Skocz do zawartości
karol7110

Ciągnik do tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol7110    0

Jaki byście mi poradzili wybrać ciągnik do tura o mocy 70-78KM pracował by na 50 hektarowym gospodarstwie przy zwożeniu bel i przy wywalaniu obornika chodzi mi o traktor z 2001-2006r ???

Najlepiej żeby ten ciągnik był z napędem 4x4 i mało wadliwy szukam czegoś z ursusów,mf ale nie wiem co wybrać.

Edytowano przez karol7110

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość dominik55   
Gość dominik55

Powoli znajdziesz jakieś ...

Ale doradzę ci

Ursus- 5314 4514 albo 4512

MF: 3085,

Zetor:5340,7340

dawid013    2

Najlepsze do tura są John Deerey(ramowa konstrukcja).Nie podałes przedziału cenowego wiec rzucekilka losowych propozycji: Renault Ceres,Class Celtis, Deutz Fahr Agroplus/Agrotron.Ursusy to troche za kipszki materiał do tura, tymbardziej ze ma byc z wybierakiem, no i ta wajcha pod jajami... <_< Tu masz adres strony na której mozesz sobie sprawdzic dane poszczególnych modeli- http://www.konedata.net/

piotrb14    188

w takim przedziale polecił bym ci belarusa 820.3 ale jeśli do tura to potrzebny jest rewers itp ułatwienia które posiada np deutz fahr, albo farmtrack lub JD z tym że belarus byłby nowy a te wymienione deutz, jd farmtrack w tym przedziale cenowym będą używane. Gdy by tem mtz miały rewers i lepszą skrzynię to poleciłbym ci go ale na twoim miejscu brał bym Deutza fahra

dawid013    2

Belarusy maja za słabą konstrukcje przodu -peka rama, to samo tyczy sie Pronarów.Przerabiam juz drugiego i w obu rama popękała, zaznacze przy tym ze ciagnik pracuje z wybierakiem i zdarza sie ze w pracach ziemnych.Zdecydowanie na korzyść Belarusa przemawia cena ale cała reszta zostawia wiele do życzenia...

a nie lepiej kupic ladowarke?? tylko typowa rolnicza zeby przyczepe pociagnela

Tyle że ładowarką siana nie przewrócisz ,trawy nie wykosisz ani żadnych polowych czynności nie wykonasz...-tyle w temacie

manik    34

Jeśli z Ursusa to chyba będzie najlepszy 5314, jeśli z MF to 3060, całkiem fajny ten ferdek tylko nie wiem jak u niego z awaryjnością, a jak nie to może Zetor 5340 lub 6340 B)

pozdro ;)

Edytowano przez manik

karol7110    0

sa ladowarki z tuzem i wom

a kolega niec nie wspominal o koszeniu i przewracaniu trawy

zapomniałem dodać sorki ale będzie też wykorzystany w wielu innych pracach orka,siew itp.

adrin6231    13

kup zetora 7341 jest wygodny i zwrotny w ładowaczu a do tego ma duży udzwig tylnego tuza w razie potrzeby. ja kupiłem rok temu z turem mx i rewersem mechanicznym za 76tys. z 2006r. Nie daj się namówić na 4514 lub 5314 to beznadziejne traktory w tyrze miałem przez 3 lata i wiem co mówie to ze mało palą to nie kompensuje ciągłych wycieków awarii wspomagania albo uszczelek w przednich kołach, nie mają blokady przedniej osi pozatym mają mały wydatek pompu hydraulicznej i spalisz sprzęgło w jeden sezon. ale wybór jest twój.

MgrLukash    128

Powoli znajdziesz jakieś ...

Ale doradzę ci

Ursus- 5314 4514 albo 4512

MF: 3085,

Zetor:5340,7340

Akurat z tych to żaden sie do pracy z ładowaczem nie nadaje :P Podobnie Belarus 820...

ciągnik który się wg mnie nadaje do tego typu prac powinien miec rewers (lub jakoś mądrze poukładane biegi) aby ułatwic manewrowanie oraz wydajną hydraulikę żeby nie pracowac nim ciągle na pełnych obrotach :lol:

Poza tym dochodzą jeszcze kompaktowe wymiary i skrętnośc ;)

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

tomi382    99

Zetory chyba 7245 czy z serii 73xx mogą mieć rewers w miejsce obr wom 1000obr chyba. Ale jeżeli ktoś coś takiego uzytkuje to może coś więcej o tym napisać

MgrLukash    128

Tak mogą wtedy masz 10/10 ale hydraulika jest i tak za słaba wiem bo mam 5340 ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

karol7110    0

kup zetora 7341 jest wygodny i zwrotny w ładowaczu a do tego ma duży udzwig tylnego tuza w razie potrzeby. ja kupiłem rok temu z turem mx i rewersem mechanicznym za 76tys. z 2006r. Nie daj się namówić na 4514 lub 5314 to beznadziejne traktory w tyrze miałem przez 3 lata i wiem co mówie to ze mało palą to nie kompensuje ciągłych wycieków awarii wspomagania albo uszczelek w przednich kołach, nie mają blokady przedniej osi pozatym mają mały wydatek pompu hydraulicznej i spalisz sprzęgło w jeden sezon. ale wybór jest twój.

A ile pali zetor 7341 na godzinę ?

karol7110    0

jednak poczekam jeszcze ze 2 lata i nazbieram pieniędzy a poradźcie mi który z tych trzech ciągników wybrać

1- John Deere 5620 72KM - http://www.machineryzone.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1680752/john-deere-5620.html#

2- zetor 7341 80KM - http://otomoto.pl/zetor-7341-A58378.html

3- New Holland TD 5020 72KM - http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1457518/new-holland-td-5020.html

4- Zetor Proxima 75 F4 72KM - http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Traktory-80-99-KM/Divers/Zetor+proxima+75/images/D4E0951C-841F-417A-AA75-ED001E601043.html - http://www.zetor.pl/

Edytowano przez karol7110

piotrb14    188

pisałeś że pęka rama... może pękać ale może w mostach stożkowych ale nie w krzyżakowych, kolega ma również belarusa który pracuje z turem non stop i nic się nie dzieje. może jakiś wadliwy egzemplaż masz ;d z tych ciągników wybrał bym new hollanda bo najmniej spali i będzie dosć wygodny

Edytowano przez piotrb14

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika do gospodarstwa ma on głównie pracować w truskawkach ale i czasami pociągnąć pług 3 skibowy.
      Bardzo poważnie myślałem nad massyem 4707 jest on i bez DPF i bez Adblue, jedyną rzeczą która mnie w nim przeraża to jego zwrotność, która nie poraża promień zawracania po zewnętrznej to 7.7 m tym bardziej że po zwężeniu go tak aby pasował za c360 regulacja kątu skrętu została niewielka z racji tego że ciągnik posiada duże koła bo przód na R28.
      Polecicie coś innego? Najlepiej mało palącego i żeby nie było problemów z DPF-em bo lekka robota mu nie służy.
      Dowiadywałem się o zetora proxime maja nawet jakiś zamiennik oryginalny do DPF żeby gwarancji nie stracić, ale jest problem z rozstawem kół.
      Budżet 160 tys netto. Ciągnik o mocy od 75-90 km.
    • Przez ShunDevil
      Witam poszukujemy wraz z ojcem ciągnika o mocyktórej 110-140 koni.Ciągnik ma być główny w gospodarstwie.Ma być to ciągnik nowy i powinien zmieścić sie do 340 tys.

• Przez Zico99
      Witam poproszę was o opinię który waszym zdaniem i dlaczego? Tylko te dwa ciągniki mnie interesują. 
    • Przez globus512
      Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 
      Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa
      Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie
      Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę
    • Przez zielo0ony
      Witam serdecznie, 
      Przejrzałem nasze forum w poszukiwaniu opinii na temat traktorów wyższej mocy. Niestety nic sensownego nie znalazłem i w związku z tym postanowiłem założyć osobny temat. 
      Chciałbym aby każdy kto wie coś na ten temat się wypowiedział.
      Mamy do porównania Claas ARION, AXION oraz John Deere 7430 7530 lub 7720 7820.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.