maniekz

ochrona

Polecane posty

maniekz    4

panowie mam trochę zarośnięte ziemniaki chciałbym przed wykopkami spryskać randapem lub gallupem czy to nie zaszkodzi z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Zaszkodzi i to bardzo glifosat idzie do korzenia i nawet jak łęty bedą uschnięte to moga pobrac niewielka ilość glifosatu. Słyszałem że tak niektórzy robią, za takie cos to powinien ktoś taki iść siedzieć albo żeby staracił cała gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Glifosat stosuje się do desykacji ziemniaków więc to chyba nie jest szkodliwe. Lepiej jednak zastosować metodę mechaniczną i zniszczyć rośliny rozdrabniaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roundup w żadnym wypadku, chyba że nikt i nic nie będzie potem tych ziemniaków jadło:) :blink:


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jeżeli są uschnięte to można stosować. Nawet jakiś instytut robił desykację małą dawką. Nic nie wykrywa w bulwach ale mają słabą zdolność kiełkowania sadzeniaki po desykacji roundupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy Reglone jest nadal w użyciu? On jest także do desykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie wiem jak zdesykuje ziemniaka po użyciu basty ale kiedyś desykowałem chwasty w malinach w takich dawkach jak zalecają i efekt kiepski. Nie to co reglone :D Może na ziemniaka działa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie w ziemniakach po tym desykancie na 3 dzień po oprysku wszystko całkowicie uschło.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie radził pryskac ziemniaków srodkiem chemicznym tyko troche zciac orkanem i kopac

Edytowano przez szczepanursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szczepan możesz radzić, ale i tak wiem że to najlepszy sposób na zabezpieczenie bulw.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

to znaczy że na ziemniaka działa dobrze.

zawsze chemiczne zdesykowanie jest lepsze. Przede wszystkim gnieciesz redliny co ileś metrów a nie każdą. No i masy zielonej praktycznie nic nie ma co ma znaczenie w annie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj