szczepan211

Zakup

Polecane posty

szczepan211    0

Mam pytanie czy kombajny bizon zo56 powinny byc zarerejstrowane i czy przy kupnie pisze sie umowe kupna sprzedaży i czy policja paczy na dowód rejestracyjny gdy cie zatrzyma czy w ogóle tych kombajnów sie nie rejestruje

 

Z ortografią na bakier!!!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Kombajnów się nie rejestruje. Umowę lepiej spisać żebyś miał jakiś dokument na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan211    0

Ja jeszcze nie mam 18 ale umowe spisze na dziadka i heja na zarobek PO LEPSZE CZASY jak to mówią

A nie wie ktos czy to prawda bo kolga nagadal mi ze prawko na traktor jest od 16 lat czy to prawda

 

Orty.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tak jest od 16 lat. Ty może idz na jakieś zajęcia z ortografii bo byki robisz jakbyś miał 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy kategorii T jest od 16 lat. Możesz wtedy jeździc po drogach kombajnem. Ale nie masz prawa nim pracowac musisz mieć zrobiony kurs na kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    109

a ja sobie uprawienie na bizona zrobie w domu , moj ojciec nie ma uprawienia na bizona i sobie normalnie jeżdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

niech jeżdzi tylko problem zaczyna się przy wypadku


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

kombajn na drodze traktowany jest jak maszyna wolnobieżna, więc wystarczy prawo jazdy kat B, T, problem zaczyna się przy wypadku na polu, tj. przy pracy kombajnem i tutaj potrzebne są uprawnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan211    0

komu przeszkadzaja bledy a komu nie glosowanie jezeli ktos napisze

NIE to znaczy ze bledy mu nie przeszkadzaja

TAK znaczy ze bledy mu nie pasuja

Glosowanie potrwa do niedzieli 17 07 2011 godzina 22:00

Gdy przewaga glosów bedzie na nie przeszkadzaja to konto zostaje,

a gdy bedzie przewaga glosów ze przeszkadzaja bledy to automatycznie konto zostanie usuniete o godzinie 20:30 na AMEN

PISAC tak LUB nie W ODPOWIEDZIACH liczy sie tylko 1 glos

(JAK MÓWIE TO NIE POPEŁNIAM BLEDów ORTOGRAFICZNYCH)

 

Mi bardzo przeszkadzają. A ostatniego zdania nie skomentuje.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zdecydowanie TAK

Nie da się tego czytać!

Zainstaluj sobie Firefoxa, on zaznacza błędy, wtedy będziesz mógł poprawić. Dla chcącego nic trudnego, ale jak ktoś nie chce to już inna sprawa.

 

Wracając do tematu, żeby poruszać się kombajnem po drodze potrzebujesz prawo jazdy kat. B lub T i ubezpieczenie OC. Dobrze by było, gdybyś zdjął heder na czas przejazdu, oczywiście jeżeli wymaga tego sytuacja, nie popadajmy w skrajności.

Na polu potrzebne są uprawnienia, jak ktoś już napisał, w razie wypadku możesz mieć problemy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

komu przeszkadzaja bledy a komu nie glosowanie jezeli ktos napisze

NIE to znaczy ze bledy mu nie przeszkadzaja

TAK znaczy ze bledy mu nie pasuja

Glosowanie potrwa do niedzieli 17 07 2011 godzina 22:00

Gdy przewaga glosów bedzie na nie przeszkadzaja to konto zostaje,

a gdy bedzie przewaga glosów ze przeszkadzaja bledy to automatycznie konto zostanie usuniete o godzinie 20:30 na AMEN

PISAC tak LUB nie W ODPOWIEDZIACH liczy sie tylko 1 glos

(JAK MÓWIE TO NIE POPEŁNIAM BLEDów ORTOGRAFICZNYCH)

 

Mi bardzo przeszkadzają. A ostatniego zdania nie skomentuje.

 

 

 

:lol: :blink: :lol: sonda niczym łańcuszki na NK :lol:

 

 

 

Mam pytanie , co powinna zawierac umowa kupna-sprzedaży kombajnu ? wystarczy model , kolor , kto sprzedał kto kupił ? czy lepiej trzeba pisac numer seryjny , numery dowodów osobistych ?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

TAK

Co do poruszania się kombajnem po drogach publicznych to podstawa ubezpieczenie OC,sprawne oświetlenie i lampa błyskowa (kogut)

W tamtym roku w temacie "Żniwa 2010 "pisałem jak w kombajn kolegi przywalił gość samochodem-sprawa w sądzie nie skończyła się do dzisiaj,a samochód po uderzeniu w kombajn się spalił .Kolega nie miał ubezpieczenia i teraz przez to ma same kłopoty .Ja wykupiłem OC na kombajn w PZU,koszt na cały rok to 46 zł.Więc chyba nie warto ryzykować jak ktoś ma takie pola że trzeba drogami publicznymi dojeżdżać na pole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W umowie numer seryjny zarówno kombajnu jak i hedera to konieczność. Numery DO powinny być, ale mogą być zamiast nich jakieś inne numery identyfikujące osoby, typu PESEL lub NIP.

Praktycznie umowa powinna wyglądać jak umowa sprzedaży samochodu (pełno takich w internecie), tyle, że bez numeru rejestracyjnego.

 

Ta sonda jest śmieszna i swoją drogą to czy moderatorzy przewidują jakieś punkty za działania tego typu, czy pisanie samymi wielkimi literami albo wyjątkowo częste błędy? Powinno to być jakoś usankcjonowane. Muszę zajrzeć do regulaminu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kombajn na drodze traktowany jest jak maszyna wolnobieżna, więc wystarczy prawo jazdy kat B, T, problem zaczyna się przy wypadku na polu, tj. przy pracy kombajnem i tutaj potrzebne są uprawnienia

to zależy od interpretacji przepisów, w autem też możesz nie kierować mieć zgaszony silnik stać przed bramą i pić piwo tyle że jak masz kluczyki w stacyjce to już jest problem.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    224

Według mnie dla Szczepana wystarczy karta woźnicy i po temacie ............... koń sam do domu trafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Tak jak poprzednio kolega napisał te rzeczy w umowie są niezbędne: marka i model maszyny, rok produkcji, numer maszyny, ewentualnie kolor, a dane sprzedającego i kupującego tak jak przy umowie kupna samochodu, ktoś kto opłaca OC na kombajn musi przy sprzedaży zawrzeć, bo chcąc wycofać polisę trzeba przedstawić umowę, bez umowy raczej nie da się wycofać, tak było w moim przypadku.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

TAK

Co do poruszania się kombajnem po drogach publicznych to podstawa ubezpieczenie OC,sprawne oświetlenie i lampa błyskowa (kogut)

W tamtym roku w temacie "Żniwa 2010 "pisałem jak w kombajn kolegi przywalił gość samochodem-sprawa w sądzie nie skończyła się do dzisiaj,a samochód po uderzeniu w kombajn się spalił .Kolega nie miał ubezpieczenia i teraz przez to ma same kłopoty .Ja wykupiłem OC na kombajn w PZU,koszt na cały rok to 46 zł.Więc chyba nie warto ryzykować jak ktoś ma takie pola że trzeba drogami publicznymi dojeżdżać na pole .

 

Hah ... z kąd ja to znam ?

... w piątkową noc prowadziłem kombajn do domu , gosc zaczepił osobówką o schodki lusterkiem ,zaczął sapać , zadzwonił na psy - sprawa będzie w sądzie (cos jak sąd grodzki) , i jemu i mnie prawdopodobnie dadzą po mandacie+6pkt karnych ;[ bo ani ja ani on nie przyznaje się do winy , a winy udowodnić ani mi ani jemu raczej nie udowodnią ;) heder miałem na wózku , oświetlenie sprawne , polisy OC nie miał ten kombajn , ale policjanci pytali o polisę na budynki gospodarstwa :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

A czemu schody nie były podciągnięte? Na czas przejazdu powinny być w górze. Moim zdaniem to właśnie przez to możesz przegrać sprawę. Gdybyś miał OC na kombajn nie było by problemu. Koleś dostałby odszkodowanie za lusterko i było by po problemie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niestety o tym wiem ;) ale ten kombajn to nowy zakup ,w czasie zdarzenia był jakies 1,5 godziny nasz , poprzedni własciciel zrobił te schodki "na stałe" ze nie mogłem ich złożyc :(

 

Ale sami powiedzcie jakim trzeba być debilem ,żeby jechac około 70-90km /h w nocy , po deszczu i widząc ,że "coś" co ma 4 światła włączone , w tym dwa na wysokosci ponad 2 metry , włączonego koguta i nawet nie zwolnić ?

 

Prowadziłem ten kombajn 50kilometrów mijałem kilkadnascie samochodów w tym dostawczych i każdemu zjezdzałem z drogi a kazdy itak zwalniał , zjezdzał a ten ciął jak głupi i tylko strzeliło mu to lusterko - psy chciały mu dowód zabrac to poleciał do domu i przyniósł lustro od ciągnika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tacy są ci kierowcy osobówek, niektórzy jeżdżą bez wyobraźni.Miałem kilka razy taką sytuację że dosłownie gościu jechał na tzw. "żyletke" przejechał na centymetry od koła. Myślałem że się nie zmieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja się "przestraszyłem" i teraz już nawet osobówką jak jadę to uciekam jak najbliżej prawej krawędzi jezdni :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj