Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomek95

Groch na kiszonkę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Groch
tomek95    12

Na początek witam wszystkich forumowiczów. Mam takie pytanie miałem zasiany groch na nasiona , wykosiłem go pole potalerzowałem i teraz pojechałem zobaczyć jak tam wygląda bo chciałem tam orać i widać że sporo grochu powschodziło i tu moje pytanie czy dało by się go zakisić w bale? Czy dobrze to się ukisi czy nie? Bardzo proszę o porady i z góry za nie dziękuje.

Edytowano przez tomek95

atomik    145

chyba czystego grochu bez cięcia prosto w belki nikt nie próbował, jeżeli już chcesz zbierać to nie za późno żeby nie stwardniała łodyga i wtedy trudno wygnieść powietrze z tej rurki, obawiam się że sam groch może się ciężko kisić trzeba by z 3-4 belki na próbę, zależy ile tego masz. Ja samego grochu jeszcze nie kisiłem zawsze z jakimiś roślinami ochronnymi, jak masz dużo tego to ja bym się bał zaryzykować

tomek95    12

Mam tego około 1 ha i z tego wyszło by około 10 bel i właśnie tak myśle żeby jeszcze poczekać ze 2 tygodnie ponieważ teraz zaczyna kwitnąć wtedy jak wykształci strąki spróbuje to sprasować :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

Lechu    11

Ja co roku robię z tego baloty i dobrze się kisi.Kiszonka bardzo aromatyczna chętnie zjadana przez krowy.Ale z 1ha nie będzie 10 balotów.

Meg5    344

Panowie ,a co powiecie na zakiszanie zielonego groszku i jaką metodę wybrać ( rękaw ,worki itp.) ? Znajomy ma dostęp do sporej ilości groszku z chłodni i tak się zastanawiamy czy dałoby z tego zrobić paszę dla krów . Za odpowiedzi z góry dziękuje .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować