pawelJD

UTP Bydgoszcz

Polecane posty

PatrykGY    4

Mam znowu pytanie odnośnie UTP i kierunku zootechnika niestacjonarne (zaoczne)

Jak jest? idzie wytrzymać czy zaj jak w ruskim czołgu ? Jeżeli jest jakiś absolwent lub student to proszę niech powie wszytsko o tym kierunku wykładowcy ilość materiału etc ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Czy jest tu może jakiś student mechaniki i budowy maszyn? :) Najlepiej taki, który orientuje się w rekrutacji na studia drugiego stopnia. Bo tak się zastanawiam czy uda się takie coś, że skończę inżynierkę z rolnictwa, a magisterkę właśnie na mechanice ze specjalizacją maszyn rolniczych. Bo wiem tylko tyle, że biorą pod uwagę ocenę z dyplomu. Dają też może jakieś punkty za kierunki spokrewnione czy coś? bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na stronie.

Z tego co mi się o ucho obiło, ale nie jestem pewien, to nie można ot tak sobie wybierać drugiego stopnia jak się chce. Musiałbym spytać mojego młodszego byłego lokatora z akademika, bo on to przerabiał, wtedy dam dokładną odp. Ale coś pamiętam, że on jak szedł na 2 st. to miał tylko do wyboru rolnictwo albo zootechnikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Czy jest tu może jakiś student mechaniki i budowy maszyn? :) Najlepiej taki, który orientuje się w rekrutacji na studia drugiego stopnia. Bo tak się zastanawiam czy uda się takie coś, że skończę inżynierkę z rolnictwa, a magisterkę właśnie na mechanice ze specjalizacją maszyn rolniczych. Bo wiem tylko tyle, że biorą pod uwagę ocenę z dyplomu. Dają też może jakieś punkty za kierunki spokrewnione czy coś? bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na stronie.

Ja widziałem na plakacie rozpisane kierunki na studiach II stopnia i dla mechaniki kierunkiem pokrewnym był miedzy innymi TRiL.Rolnictwa nie było.Jestem na TriLu na UTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis831    0

Witam, w tym roku kończę technikum i po zdanej maturze wybieram się na studia rolnicze, zastanawiam się nad UTP w Bydgoszczy i związku z tym chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji na temat tego uniwersytetu, np. jak trudno jest się dostać na kierunek rolnictwo, czy polecacie mieszkanie w akademiku i czy te studia zaliczane są do tych raczej znośnych czy trudnych pod względem nauki, z góry dziękuje za odpowiedzi.P.S. jbc. to jestem tu nowy:P Mateusz

Edytowano przez matis831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

ja studiowałem zootechnike zaocznie na ATR pozniej UTP, ogolnie studia w bydgo a porownujac poznan to w bydgo uczelnia uchodzi za o wiele łatwiejsza , nawet jak porownuwałem z kolegami z technikum ktorzy w poznaniu tez studiowali zootechnike zaocznie to my mielismy łatwiejsza taryfe w bydgo :P jak co to pisac :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Co tu dużo pisać, kończę akurat 1 stopięń rolnictwa na UTP w tym tygodniu. Ogólnie nie jest źle. Idzie przeżyć zależy jaki system studiowania sobie zakładasz. Ja przyjąłem system bardzo trudny czyli jak najwięcej się nauczyć więc nie było lekko. Inni którzy przyjeli system mniej naukowy a bardziej imprezowy, ale jednoczesnie mieli dużo samozaparcia i chęci walki tez kończą razem ze mną :) tak że dla każdego coś miłego :D. Jak chcesz wiedzieę coś więcej to pisz gg 1370173.

O dostanie się nie martw bo co roku problem z rekrutacją.

Ogólnie krąży powiedzenie że na UP w Poznaniu trudno się dostać a na UTP łatwo się dostać ale za to trudniej na nim utrzymać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

witam ! jestem rok po rolnictwie na UTP idąc tam myślałem że bd o krowach świniach polach itp. nic z tego na pocztek botanika chemia ale to wszystko miało swój ciąg i logiczny sens najpierw takie przedmioty które były podstawą do zdobywania dalszej wuedzy i na kolejnych latach były zgłąbiane. byłem po technikum informatycznym więc kierunek zupelnie odmianny pochodze z gosp i tego czego sie nauczyłem na studiach to kosmos rolnictwo od podszewki dla kogoś kto sie tym interesuje to masa nowych rzeczy i zupelnie inne spojrzenie na przyrode bo to de fakto studia przyrodnicze nauka o roślinach procesach chemicznych w nich zachodzących odżywianiu roślin genetyka po prostu w pip wiedzy co do zwierząt to tylko muśnięcie bo od tego jest wydział hodowli (pozdrowienia dla prof Mroczkowskiego:)). polecam i kto chce to skończy to, pierwsza zasada nie poddawać sie. a potem na wyższych rocznikach to i obycie ze studiami inne i kontakt z wykładowcami inny a sama uczelnia jak drugi dom. a jest tu ktoś kto pisał pracę u pani Grażyny Hermann nt pszenżyta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"prof Mroczkowskiego:))" genetyka genetyka :P zaliczenie ćwiczeń za 3 razem za to egzamin za 1 haha pozdrawiam całe UTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolass    1

A jak oceniacie biochemie na UTP:) jestem własnie na 2 roku studiów zaocznych:)


Wszystkie moje fotografie chronione prawem autorskim!
Pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli jest tak samo jak na dziennych, to jak poznasz sposób to zdasz bez problemu :) Mi udało się dopiero na 4 roku, ale w końcu się udało. Za pierwszym razem zupełnie ją olałem, nawet na kolokwia nie chodziłem (to był błąd), na 3 roku zaliczyłem ćwiczenia, całkiem gładko poszło, ale parę nocy było nieprzespanych :), z egzaminem mi nie poszło, bo nie znałem cudownego sposobu i goniły mnie praktyki, więc odpuściłem sobie poprawkę i pojechałem w świat :). Za to drugi warunek, już tylko z egzaminu zdałem za pierwszym podejściem. Poszło całkiem gładko dzięki wcześniej już wspominanemu sposobowi. Chcesz go poznać pisz na PW, bo zbyt wiele osób znających sposób, to sposób spalony :)

Z perspektywy absolwenta mogę stwierdzić, że nie było tak strasznie jak to malują :)

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesli chodz o biochemie na wydziale hodowli i biologii zwierząt i prof. Janickiego to latwo nie było duzo nauki i duzo szczescia to klucz do sukcesu :D w moim przypadku to sesja o miesiąc przedłużona i za 3 podejsciem sie udało (troche nauki i dzień przed ostro zakrapiana impreza) wszystko jest do przejscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchar    0

Witam, @MichalR jako absolwent UTP może masz jakieś wskazówki co do wyboru katedry do napisania pracy inżynierskiej, ponieważ stoję teraz przed takim wyborem i chciałbym dobrze wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

hm może nie do mnie to pytanie ale ja również kończyłem UTP w tym roku i jeśli chodzi o pisanie pracy inż to tylko Katedra chemii rolnej najlepiej u Marii Ralcewicz była moim promotorem lub u Tomasza Knapowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja pisałem na katedrze ekonomiki i doradztwa w agrobiznesie i przyznam, że trochę żałowałem swojego wyboru, ale po obronie byłem już jednak zadowolony. To jaka katedra byłaby najbardziej odpowiednia dla ciebie to już zależy od twoich własnych predyspozycji.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

@suchar dobrze wybierzesz, jeśli będziesz pisał o czymś co Cię interesuje, o czym chciałbyś się dowiedzieć czegoś jeszcze. Nie ma dobrego robotnika z niewolnika.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

ja wybrałem szczegółową uprawę chociaż krążą opinie że jedna z gorszych katedr ale seminaria z prof Skinderem - bezcenne:)

ale co wybierzesz to tak jak koledzy piszą zależy od tego co ciebie inteeresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchar    0

Dzięki chłopaki za odzew. Zastanawiam się nad katedrą podstaw produkcji roślinnej i doświadczalnictwa albo kat.szczegółowej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wagabunda    0

Witam wszystkich.

 

Też kończyłem UTP, specjalizacje ochronę roślin. Studia wspominam świetnie i mimo tego, że nie jest łatwo na niektórych przedmiotach (choćby biochemia) to warto iść na tą uczelnie. Kończyłem je w 2010 roku, także pewnie trochę się zmieniło, ale tak czy inaczej jeśli ktoś się tym interesuje to gorąco polecam.

 

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało - postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ach ATR -dawne czasy :rolleyes:

Biocha ;[ -kto tam teraz jest szefem bo za mnie był Pech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Koper :D - też niego był artysta ,a teraz to nie wiem .

 

A jak tam F1 czy F2 (zawsze miliłem numery :D ) no i SPIN .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Ja wybrałem, Katedre Szczegółowej Uprawy. Obecnie mam prace już skończoną. A co do Seminarium z prof. Skinderem to atmosfera może i ok, ale za bardzo na nich nie odpoczniesz jak na innych katedrach..., choć może to i dobrze.

A co do samej Katedry to na pewno nie jest zła, jeśli CIę interesuje produkcja roślinna to chyba nie ma lepszej no chyba, że ktoś woli na seminarium myć probówki, albo gonić bakterie pod mikroskopem to wtedy zapraszam na inne katedry, mnie to jednak nie odpowiada...

Edytowano przez gregorfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziucha    0

Mam dośc nietypową sprawę poszukuję odpowiedzi na pytania do obrony pracy inżynierskiej. Nie znasz kogoś kto mogłby takowe posiadać. Niedługo obrona i mało czasu na opracowanie 70 pytań. Będe wdzieczna za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj