Skocz do zawartości
walkowiak7340

Jaki śrutownik kupic?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam was Agrofotowicze! Do teraz zboże śrutowałem u wujka, ale chciałbym się usamodzielnic. Dziennie śrutowałbym jakieś 80-100kg ziarna. Jestem zdezorientowany bo przejrzałem wiele, wiele ogłoszeń. Liczę że mi pomożecie :)

Z góry dzięki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    50

a ja chciałem ci już oferować taki http://www.iagro.pl/mieszalnik-srutownik-skjold-800kg,at-26390.html który posiadam od nowego tylko ten jest malowany i mamy go 20 pare lat chodzi jak brzytwa. nasypujesz zboże i idziesz spać i o nic się nie martwisz. Ja proponuje dobrze szukać i opini posłuchać bo wiele jest takich co można nimi o kant d... znajomy ma z BIN-a ale średnio chwali

A jaki mieszalnik pasz polecacie do takiej ilości śruty? Gospodarstwo nieznacznie powiększy się i będę będę hodował o około 20 tuczników rocznie więcej.

Gość ziomek16142   
Gość ziomek16142

jak byś chciał to ja moge zrobić swojego zdjęcia bo mam na sprzedanie z silnikiem . jak jesteś zainteresowany to na PW napisz.

Mieszkam w łódzkim ;]

PawelWlkp    333

Jak na dofinansowanie bierzesz to bierz zestaw ssoco tłocząćy śrutownik bijakowy + mieszalnik tonowy i na kilkadziesiąt lat masz spokój. Mi taki starczył na 20 lat przy dużo większym przerobie. Miałem z firmy zuptor ale oni się teraz cenią drogo a ty nie wiele go będziesz używał. Podobne robi firma z odolanowa poszukaj w google, zakłady mechaniczne Koźmin Wielkopolski, ja mam z firmy koło jutrosina jak potrzebujesz namiary to pisz na priwa. Cena zestawu myśle że około 10 tys netto. Zależy z jakiego rejonu Polski jesteś może gdzieś u ciebie na miejscu też podobne robią..

gery24    0

Dokładnie Zgadzam się z @PawelWlkp Kup sobie taki zestaw i zrobisz sobie paszy na kilka dni i będziesz miał spokój, mam taki właśnie zestaw z Odolanowa i jestem bardzo zadowolony. Śrutuje raz na 8 dni, wrzucam tylko wąż w zboże i idę sobie "klapnąć" potem tylko wymieszam i mam paszę. Polecam Firmę z Odolanowa mam ten zestaw i żmijkę i wszystko bezawaryjnie :D

marek1977    27

Kup zestaw z Zuptora Gostyń,mam od nich śrutownik(11kw),mieszalnik+wagę.Może nie jest najtańszy ,ale zapewniam że wart swojej ceny.Jeśli możesz przyjedź na Bednary,będą wszystkie firmy to sobie porównasz.

Masseyy    0

Na większą skale najlepszy jest śrutownik zasypowy. Nie robi on mąki i i nie spala białka jak robi to większość śrutowników ssąco- tłoczących. Mam taki i powiem wam że wydajność jest ogromna. Tonę srutuję w ok. 10 min max. Tylko że do tego śrutownika żmijka musi podawać i żmijka musi odbierać. Dłuższa bajka z tym ale naprawdę się opłaca.

pawlak2507    6

Dokładnie Zuptor może drogi ale wart swojej ceny. Użytkuję zestaw od 4 lat i jestem bardzo z niego zadowolony.

kgal    2

Zastanawiam się nad zakupem śrutownika i mieszalnika - co myślicie o urządzeniach firmy Osuch lub takiej firmy z Radziejowa na olx się wystawia - to chyba coś made in garage - link https://www.olx.pl/oferta/srutownik-ssaco-tloczacy-7-5kw-rozdrabniacz-do-ziarna-mieszalnik-CID757-IDiai75.html#85379f7ef3;promoted .

Szukam czegoś nie za drogiego - wiem, że dozamech czy m-rol albo zuptor są lepsze ale też droższe, a będę miał to śrutowania i mieszania w roku tylko ok. max 30 ton - teraz śrutuje bijakiem do worków ale już mam dosyć dźwigania tych worów i kurzu - chce sobie poprawić warunki.
Nie musi też za dobrze zasysać bo mam blisko 4-5 m - a zresztą chyba dorobię jakiś kosz zasypowy. więc starczy jedno komorowy śrutownik - zresztą (tak gdzieś czytałem) chyba są lepsze bo nie przypalają białka.

I jeszcze co za różnica pomiędzy 7,5 kw a 11 kw - oprócz mocy - szybciej śrutuje ?

Podsumowując co mylicie o tym z Osucha oraz Radziejowa na olx.

kiko80    2

z Radziejowic ma kolega tonówke mieszalnik i 11 Śrutownik jak narazie nie narzeka ten osuch  podobno nie jest zły ale to tylko opinia z tego co słyszalem jak   kupowałem sobie.na tyle  to każdy wytrzyma  11 a 7,5 chodzi o moc przerobowa  bierz 11

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się zapytać ile by kosztowało tak na oko budowa chlewni na rusztach na 70 loch w cyklu zamkniętym(od poczatku do końca)
      Dla :
      200 warchlaków
      70 loch 
      500 tucznikow

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.
    • Przez Albert12
      Witam,

proszę o ?Wasze opinie i pomysły dotyczące prowadzenia instalacji wodnej w chlewni. Mam wykonane wygrodzenia z deski plastikowej (wys. 1 m) częściowym rusztem (szer. 2 m pod ścianą zewnętrzną). Jak najlepiej poprowadzić instalację wody? Mój pomysł jest następujący:
      - plastikowa rura PE 25 podwieszona do sufitu i zejście w dół do 6 poideł (po 3 na kojec);
      - dalej ocynk na desce plastikowej do 6 poideł;
      - poidła mocowane do siebie po obu stronach deski;

Moje obawy to:
      - deska plastikowa "pracuje" więc boję się, że skręcenia w ocynku mogą "puścić",
      - nie wiem jak wykonać "zejście" z plastiku do poideł (przypominam jest ich 6),
      - na 6 poideł chciałbym zamontować zawór odcinający, aby w razie awarii nieodcinać wody w całej chlewni.

Prosze o pomysły,

z poważaniem
    • Przez RoRo
      Witam chcialem przebudowac stodole na chlewnie. Miala to byc porodowka z odchowalnia na rusztach. Wymiary to 7 x 13 dach dwuspadowy wysokosc szczyty 5,5m posadzka nie wylana. orientuje sie ktos kto zna firme ktora takie cos by przerobila w woj opolskie,wielkopolskie.

Nie mam pojecia jak sie za to zabrac jakie globokie wanny zrobic zeby nie robic dodatkowego zbiornika ani jak to by mialo wygladac.
      Z czego zrobic sufit??

Jaki by byl orientacyjny koszt takiej przebudowy. 

Sciany sa solidne z bloczkow betonowych z tym nie bedzie problemu