz do zawartości
GRGOJ

Jaka najlepsza konstrukcja dachu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Konstrukcja
GRGOJ    18

Chciałbym was prosić o poradę- z czego najlepiej zbudować dach w oborze. Proszę też o uzasadnienie. Dach ma mieć rozpiętość 20m, najlepiej bezsłupowy, lub z jednym rzędem słupów, niesymetryczny (środek przesunięty o 3,75m w jedną stronę), izolacja powinna być dobra, żeby w zimie była w oborze dodatnia temperatura. Długość 30m. Proszę też o szacunkowe koszty. Osobiście skłaniam się do kratownic drewnianych, ale chciałbym wiedziej, jaka może byc ich trwałość.

Tutaj profil budynku:

oboraprofil.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez GRGOJ

powiem ci tak przy takiej rozpiętości dachu kratownica drewniana chyba nie przejdzie więc trzeba będzie stalową do kosztów to trudno powiedzieć mój rodzice stawiali hale 10,5x30 to wszystko wyniosło ich 250 tys ale włożyli w to dużo swojej pracy i tez mojej :lol: ale to było 4 lata temu sądze ale nie jestem pewien ze w 400 tys byś się zmieścił :rolleyes: ale mogę się mylić

yahooo777    698

Piotrekkowal co Ty za głupoty w ogóle opowiadasz;/ na głównym dachu śmiało zwykłe krokwie wystarczą, dać tam podwójne banty wystarczy. Co do kosztów-8500 za postawienie więźby bym z Ciebie zdarł xP kratownice są tu zbęde bo to niepotrzebny koszt, wyjdą sporo drożej niż krokwie nawet jak nie masz swojego drewna, co do ocieplenia wełna wystarczy, jakaś dobra membrana od góry i izolacja od dołu, tyle;]i dach nie ma rozpiętości 20 m tylko górna część ma niecałe 12 m ozpiętości a to jest najważniejsze w tym przypadku waść;]

Edytowano przez yahooo777

Wiadomość z agroFakt.pl

GRGOJ    18

kratownica drewniana na 12,5m + 7,5m dostawione (szerokość starej obory plus dobudowana część) da się spokojnie zrobić.

np:

http://wiazary-lewandowski.pl/oferta_dach.html

Dach dwuspadowy 12,50 x 55

Budynek 12,50 x 55 - podparcie wieniec 0,24 m

- kąt pochylenia dachu 19,7°

- okap 0,50 m

- powierzchnia dachu 802 m2

- poszycie blachodachówka

- drewno strugane impregnowane

- rozstaw kratownic 1,5 m

- cena wiązarów:

25 100 zł netto

- cena okuć montażowych, taśm oraz stężeń deskowych:

2 550 zł netto

Czym najlepiej pokryć taką więźbę? Płyty warstwowe, natrysk pianki czy coś innego proponujecie?

@yahoo777: 8500 za wszystko czy za robociznę? Ciężko mi wyobrazić sobie 12,5m konstrukcji krokwiowej bez podpór. Robiłeś już kiedyś taką? Nie rozjedzie się kiedyś od wilgoci? Obora będzie bezstropowa. Chciałbym też, żeby spad był taki sam i na starej części i na dobudowanej

Edytowano przez GRGOJ

yahooo777    698

Jak chcesz ocieplenia dobrego to płyta, koszty robocizny za to sie zwiększą, ale płyte warstwową faktycznie zaleca sie kłaść na metalową konstrukcje.robiłem chociażby u siebie;) zawodowo klepie dachy, nic Ci sie nie rozjedzie. 8500 to robocizna za postawienie krokwi, a powiem inaczej, 12 zł za krokwie, 8-9 zł za pokrycie i obróbki, czyli powiedzmy że masz 500 m dachu to 6 tys za krokwie, 4 tys za pokrycie i z 500 za obróbki pewnie. Jak zachowasz kąt dachu ok 30 stopni to uwierz że będzie wszystko w porządku;)a spad na niższym dachu proponował bym dać większy o przynajmniej 8 stopni jeżeli konstrukcja na to pozwoli

GRGOJ    18

czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć co lepsze? Może właściciele obór z kratownicami powiedzą jak się to u ich sprawuje? I jakie pokrycie dachowe? Może się ktoś pochwali, albo wskaże wady?

@yahooo777 - za robociznę już znam koszty, a ile byłoby za materiały? Drugie tyle?

pawelec    85

mam strop w przechowalni 15x8m bez podpór z kratownicy drewnianej. ocieplony wełną 15cm, płyta impregnowana z obu stron. 13tys ze wszystkim. robili to tydzien w 2 osoby. firma specjalizuje sie w domkach norweskich.

yahooo777    698

Kratownice są spoko nie powiem, na pewno wytrzymalsze od krokwi co nie podlega żadnej dyskusji i w sumie ocieplenie jest prostsze bo tam podbitke można było by zrobić od spodu a góre ocieplić wełną i pozamiatane;)

GRGOJ    18

nie wystarczy położyć płyt wartswowych 60 albo 80mm? Obora ma byc bezstropowa, rysunek jest trochę mylący.

Edytowano przez GRGOJ

pawelec    85

yahooo777    698

No wiem że ma być bezstropowa i dlatego pisze o podbitce która by Ci ułatwiła życie i zatrzymała w oborze dużo ciepła, zrobisz jak zechcesz, ale dobrze by było te kratownice od oparu zabezpieczyć nieprawdaż?;]

st220    12

Kolega się pytał ostatnio w firmie rollstal o koszt dachu metalowego na oborę 18x40m to za konstrukcję z słupami 90tys, a za bez słupową +10-20%

yahooo777    698

U, niewąsko;)Chyba lepiej przy dobrym drewnie pozostać;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie