Skocz do zawartości
Krzysztof96

Czy poradzi??

Polecane posty

Krzysztof96    0

Posiadam ciągnik Renault 113.14 o mocy 103 km.

Trafiła mi się oferta kupna pługu obrotowego, 4 skibowego o odkładniach 45 cm.

Łącznie będzie brał 180 cm.

Mam duże obawy czy mój ciągnik da radę sobie z takim pługiem.

Jakie są wasze opinie??

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysztof96    0

No niby tak, ale chcę wiedziec. Bo jeśli nie da rady to lepiej poszukac z odkładniami po 40 cm.

Czekam na kolejne opinie i przykłady z jakimi pługami jeździcie i jaką moc macie w ciągnikach.

daizor    17

no a jaką masz możliwość regulacji szrokośći? Bo jak ci nie weźmie te 180cm to wtedy sobie zmniejszysz po prostu

piotrb14    187

4x 40 to max na 100 koni, licz się z tym że na zimę trzeba zaorać głębiej, w podkładce ciagnął by te 4x45 ale na zimę nie! te 20cm to jest jednak różnica, chyba że na TUZIE zepchasz trochę...

lukaczmarek    267

obrotówka 4x40 to i tak za dużo na ciągnik 100 KM ale jeszcze dopuszczalne. 4x45 zapomnij. kolega ma taki przy NH 130KM i jakoś super lekko nie ma

Krzysztof96    0

Zastanawiam się też nad tym czy go czasem nie kupic i wtedy odkręcic ostatnią odkładnię.

Zależy mi na szerokich odkładniach, ponieważ mój ciągnik ma bardzo szerokie koła z przodu.

piotrb14    187

15 idzie po zaoranym :D ja próbowałem do swojego belarusa 1025 ( 105 koni) 4 obrotówki z agromaszu i z ciągnięciem nie miał większego kłopotu, dużo zależy od odkładnic i ich długości bo im dłuższe blachy tym większy opór i tym większa moc jest potrzebna do ściagnięcia

Edytowano przez piotrb14

Daniellll    3

jak 65cm miesci sie w 50zm???

Taki urok opon radjalnych i małej ilosci powietrza w oponach, poprostu opona sie układa według bruzdy

piotrb14    187

kolego to mi się wydaje że w radialnych jak mało powietrza to powinny ci się jeszcze bardziej rozejść i jeszcze bardziej iść po zaoranym. bo nie wierzę że 15 cm ci się ścisną...

Daniellll    3

niepowiem ze nieidzie opona po zaoranym ale tego niewidac bo skiba zarzuci a od strony wewnetrznej to opona sie ugina

Szuma    12

jezeli od wewnetrznaj strony sie ugina nie jesy zbyt komfortowa praca, trzaba korygpwac caly czas kierownica, a jak sie miesci w bruzdzie to sie jedzie bez trzymanki.

"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.
    • Przez milki57
      Witam serdecznie,
      Stoję przed wyborem pługa obracanego Unia Ibis LS lub Ibis XMS. Oba pługi na długich odkładniach, konfiguracja 3+1 z hydraulicznym ramieniem do wału. Według sprzedawcy, LS ma lepszą wieżyczkę, jednak XMS jest od niego 100kg cięższy. Czy ktoś mógłby mi doradzić, którą wersję wybrać? Czy ktoś mógłby wskazać jakieś praktyczne różnice? A może ktoś korzystał z którejś wersji?
    • Przez Mikando
      Cześć,

Pług przewraca płynnie ale po obrocie do śruby ograniczającej podczas pracy pługa w ziemi cofa się lekko siłownik nie dogniatając do śruby i pług się nieznacznie przechyla. Efekt pogarsza się z czasem wykonywania orki ( nagrzany olej ?) do 2 godzin pracy jest znoście powyżej przewraca się trochę bardziej (około 2 centymetry od śruby) i dochodzi kolejny problem. W chwili próby obrotu siłownik zamiast się chować wykonuje lekkie pchnięcie w kierunku śruby ograniczającej i zatrzymuje. Nie występuje to za każdym razem ale zdarza się, za drugim lub trzecim pociągnięciem za wajchę w ciągniku przewraca normalnie. Czy przyczyną jest zużycie "kostki" ? Może znacie jakiś zakład który regeneruje takie rzeczy wysyłkowo?
    • Przez JarosawBendowski
      WITAM! Potrzebuję dorobić lemiesze do takiego pługa. Okolice Kościan, grodziska Wielkopolskiego. Może ktoś polecić jakiś dobry warsztat? 

• Przez yacenty
      Hejka,
      wczoraj zakładałem nowe lemiesze do Ibisa i tak sie zastanawiam ile mozna na takich lemieszach zaorac.
      Prosze podzielcie sie informacja jakimi lemieszami ile orzecie.

Interesuje mnie wynik typu - lemiesz i ilosc ha zaoranych tym konkretnym jednym lemieszem.
      U mnie w starym plug było mniej wiecej tak

Lemiesz Worona - szerokosc 35cm, zaorałem około 12-13ha (4skibowy pług na komplecie zrobil okolo 50ha)

Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia.
      YacentY

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.