Skocz do zawartości
PawelAgro

Dotację na zakup maszyn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelAgro    0

Witam,

Razem z kolegom chcemy założyć wspólne gospodarstwo.

Ja po dziadku posiadam podstawowe maszyny kolega tak samo.

Ogółem posiadamy 3 gospodarstwa w tym dwa aktywne rolniczo.

Razem mamy ok 25ha. Nasze maszyny są w średnim stanie.

Aby to rozkręcić potrzeba by nam kombajnu i prasy.

Kupując używane maszyny potrzebujemy ok. 30 tyś.zł.

Niestety nie mamy prawie żadnych środków finansowych.

Czy jest szansa na dostanie dopłat/dotacji na zakup maszyn?

Najlepiej przed ich zakupem?

Jeśli tak to jaka ilość i z jakiego programu?

Pozdrawiam i liczę na dużo odpowiedzi. Paweł :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kazikrol    5

Raczej bez szkoły rolniczej nieda rady. A jeżeli nawet to nie dostaniecie dotacji na maszyny starsze jak 5 lat. A może poprostu sprzedejcie z 2 ha i kupcie maszyny. Musicie uda się do ARiMR lub ODR i tam popytac.

saherb    28

Te 30 tys., które potrzebujecie możecie otrzymać z samych dopłat obszarowych(+rolnośrodowiskowych). Ale za taką kwotę to raczej porządnych maszyn (kombajnu) nie można kupić.

piotrb14    187

na start dostaje się 75 tys, ale trzeba mieć wykształcenie rolnicze lub je uzupełnić w przeciagu 3 lat. a młody rolnik ( kredyt) jest tylko na maszyny które wyprodukowano od 2006 roku ( 5 letnie)

PawelAgro    0

W sumie to jeden nas ma wykształcenie rolnicze.

Rolnik mechanizator to zasadnicza szkoła zawodowa. Czy ten zawód jest coś wart ? Można by było się ubiegać te 30 tyś?

Edytowano przez PawelAgro

piotrb14    187

żeby wiąść 75 tys to trzeba skończyć szkołę rolniczą ( studia rolnicze) lub od wzięcia pieniędzy w przeciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie... nic nie dają za darmo, a z 2 strony podzielcie zyski z 25 ha na 3 to nic wam nie zostanie nawet na chleb, gdyby 1 osoba miała 25 ha to może jakieś już zyski by były ale dla 3 osób marne

PawelAgro    0

Mamy też w naszej miejscowości stary budynek po PGR w którym SĄ maszyny może nie doskonałe ale zawsze jakieś. Tylko nikt z nich nie korzysta. Wieś jest duża a kombajnów niema i muszą z sąsiednich wsi przyjeżdżać. I wpadliśmy na pomysł żeby wypożyczyć te maszyny...

Co o tym myślicie ?

casejx80    33

wypożyczanie maszyn nie jest opłacalne wiadomo nikt nie da wam ich za darmo najlepiej jak byście dostali 75 tys zł chyba ze nie wiem jak jestt z tymi dofinansowaniami na młodego rolnika może wie kto ? chciałbym wam pomóc ale nie jestem oczytany w tych sprawach najszybciej chyba te dofinansowania popytajcie sie ludzi ...

piotrb14    187

ale nie zawsze dostaje się 75 tys, to zależy od wielu czynników ( czy spełnia się warunki, zawarte w punktach według których przyznawane są pieniądze) a po za tym to ta 1 osoba co ma wykształcenie dostała by aby pieniądze i na swój areał a nie wasz łączny chyba że to jakoś uwspólnicie

casejx80    33

to idz i sie popytaj po urzędach bo szkoda stracic kase a nie siedziec i czekac w domu az ktos ci położy na stole /....

ZETOREK135    0

Koledzy te 75 tyś to jest z "Młodego Rolnika " czy z czegoś innego ???? Jak tak to opiście bo planuje zakup ciągnika i każdy grosz się przyda i dodam że skończyłem szkołe rolniczą

nhfan    1

panowie młody rolnik się już skończył ostatni nabór był do 24 06 2011, teraz do 2014 r ciężko się czegoś spodziewać ale jeszcze możecie starać się o kredyt młody rolnik trzeba iść do BGŻ i się dowiedzieć co i jak :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.