Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Przejrzałem spory kawałek forum ale nigdzie nie znalazłem nic na temat eksploatacji systemów dojnych. Chciałbym się dowiedzieć jak taki system wygląda i jaki jest koszt utrzymania poszczególnego systemu. Wyczytałem że wszystko się myje, ale mój znajomy powiedział mi że trzeba jakieś przewody mleczne wymieniać. Nie wiem jak taka instalacja wygląda więc nie jestem w stanie sobie wyobrazić skali problemu wymiany tych przewodów. Może ktoś mi pomóc trochę to ogarnąć?

Opublikowano

trudno powiedzieć jaki system. Zaciekawiła mnie kwestia wymiany tych przewodów. Nigdzie nic na ten temat nie wyczytałem, jak już pisałem nie znam się na tym więc można mówić o każdym systemie gdzie wymienia się przewody mleczne :)

Opublikowano

Czyli jak dobrze rozumiem jest jakiś główny rurociąg od którego odchodzą te węże mleczne do aparatury etc. a ile takich węży jest w instalacji ? wiem że pewnie zależy od ilości stanowisk i krów ale orientacyjnie jakiś przelicznik krowy na metry węża jest chyba ? kolejna kwestia droga jest taka wymiana ? ile kosztuje metr węża i jak często je trzeba wymieniać bo słyszałem róże opinie na ten temat że po 2-3mc albo nawet po 1-2roku... (duża rozbieżność)

Opublikowano

Czyli jak dobrze rozumiem jest jakiś główny rurociąg od którego odchodzą te węże mleczne do aparatury etc. a ile takich węży jest w instalacji ? wiem że pewnie zależy od ilości stanowisk i krów ale orientacyjnie jakiś przelicznik krowy na metry węża jest chyba ? kolejna kwestia droga jest taka wymiana ? ile kosztuje metr węża i jak często je trzeba wymieniać bo słyszałem róże opinie na ten temat że po 2-3mc albo nawet po 1-2roku... (duża rozbieżność)

 

kolego wejdz na strony producentów dojarek GEA (westfalia), DeLawal, Polanes, Stranko,Lely. Na ich stronach wszystko znajdziesz, a jak jesteś jeszcze bardziej dociekliwy to przejdz się na jakieś targi rolnicz zazwyczaj te firmy się wystawiają. Polecam Targi w Bednarach 23-26 września.

Opublikowano

Witam. Przejrzałem spory kawałek forum ale nigdzie nie znalazłem nic na temat eksploatacji systemów dojnych. Chciałbym się dowiedzieć jak taki system wygląda i jaki jest koszt utrzymania poszczególnego systemu. Wyczytałem że wszystko się myje, ale mój znajomy powiedział mi że trzeba jakieś przewody mleczne wymieniać. Nie wiem jak taka instalacja wygląda więc nie jestem w stanie sobie wyobrazić skali problemu wymiany tych przewodów. Może ktoś mi pomóc trochę to ogarnąć?

A pytasz o dojarkę konwiową, rurociągową czy halę udojową?

w konwiowej wymieniamy co jakiś czas węże mleczne, węże podciśnienia, gumy strzykowe, uszczelkę pod pokrywą bańki, uszczelki kolektorów, pulsatorów (membrany).

W rurociągowej podobnie: odpada uszczelka pod pokrywę bańki, ale mogą dojść w przypadku aparatów z duovakiem membrany pod pokrywę kubka duovaka.

A częstotliwość wymiany przewodów, uszczelek i gum zależy od stopnia ich zużycia. Jeżeli chropowacieją, zachodzą osadem mlecznym i kamieniem to trzeba wymieniać bo wzrasta ilość bakterii w mleku.

Ceny też są różne w zależności od producenta. Oryginały droższe ale lepsze i dłużej wytrzymują. zamienniki tańsze, ale czy warto.

W celu poszerzenia wiedzy o dojarkach odsyłam na stronę: dojarkadoktor.pl lub strony DeLaval lub technik.wegrow.pl

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Zastanawiam sie nad kupnem wentylatorów do obory. Problem w tym ze jest to niska obora i w grę wchodzą tylko wentylatory stojące np. Jakieś przemysłowe ze względu na miejsce. Sa na internecie takie za 400zl o srednicy 60cm i mocy 300w ale nie wiem jak beda dzialac w praktyce. Jeśli macie jakieś sprawdzone wentylatory to podeślijcie link albo zdjęcie jak macie zamontowane. Pozdrawiam
    • Przez moss
      Jeszcze się nie udało go całkowicie napełnić ale niewiele brakuje 


    • Przez miscigoski
      Witam mam problem z dojarka alfalaval Archimedes problem polega na dziwnej pracy dojarka chodzi jak motor a powinna wyć ciśnienia też nie ma takiego jak powinna mieć bo ma 0,4.jak może być przyczyna?.
    • Przez piotrp89
      Witam chce przerobić bydynek na opasy luzem wewnatrz 9x6m i korytarz paszowy obok.

      W jakis spoosb zoorganizowac wygrodzenia aby bylo jak najmniej pracy z przeganianem i najbezpieczniej?





    • Przez kuna9977
      Czy wirówka do mleka faktycznie działa i zbija komórki somatyczne. Czy ktoś to stosował jak się to sprawdza? Jak to się obsługuje? Czy dużo czasu zajmuje mycie? 
      Wyskoczył mi problem z komórkami somatycznymi i nie mogę sobie z nimi poradzić robiłem badania mleka na bakteria. Antybiogramy dobierałem z weterynarzem antybiotyki. U jednych krów antybiotyk wogule nie działa a już dwa różne były dobierane. U innych antybiotyk pomógł ale po dwóch miesiącach problem powraca. Też wymieniłem kilka krów z dużymi komórkami. Ale najgorsze jest to że krowy były zasuszone antybiotykiem żeby zbić komórki i po wycielenia i jednych pomogło i innych nic kolejny antybiotyk i dalej nic a szkoda świeżo wycieloną krowę dać na rzeź. Czy ktoś miał podobny problem jak sobie z tym poradził? Jeden gościu właśnie mi poradził do puki nie uda mi się wyleczyć stada to żebym zainwestował właśnie w wirówkę. Wiem już że za luty pójdzie mi po za klasowe w styczniu grudniu było ok sale listopad, październik też się nie zmieściłem w normie. Co myślicie o tej wirówce?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v