Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
koralgol18

Jaką prase do 25000 tysiecy wybrać

Polecane posty

koralgol18    0

Witam wszystkich chciał bym kupić prasę rolująca do 25000 tysięcy złoty jaką wybrać mile widziane plusy i minusy rożnych pras. najlepiej zęby szła z zetorem 7211 ale ewentualnie mam też mf 3080 i z nim, też możne iść. z góry dzięki z porady

a ta prasa będzie głównie używana do słomy

DrJoint    0

nie wiem, czy czerwone simpy sa takie jak zielone, ale jak tak to nie polecam. bierz lepiej cos, gdzie klapa z tyłu jest blokowana na zatrzaski a nie ciągle poprzez pracę pompy hydraulicznej.

polecam welger rp 12, bardzo mocna i wytrzymałą prasa, będzie chodziła z zetorem 7211 bez problemu

chociaz gdybys miał jeszcze około 12 tys zł to mozesz juz kupic nową metal fachu (sznurek+ siatka,centralne smarowanie, szerokoe i wysokie koła dobre na podmokłe tereny no i gwarancja)- mam taką i naprawde polecam, a jej zapotrzebowanie to tylko 48 KM

Edytowano przez DrJoint

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus1991    8

no właśnie jak prasa głównie do słomy to lepiej pasowe, może jakiś JD, może 550. a jakie chcesz robić belki, chodzi o wielkość bo JD550 to do 180 zrobi, ale jak nie potrzebujesz takich duzych to może być JD540

koralgol18    0

a jak z częściami do tych John deere a co myślicie o vicon i new holland które z nich są mniej awaryjne

a przede wszystkim na co zwracać uwagę przy zakupie tych ze pras (czyli na pierwszy rzut oka jest dobre a jak się okazuje jest rozwalone

Rolnik2011    0

Za tą cenę proponuje ci JD580 -590 na pewno bd z niej bardzo zadowolony .Za taką cenę kupisz zadbaną lecz pierwsze co zrób jedź z nią na pole u tego sprzedawcy na pewno coś tam się znajdzie i zobacz jak pracuje ,pasy owijanie itp .Mam drugi sezon i polecam !!!

slawek3220    595

ja bym ci polecił albo jd 550 lub 590 ,prasy bardzo dobre, w nich nie ma się co popsuć, jedynie jakieś łożysko lub łańcuch się urwie ale części w każdym sklepie dokupisz, również jak i spinki do pasów

Bartek72511    41

Ja Ci polecę rollanta 66. Jest to walcowa, komora prasowania 120*150. Mam takiego i u mnie śmiga aż miło. W tym roku pracuje z Mfem 3085 to wydajność 2 ha/ h. Belki nie stają bo walce mam w bardzo dobrym stanie. Do tego wiązanie siatką to bardzo dobra sprawa. Naprawdę polecam te prasy, i może moja bedzie do sprzedania na jesień;)

sipma z 276/z279 ładnie wspólpracują z zetorami i części blisko ale są mało wydajne (za wolno się jeźżdzi w porównaniu do innych pras) i gdze mokro no to toną (wąskie koła)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez kamilsame1
      Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny