Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Planujemy zbudować elektroniczny katalog części zamiennych do maszyn oraz ciągników rolniczych.

Mam w planach zbudowanie ogromnej bazy części, nr katalogowych, zdjęć, rysunków technicznych.

W programie bedzie możliwość szukania czesci po modelu ciagnika, maszyny, lub po nr katalogowym.

Na chwilę obecną są plany budowy takiego oprogramowiania, jak pozyskamy odpowiednie fundusze to ruszamy z tym projektem.

Katalog docelowo będzie miał dwie wersje, jedna dla sprzedawców druga dla użytkownika prywatnego.

 

 

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje co do funkcjonalności takiego katalogu proszę o podpowiedzi.

Może znacie juz podobne katalogi działające w internecie, to proszę o podanie do nich adresów

Opublikowano

wlasnie o to chodzi ze sklepy rolnicze nie posiadaja takiej bazy katalogow.

Chyba ze są to salony sprzedazy danej marki, to maja katalog ze swoją marka i koniec

Nie znalazłem za to katalogu ktory by obejmował wszystkie marki, modele ciagników jak i maszyn.

I dlaczego miało by to być niezgodne z prawem, katalogowanie części na podstawie własnych opracowań? I wrzucenie go "do jednego worka".

Takie katalogi z czesciami zamiennymi do samochodów już dawno instnieja i pomagaja w sprzedaży czy wyszukaniu czesci, a dla rolnictwa nie ma czegoś takiego.

Opublikowano

TO jest dobry program, ale typowego katalogu rolniczego w naszm kraju nie znajdziemy.

Rowniez w skali europy takiego katalogu czesci rolniczych nie ma, lub jest tylko na pare wybranych modeli.

Program programem, ale jeszcze musimy stworzyć cała baze do niego i pod ten program podpisac. To bedzie najwiekszym wyzwaniem.

Opublikowano

Z tego co sie orientuje to katalogi online ma case i new holland. Korbanki też maja do kilku maszyn katalogi. Ogólnie dziwi mnie to że ciężko jest dostać katalogi z częściami itd. W końcu to nie instrukcja itd tylko narzędzie które pomaga w naprawach. I moim zdaniem każda szanująca sę marka powinna mieć takie katalogi online.

Opublikowano

Na alegro kupiłem za 60zł katalog w wersji elektronicznej do Lamborghini także takie rzeczy są do nabycia do każdej marki, ale jest tyle marek że ciężko by było to złozyć do jednej kupy.

Opublikowano (edytowane)

Tak najechaliście na kolegę a dla mnie to niezły pomysł, ale .... tylko w formie w jakiej ja to widzę. czyli szukam części zamiennej do danej maszyny po orginalnym nr katalogowym lub szukam w bazie po obrazku (bo kolega przecież taką opcję uwzględnia) i wyskakują mi prócz orginalnej części zamienniki. Na przykład:

 

Szukam lemiesza do pługa kverneland wpisuję nr katalogowy część po wybraniu producenta (by nie wyszły chocki klocki) lub program powinien pokazać ze dany nr wystepuje u takiego producenta i u takiego i wybieramy, albo dochodzimy po obrazkach i finalnie wyskakuje

 

- Kverneland org. nr kat. .....

- Molbro nr zam......

- Bellota nr zam......

-.................

 

Ewentualne ceny, bo nie wiem czy program miałby być dla jakiegoś molocha typu Grene czy co? Jesli tak, to i tak ułatwiłoby to zakupy w Grene nr w sklepie internetowym tej firmy.

Ale pozbierać to wszystko do kupy wow

 

Ogólnie wlaśnie Kverneland chyba na mnajbardziej przejrzystą bazę włącznie z aktywnymi odnośnikami na obrazkach

Edytowane przez darolee

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez boolick
      Cześć!
      Chcę wejść w zmienne dawkowanie i szukam odpowiedniego oprogramowania dla mnie. Używam Trimble'a GFX-750 z Rauchem Axis 30.2 EMC, docelowo zamierzam korzystać również z czujnikiem plonu przy kombajnie.
      Chciałbym, by soft umiał generować mapy dawkowania na podstawie zdjęć satelitarnych oraz by można było dokonać ręcznej edycji map. Póki co dość spodobał mi się satagro, ale tam jedynie brakuje mi ręcznej edycji map.
    • Przez MonikaSzot
      Szukam programu do zarządzania gospodarstwem w dobrej cenie.
    • Przez janrol
      wie ktoś może o jakiś fajnych adresach www z maszynami używanymi w czechach.
      dziękuję!!!
    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez bhdemeter
      Witam!
       
      Ktoś ma jakieś ciekawe apki dla smartfonów rolników? 
       
      Jakieś propozycje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v