radzikus

Fendt 310LSA [hamuje go]

Polecane posty

radzikus    0

Witam.

Od jakiegoś czas zauważyłem, ze podczas jazdy wrzucając na "luz" Fendt siłą bezwładności nie toczy sie, ale po chwili staje. Coś go hamuje i chyba wydaje sie mi, ze to hamulec na wale napędu przednich kół- po dotknięciu tarcza jest gorąca. Nie wiem o co kaman, czy ten hamulec zaciąga się przy użyciu ręcznego czy przy wduszeniu pedałów hamulca razem z tylnymi kołami.

Ponadto przedni napęd włącza sieprzez wcisniecie do samego dołu lewej gałki, ale wyłącza sie mniej wiecej na srodku czy wyciagajac gałkę do samego konca ?

Z góry dzieki.

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Grabcio    26

Ten hamulec uruchamia się po przez naciśnięcie pedałów. Może cylinderek staną i hamulec dlatego trzyma.

radzikus    0

czyli wciskam pedał hamulca a ciągnik powinien hamowac na wszystkie 4 koła ?

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Wiadomość z agroFakt.pl

Fendt310    1

Panowie mam dokładnie ten sam problem. Zaczeło się od samoczynnego zaciskania przeniego hamulca. Dzisiaj postanowiłem odpowietrzyć wszystko po kolei. Efekt końcowy jest taki że po wciśnięciu hamulca hamuje tylko tylne prawe koło. Oczywiście na rozłączonym pedale oba hamują. Ciekawe jest to że po kilkukrotnym wciśnięciu hamulca, wszystkie koła biorą równiutko! A jak chwile postoi to znowu tylko jedno koło.

Panowie niech ktoś pomoże bo już nie mam sił.

Aha i jeszcze dodam że po kilku minutach jazdy znowu przedni hamulec sie zaciska aż wszystko robi się gorące.

Edytowano przez Fendt310

Fendt310    1

Sprawa wyjaśniona. Zardzewiałe cylinderki w zasiskach hamulcowych.

Edytowano przez Fendt310

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartezoo
      Witam, szukam dobrego mechanika do fendt 308lsa z 1990r. Najlepiej żeby był z  województwa kujawsko-pomorskiego i z dojazdem na miejsce.
    • Przez ahael
      Witam, czy półbiegi w Fendt 312LSA z 94r przelacza sie ze sprzeglem czy bez? W moim da sie przelaczyc tylko ze sprzeglem - czy tak w tych ciagnikach jest?
    • Przez tomparkiet
      Witam od kilku dni mam fendta 304 turbomatic na początku było wszystko cacy i dzisiaj przy ładowaniu obornika zaczeło coś szarpać przy ruszaniu i cofaniu tak jakby sprzęgło torbo przestało działać sprawdzałem stam oleju i jest minimum doradzcie co to może być i przy okazji czy można dolać do niego ogrolu a jak nie to jaki olej dolać z góry dzięki za odpowiedz.
    • Przez fotonlodzkie
      Witam,
      Może wyda się to dziwne, ale wole się dopytać niż coś spierdzielić. 
      Czy olej do przekładni smaruje także napęd osi tylnej?
      ile tego oleju zalać? i jaki? 
      Olej Agrifarm Stou 10W40 MC ? czy coś tańszego? 
      rozmawiałem z jakimś mechanikiem i powiedział żeby ten wlać do hydrauliki i do przekładni?
      jak wy macie u siebie na jakim jeździ i jak się spisuje na zimę?
      Jakie filtry zakładanie orginalne czy jakieś zamienniki z firmy np. MANN FILTER
    • Przez fenhur
      Witam mam pytanie czy wie kto jak przeprowadzić kalibrację rewersu i lms w fendzie farmer 310 mam go kilka lat i nie przełącza już tak płynnie jak kiedyś 
      jeśli ktoś wie niech się podzieli wiadomościami 
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj